Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 153
  • 757
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 13 204
Каза, че за подобен проблем нямат решение и ми даде за пример Веселин Маринов. Grinning
Simple Smile)) Е, стига де! Нощем в леглото като не ме гледат хората иди-дойди, но из градския транспорт като Веселин Маринов... брррр. Simple Smile))) Simple Smile))) Аз още не съм стигнала до потене, само горещи вълни имам, без да се изпотявам. Но и аз си чакам тия екстри Wink
За хормоните и аз питах защо се изследват, аз не съм, нито ми го е предлагала гинеколожката. И тя ме питаше дали имам вегетативни симптоми и каза да пия вечерна иглика, понеже отказах добавки с фитоестрогени на тоя етап. Сега ми се е закротило и сърцебиенето и кръвното, но този цикъл не пия примолут-нор.

# 181
  • Мнения: 13 785
Feeling, купувам каквото предлага аптеката - герикапс, абогерит, геритамин и пр.

# 182
  • Мнения: 2 749
Геритамин с хиалурон пия и аз. Не знам дали има ефект. Но напоследък се харесвам в огледалото ... Сигурно е криза на средната възраст Grinning

# 183
  • Мнения: 1 904
Каза, че за подобен проблем нямат решение и ми даде за пример Веселин Маринов. Grinning
Simple Smile)) Е, стига де! Нощем в леглото като не ме гледат хората иди-дойди, но из градския транспорт като Веселин Маринов... брррр. Simple Smile))) Simple Smile))) Аз още не съм стигнала до потене, само горещи вълни имам, без да се изпотявам. Но и аз си чакам тия екстри Wink
За хормоните и аз питах защо се изследват, аз не съм, нито ми го е предлагала гинеколожката. И тя ме питаше дали имам вегетативни симптоми и каза да пия вечерна иглика, понеже отказах добавки с фитоестрогени на тоя етап. Сега ми се е закротило и сърцебиенето и кръвното, но този цикъл не пия примолут-нор.

Ти и мен ендото ме баламосва с вегетативната нервна система-от там били тези оплаквания...Ама аз понеже ги имам около цикъл и ову, смятам че е свързано с половите.А и всичко това започна когато изведнъж цикълът ми дойде на 20-ти ден за първи път вмв живота...Явно са свързани нещата по някакъв начин..

# 184
  • Мнения: 20 141
Тазобедрената ме боли последните почти 20... много умно във фитнеса, без претоварване и еднотипно натоварване, но заседяването също е абсолютно противопоказано!

По 2-3 курса колаген годишно,  както и Glucosamine Chondroitin MSM.
{*Glucosamine is a key structural component in cartilage and acts as a lubricant.*
** Chondroitin acts as a lubricant and is an important molecular component of glycosaminoglycans.**}
Агент, ти поне си в Меката на добавките, ние се борим с Iherb и митницата 😸
Флекс код пия аз, когато се сетя, добър е.

# 185
  • София
  • Мнения: 6 175
По спомени геритамина беше малко по-високо дозиран от герикапса, та предпочитам него.

Аз с моята влагалищна сухота скок-подскок се сдобих със зверска кандидоза. Ама за отрицателно време съм вдигнала яка концентрация Sad  Та сега ще се лекувам с тежката артилерия и дано я преборя.
Доки не спря да ме пита пила ли съм АБ, сменяла ли съм мъжа, ходила ли съм по басейни ми не, не и не. Та накрая разбрах, че недостига на естроген също можел  да провокира разрастване на гъбките. Е, не можем да обвиняваме хормоните за всичко, но за всеки случай който има понижен естроген да намали въглехидратите и да увеличи пробиотиците като профилактика.

# 186
  • Мнения: 20 141
да намали въглехидратите и да увеличи пробиотиците като профилактика.
Точно това щях да те посъветвам.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 08:46 от Lemy

# 187
  • Мнения: 39 232
А чай от коприва за какво се пие, Павлета?

# 188
  • София
  • Мнения: 13 204
Ти и мен ендото ме баламосва с вегетативната нервна система-от там били тези оплаквания...Ама аз понеже ги имам около цикъл и ову, смятам че е свързано с половите.А и всичко това започна когато изведнъж цикълът ми дойде на 20-ти ден за първи път вмв живота...Явно са свързани нещата по някакъв начин..
Е, така де... половите влияят на вегетативната Wink
То въглехидратите трябва да ги намаляваме и заради задържането на вода. Абе да му се невиди край с тортите! Frowning1 Simple Smile
Като казахте чай, аз пия един има на пазара "Елеганс". В него има разни билкочи най-различни. Действа обезводняващо. Бях го позабравила, но миналата година го пих над 6 месеца по 2 пъти на ден и да ви кажа изчистих задържаната вода, свалих килограми, свалих кръвното абе супер действа. Не е свързан пряко с пременопаузата, ама предвид задържането на вода помага.

# 189
  • Мнения: 20 141
Ваче, този ли?
https://remedium.bg/product/9586/fitolek-elegans-bilkov-chay-za- … 0-paketcheta.html

Да ви кажа какво открих току-що, мотаят се в нас едни капки Кармолис. И понеже нещо ме е налазил вирус, реших да ги пробвам, отварям листовката и какво да видя, освен другите неща, действа и :

успокоява нервната възбуда, благоприятно повлиява смущения на съня, топлите вълни и нощните изпотявания по време на климактериума

Още за КАРМОЛИС капки 80 мл. (CARMOLIS sol. 80 ml.), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30007259/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%BE … 8-80-%D0%BC%D0%BB

Та, мисля да го пробвам тези дни и ще ви кажа после има ли някакъв ефект.

# 190
  • Мнения: 22 782
Както каза една моя дружка: Кое беше лекарството, дето лекува всички дупки?Simple Smile))
За Кармолиса..Аз го пия като съм болна и ми действа добре.

# 191
  • Мнения: 20 141
Действа ти добре на настинката, или и за вълните и изпотяването?

# 192
  • Мнения: 22 782
Действа ти добре на настинката, или и за вълните и изпотяването?
За настинка и при болки в корема съм пила.Иначе пише, че и за нерви е ок,но не съм го ползвала целенасочено за тази цел.

# 193
  • София
  • Мнения: 13 204

Да, точно този.  Много е добър!
Кармолисови капки съм взимала преди повече от 10 г. Нещо за детето ще да е било. Може и аз да ги взема.

# 194
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Сената не е добре за стомаха Simple Smile Аз много пия чай и реших да запазя вашата препоръка но погледнах състава и избягвам сена - води до разтройство и привикване - после стомаха не работи добре сам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт