Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 249
  • 757
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13 805
_re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?

Фемарел реджувенейт (  има три общо Фемарела, това е средния вариант ).

# 136
  • Мнения: 39 316
Нищо не помня. А бях като енциклопедия....Лоша работа. Това нещо временно ли е, перманентно ли е.....
Спомням си, че и аз това питах, но конкретен отговор не получих. Дано всичко да е времнно.

# 137
  • Мнения: 22 865
_re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?

Фемарел реджувенейт (  има три общо Фемарела, това е средния вариант ).
Като гледам как рецидивира, надали е временно при мен 😢

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 09:46 от ДХ3

# 138
  • Мнения: 8 074
Нищо не помня. А бях като енциклопедия....Лоша работа. Това нещо временно ли е, перманентно ли е.....
Спомням си, че и аз това питах, но конкретен отговор не получих. Дано всичко да е времнно.
Аз даже трудно си спомням каква бях преди "мъглата"... проверявам си документите, засичам се по 3 начина преди да предам нещо и пак не си вярвам... Май пак ще почвам В12, че не се трая сама Rolling Eyes Сутринта установих, че ключовете ми са нощували на таблото на колата, паркирана на алеята към блока Cold Sweat Добре, че беше навалял обилно сняг, та нямаше как да се види...

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 23:24 от peneva_a

# 139
  • София
  • Мнения: 6 182
Тип 1 и тип3 се комбинират. Тип 2 се пие отделно от тях.
Абсолютно си права. Бил 1 и 3, аз съм си въобразила. Значи трябва да пия и 2 отделно, ама няма къде да го вместя от шепите добавки ха-ха.

Относно спаружването...поувиснаха ми бузките като на булдог. Все още не е толкова видно, но аз усещам тенденцията. Нищо де, ще се снимаме само легнали по гръб Wink

# 140
  • Мнения: 3 260
The_demon, ползвам Муун Райз от май месец с един месец почивка. Цикълът ми беше започнал много да се скъсява. Вече е на 27-28 дни както преди. Нямам брутален ПМС какъвто съм имала винаги. Честно казано се чувствам много добре в кожата си. Пия с почивки обаче и вит. А и Е, те също ми помагат. Когато си пуснах хормони някъде два месеца, след като започнах с А и Е и Муун Райз, бяха перфектни. А преди това цикълът ми беше започнал освен да се скъсява, да става оскъден.
В Темата за добавки за регулиране на МЦ ми препоръчаха някои и съм много доволна. Така че нещата при мен са комплексни. Но първо започнах с крема и А и Е и определено те дадоха резултат.

# 141
  • Мнения: 1 913
_re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?

Фемарел реджувенейт (  има три общо Фемарела, това е средния вариант ).

А доволна ли си?


The_demon, ползвам Муун Райз от май месец с един месец почивка. Цикълът ми беше започнал много да се скъсява. Вече е на 27-28 дни както преди. Нямам брутален ПМС какъвто съм имала винаги. Честно казано се чувствам много добре в кожата си. Пия с почивки обаче и вит. А и Е, те също ми помагат. Когато си пуснах хормони някъде два месеца, след като започнах с А и Е и Муун Райз, бяха перфектни. А преди това цикълът ми беше започнал освен да се скъсява, да става оскъден.
В Темата за добавки за регулиране на МЦ ми препоръчаха някои и съм много доволна. Така че нещата при мен са комплексни. Но първо започнах с крема и А и Е и определено те дадоха резултат.

Абе ще купя да пробвам и аз...Ти откъде го взе?Аз май онлайн ще трябва да го поръчвам

# 142
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Някой ползвал ли е крема Муун Райз и има ли задоволителен ефект? _re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?
Още след месец ползване на крема (на своя глава) направих за първи път в живота си задържан фоликул. Док каза, че съм блокирала ову и не е трябвало да се мажа, защото нямам недостиг на прогестерон. Добре е да се внимава. Ако не си знаеш точната ситуация с хормоните и какво кога трябва да приемаш, е рисково. При всички положения е добре да се мажеш след ову, за да добавяш прогестерон в точния момент.

