Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 224
  • 757
  •   1
Отговори
# 120
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Девойки, а случайно някоя да е забелязвала, че косата и се е разредила и отъняла? Вчера коментирахме с фризьорката ми.
Аз, също пия магнезии заради крампи, тренирам също и ставата ме боли чат-пат, та си купих колаген, за ставата не помогна кой знае колко, но... косата е там нямам думи от кеф, както казваш беше ужасно изтъняла и капеше непрекъснато, е сега нито капе, по време на къпане, боядисване, само по 2-3 косъма остават в ръцете ми, много съм доволна Hug

# 121
  • Мнения: 1 541
Девойки, а случайно някоя да е забелязвала, че косата и се е разредила и отъняла? Вчера коментирахме с фризьорката ми.

Да, моята видимо е по-тънка и слаба отпреди.
Полагам много грижи, защото и по принцип не е буйна и много гъста, но през последните две години видимо се промени. Скъсих я доста и като че живна - може да е просто защото сега е по-лека. Пия витамини за коса и колаген - три месеца пия, три месеца почивам.
Аз също тренирам и магнезий пия ежедневно, без прекъсване, освен в редките случаи, когато забравя. Може би затова нямам главоболия и спя много спокойно.
Иначе по темата:
На 47 съм, симптомите на пременопауза са налични от 2-3 години, като през последната цикълът ми започна да закъснява с по 2-3 дни, а веднъж прескочи месец (винаги е бил страшно редовен).
Според моята лекарка нямам нужда хормонална терапия, аз и не искам, ако не е абсолютно наложително.
Замислям се обаче за хранителна добавка с фитоестрогени.

# 122
  • Мнения: 20 161
Ако ви създава дискомфорт, и започне да ви притеснява сърцебиенето, не отдавайте всичко на менопаузата, а идете все пак на преглед, да изкоментирате ситуацията с лекар.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 08:51 от Lemy

# 123
  • София
  • Мнения: 6 182
Там е работата, че оредяване на косата, сърцебиене, учестен пулс са симптоми и на щитовиден дисбаланс.
Иначе сега ме подсетихте, че имах мигренозни дни преди цикъл. Не знам от какво и защо са изчезнали. Пу пу дано не се връщат. За косата пия колаген (спорадично, че ми е много гаден), биотин и се надявам витамините А и Е да помагат. Ставите са на дневен ред в момента. И как така изведнъж почнаха да ме болят тазобедрените. Ама направо изведнъж преди 2 год. Отидох на една конференция, фръцках се 3 дни на токчета и като се прибрах 5 дни умирах от болка. Изхвърлих всички токчета и рахатясах, но дори не тежък преход в планината или неудобен матрак си казват думата. А уж колагена ми е комбиниран и тип 1 и тип 2

# 124
  • Мнения: 10 256
Тип 1 и тип3 се комбинират. Тип 2 се пие отделно от тях.

# 125
  • Мнения: 20 161
За болки в тазобедрените стави ми помогна единствено спиране на млечните.

# 126
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Ауу, точно тазобедрената става ме боли!

# 127
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Косата ми си е добре. Преди 4 години родих и бях като в пубертета, растеше като луда. Фризьорката се беше шашнала. Но сега спря този растеж, макар че нямам оплаквания.

# 128
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Тазобедрената ме боли последните почти 20... много умно във фитнеса, без претоварване и еднотипно натоварване, но заседяването също е абсолютно противопоказано!

По 2-3 курса колаген годишно,  както и Glucosamine Chondroitin MSM.
{*Glucosamine is a key structural component in cartilage and acts as a lubricant.*
** Chondroitin acts as a lubricant and is an important molecular component of glycosaminoglycans.**}

# 129
  • Мнения: 13 800
Иначе сега ме подсетихте, че имах мигренозни дни преди цикъл. Не знам от какво и защо са изчезнали. Пу пу дано не се връщат.

Били са на хормонална основа - късметлийка ! Моите се влошават даже.

За косата не мога да дам обективно мнение. При мен нещата се влошават на стресова основа. Много се влошаваха нещата след бременности и раждания , още след първата бременност имаше голямо оредяване. Гривата ми оредя поне на 1/3. Дерматологът  каза че целта ми е да запазя каквото имам, не се говореше въобще за 100% възстановяване.
Каза ми че има случаи на пълно окапване на окосмяването от стрес и че трябва да се радвам че не съм от тях. Точно се бях позакрепили малко нещата с косата и когато баща ми се оказа че е тежко онкозаболяване (почти три години го гледахме с майка на смени като инвалид 100%) съвсем отидоха в канала. Тогава просто ден след ден виждах със собствените си очи как косата ми капе на кичури и не само косата а дори вежди и мигли.  След това никакви маски, масла, балсами и прочие терапии -керастазе/ , портокалови корички / бани с  чемерика- не ми помогнаха. От тогава не слагам и спирала , миглите ми са трагедия. Купих и екстеншън опашка и си я слагам по празниците. Жалка съм но с тези три косъма какво ми остава...

# 130
  • Мнения: 1 912
Аз пък забелязвам, че някак остарях като че ли и се "спаружих" изведнъж... Кожата ми една отпусната, имам чувството, че съм само кости и цилулит, а мускулната маса изчезна... Трагедия направо. И всички кости ме болят на моменти пак около цикъл и ову....

# 131
  • Мнения: 20 161
Sad

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 08:50 от Lemy

# 132
  • Мнения: 10 256
И аз се поспаружих от година и половина насам по-скорострелно, макар и с цикъл. Какво ще е като спре, не ми се мисли...За сега ставите и кокалаците държат. Там болки нямам все още. Най-голямото ми оплакване е, че не ме слуша главата. Другото как да е. Нищо не помня. А бях като енциклопедия....Лоша работа. Това нещо временно ли е, перманентно ли е.....

# 133
  • Мнения: 22 852
Боже , и аз нищо не помня!!!

# 134
  • Мнения: 1 912
Някой ползвал ли е крема Муун Райз и има ли задоволителен ефект? _re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?

Общи условия

Активация на акаунт