Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 215
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Ох, много изследвания, много нещо. Когато има нужда - да, но ако сте приближили 50-те просто оставете нещата да се случват нормално и без добавки.

# 166
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
re_ge, аз имах цикъл и овулация с ФСХ мнооого над 27. Даже забременях.

# 167
  • Мнения: 2 749
Щитовидната я изследвах преди няколко години - ускорен пулс и изпотяване. Всичко си е ок. Изпотяването ми е само в областта на главата. Та и на невролог ходих, пак нищо. Не е свързано с възрастта, от много години е, дъщерите ми са по същия начин. Всъщност се озовах в този форум точно, за да търся лек за това изпотяване. Grinning Пулсът си го оправих с лекарствата за кръвно, на които съм от вече 6 години. И за да не ме подкарате сега по друга линия - нямам излишни килограми, даже по-скоро съм слаба. Grinning

# 168
  • Мнения: 13 798
re_ge, аз имах цикъл и овулация с ФСХ мнооого над 27. Даже забременях.
Мхм затуй си стоя със спиралата. Че знае ли човек...

Изпотяване зачервяване на лицето и деколтето за мен бяха от първите симптоми. Аз съм по принцип бледа и студена.

# 169
  • Мнения: 22 842
И аз много се потя по главата, особено ако спортувам.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 19:38 от ДХ3

# 170
  • Мнения: 2 749
Направо ужас! От фитнеса излизам все едно съм след баня. И то само косата и по лицето, по тялото почти не. A е най-смешно като съм скоро боядисвана - кърпата ми става все едно кървава /с червена коса съм/. Grinning

# 171
  • Мнения: 22 842
Направо ужас! От фитнеса излизам все едно съм след баня. И то само косата и по лицето, по тялото почти не. A е най-смешно като съм скоро боядисвана - кърпата ми става все едно кървава /с червена коса съм/. Grinning
И аз съм така, но се потя много под и между гърдите и слабините..като напикана изглеждам ако не съм с фитнес клин, а обикновен памучен. Но косата ми е чисто мокра, което ме побърква, защото се мокри и в ежедневието, когато се забързам малко или леко ми стане топло. Оттам косата се омазнява също и на края на деня мога да приличам на оскубана кокошка.Sad

# 172
  • Мнения: 2 749
Същата работа. Лошото е, че не намерих решение на този проблем. При мен се получава и като от вън вляза някъде. В градския транспорт съм умирала от срам - текат ми вадички по лицето и шията. Но станах непукист - вадя си суха кърпичка и попивам. Неврологът ми беше казал, че е вегетативна нервна система, даде ми някакви хапчета, но нямаше ефект. Каза, че за подобен проблем нямат решение и ми даде за пример Веселин Маринов. Grinning

# 173
  • Мнения: 1 226
О, това с потенето по лицето и главата е ужас!!! Наистина е от вегетативната нервна система, разбрах го когато имаме гости и почва ''Великото къпане'', аз бърша със салфетки, то напук още повече тече, изхабих салфетките за гостите(пакет), срам ме хвана, ръката ми умаля да попивам лице, чело , коса и врат  Imp накрая излязох на терасата и седях там.

# 174
  • Мнения: 22 842
При мен това се появи като бях бременна с малкия, на 32г. възраст и си остана.
Същия дискомфорт имам и с
потенето в слабините, лятото бельото ми е мокро постоянно!😳
Ходя на народни танци и в началото като почнах реших да си сложа един тютюнев клин.В един момент се поглеждам и О, ужас! , все едно съм напикана!!!
Няма такъв срам!🤦🏻♀

# 175
  • Мнения: 20 157
Добре де, задължително ли е да се изследват хормони? Аз просто приемам, че това е естествения ход на нещата и пия само вечерна иглика, ако и когато се сетя. Но нямам други симптоми, освен объркването на цикъла.
И аз така.
Полови хормони не съм изследвала, гинеколога не ми е предлагал, ендото също, пък и аз не виждам смисъл.

# 176
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз затова предвидливо спрях да ходя на фитнес преди 20 години Wink

# 177
  • Мнения: 10 256
Според мен полови хормони се изследват ако има проблем - кръвоизливи, болки или оплаквания. Иначе за какво са ти. Аз моите ги изследвах от любопитство. Убедих се че съм в пременопауза, но то на 45 няма да е пубертет я. И съм до там с проверката на хормоните. Ходя си веднъж годишно на гинекологичен и видеозон, мамограма и толкова. И си чакам да пресъхна Laughing мирно и кротко. Кръвното ми все още е 90/60, и съм на гребена на студените вълни за сега. Гледам да си живея живота и да не се задълбавам кой знае колко. Поддържам коса, зъби, лице, тЕло до колкото мога и дано съм здрава. Даже чак сега се отпуснахме с мъжо и намерихме време за нас си. До сега все край детето за това и онова. То ни отрязва лека по лека по негов си път и общо взето балансирахме живота - и то и ние. Човек като има нормална работа, време да се разходи, попътува, да си купи нещо, да прочете хубава книга (тъкмо съм зачела Алманаха Simple Smile ), да се почерпи, кво му трябва да знае хормони.

# 178
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
_re_ge, май беше споменала, че пиеше Ремифемин или се лъжа?

Фемарел реджувенейт (  има три общо Фемарела, това е средния вариант ).

А доволна ли си?


Аз може да съм доволна но гинеколожката каза че различни хора се повлияват от различни добавки. Беше изписала някъде 5-6 имена и каза да пия минимум по 6 месеца и после ако нямам подобрение да сменя с другото. Аз се спрях на първото. Пих някъде толкова 5-6 месеца и юни ми се страбилизира цикъла. От там оплакванията ми са минимални. При мен всичко се струпва когато имам задържани фоликул, които ми се съпровождат с всички тези симптоми плюс и с болки. От юни до сега не мога да се оплача. Не ме разбирайте погрешно - не е цветя и рози, но първата зима беше доста зле - събуждах се по два три пъти на вечер мокра като кокошка. И сега имам оплаквания но са поносими. Добавки пия като започнат симптомите защото мразя да пия хапчуря по принцип. Като мога да мина - минавам без хапчета , като не - тогава пия. От юни до сега съм изпила една опаковка Феамарел и една фемикур. Вин  АиЕ за чувствителни гърди пия откак застудя.
Февруари ми пропусна обаче , явно пак се завърта в зимния цикъл когато ми се случват разни неразположение. Ако пак започнат вълните ще почна пак фемарела и фемикура.

Дъдемон. На мен този фемикурН гинеколожката ми го предписа ( той е с адамово дърво ) когато бях някъде около 40 след раждането на второто дете и с някакви такива въпросни симптоми . Каза ми да го пия поне година. Пих го и всичко спря. В смисъл цикъла ми се беше на 24 дена , но нямаха разни вълни и  нервности постянни болки в гърдите като преди. От там минаха десет години докато се завърти пак латерната.
Би ли споделила какви са вит.А и Е които приемаш?

 Извинявам се цитирания дълъг пост,но ми е трудно да коригирам през телефона 😳

# 179
  • Мнения: 3
На 47 и от седем месеца цикъла ми го няма, имах жестоки вълни, изпотяване и втрисане... Ужасно е... Започнах да пия Вечерна иглика и Лейди хармония, има подобрение, дори и килограмите посвалям, а също и чай от коприва започнах  да пия по цял ден.. Ще видим, дано поолекнат тези ужаси.. 😀

Общи условия

Активация на акаунт