# 143
  • Мнения: 39 316
Да, и аз в момента мажа прогестеронов крем, който ми е назначен за мазане след 10 ден.

# 144
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Поизпуснах ви. След 7 безпроблемни месеца(три от които бях на прогестерон за по 10 дни),си мислех че съм си решила проблемите на този етап..Да,ама -не!:blush: Този месец съм със 8 дни закъснение(значи 36 дни от последния цикъл),и нямам никакви признаци че ще ми идва,което ме навежда на мисълта че може и да не ми дойде въобще този месец..Нямам никакви симптоми-вълни,сърцебиене и т.н,само  дето не мога да спра да ям сладки неща. Което си е проблем-защото ще стана 100 кила(буквално),ако продължавам така.Хваща ме сладкяит период около цикъл обикновенно,но сега едно че няма цикъл,друго че не ме пуска този сладък период ..
Трябва да ходя на гинеколог,а не съм доволна от тукашният си и трябва да отида при друг евентуално ..Дали ще попадна на свестен такъв обаче  не знам, и е малко вероятно общо взето да имам късмет..

# 145
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Нивата на прогестерон са показателни само за конкретния цикъл. Затова, ако се приема прогестерон, е меродавно само за цикъла, в който е изследван. Разбира се, след доказана овулация (фоликулометрия).

# 146
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
И е така, и не съвсем. Моят опит и на всички около мен, борили се за забременяване, показва, че ако са ти ниски нивата на прогестерон, обикновено са ниски колкото цикли подред ги изследваш. Както и обратното. При инвитро ситуацията е контролирана, говоря за естесвени цикли. А и промените в хормоните си имат тренд на тази възраст. Трудно се обръща без хормонална терапия. На нашата възраст според мен е достатъчно да се изследва прогестерона 7 дни след доказана О в един цикъл и картинката ще е достатъчно показателна.

# 147
  • Мнения: 1 913
Някой ползвал ли е крема Муун Райз и има ли задоволителен ефект? _re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?
Още след месец ползване на крема (на своя глава) направих за първи път в живота си задържан фоликул. Док каза, че съм блокирала ову и не е трябвало да се мажа, защото нямам недостиг на прогестерон. Добре е да се внимава. Ако не си знаеш точната ситуация с хормоните и какво кога трябва да приемаш, е рисково. При всички положения е добре да се мажеш след ову, за да добавяш прогестерон в точния момент.

Ами аз не знам прогестерон колко ми е, защото когато се канех да го изследвам, цикъл се появяване на 20 ден, а нали прогестерон се пуска на 21 ден. На 3 ден от цикъл пуска Фсх, Лх и Естрадиол. Предните две бяха съответно Фсх 9,31,Лх 7.06 и ми казаха, че тези стойности са или при пкя или нам. ячников резерв-аз съм второто. Естрадиола беше 38 при реф. 39-189,което можело да е късна ову. И сега не знам да мажа ли тоя крем или не

# 148
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Прог се пуска 7 дни след доказана ову с фоликуметрия. Т.е. ако на ден 10-ти например засекат ову, на 17-ти ден следва да ти е пика на прог и тогава се изследва. 21 ден е при стандарт 28 дена дължина на цикъла. ФСХ ти е високо и говори за намален ЯР.

# 149
  • Мнения: 1 913
Прог се пуска 7 дни след доказана ову с фоликуметрия. Т.е. ако на ден 10-ти например засекат ову, на 17-ти ден следва да ти е пика на прог и тогава се изследва. 21 ден е при стандарт 28 дена дължина на цикъла. ФСХ ти е високо и говори за намален ЯР.

Значи тоя крем Муун Райз е подходящ за мен? Ако мога да смекча с него малко оплакванията...

Общи условия

Активация на акаунт