Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 29 825
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 846
Идвам само да се оплача. На почти 43, хистеректомия преди година. Имам яйчници, обаче кога съм в овулация и какъв ми е цикълът изобщо не знам, след като липсва менструация. Много взех да кукуригам при пълнолуние - кисела съм като лимон и не мога да спя. Сексуален апетит на макс Blush, за съжаление известна сухота се появи и ще вземам мерки.
Вероятно след около 4 години ще вляза в менопаузата - така пише в статиите - около 5 години след хистеректомия яйчниците дават фира.

# 241
  • Мнения: 10 248
Леле  Vici, а трябваше да си дръпнала поне 30 години назад във времето с кожата и косата и да си като пеленаче Simple Smile Нали такава е рекламата - 1 месец пиене, възвръщала младостта на кожата с 1 година Wink

А де, де го тоя 😂

# 242
  • Мнения: 10 993
Момичета и аз не мога да спя. Заспивам в 10 часа и после се събуждам в 1, в 2, в 3 през нощта. Вече не издържам. Аз по принцип винаги съм имала проблем със съня, миналата година изживях едно лично разочарование и от тогава буквално се разбих психически. Хем не съм млада, за да страдам за глупости, но не мога да си възстановя съня. Чудя се дали не е пременопауза. Пия ашваганда, спокойна съм, не ми е нервно, понякога ми е само тъжно, но за съня какво мога да направя? Ще съм благодарна на всички мнения, пих какво ли не: Магне Б6, симпатил, чай на Мария Требен, аврора и още ама не им помня имената.

# 243
  • Мнения: 7 917
Преди 3 месеца (след многомесечно ужасно психическо натоварване) в аптелата ми дадоха Алора (с пасифлора) "Добро е, билково, подходящо за възрастта..." .Пих го седмица само вечер, не ме успива за през деня) и почнах да забравям... пак ме е натиснало същото будене през час с кошмари, сутрин ставам като пребита Cry Трябва да го почна и да съм по-редовна, че да вляза в ритъм. Ежедневието ми е натоварено, а аз съм силно неадекватна Cry

# 244
  • Мнения: 368
Пиех колаген на Бест . Май нямам видим ефект.  За съня пробвай Мелотонин.  Иначе аз си ставам в 3 часа до тоалетна , но и рефлукса ме мъчи.  Та вече незнам от какво е.

# 245
  • София
  • Мнения: 6 145
На мен за сън най-добре ми действа глицин, за нерви 5PHT. Но на други около мен хич не им се отразява. Вчера пих една ашвагандата вместо да ме успокои, точно обратното ми подейства, а преди много я харесвах. но то тия дни малко е пълнолуние, та много от нас са зомбясали.

# 246
  • Мнения: 7 917
На мен за сън най-добре ми действа глицин, за нерви 5PHT. Но на други около мен хич не им се отразява. Вчера пих една ашвагандата вместо да ме успокои, точно обратното ми подейства, а преди много я харесвах. но то тия дни малко е пълнолуние, та много от нас са зомбясали.
Пълнолуние, пълнолуние... ама беше преди 5 дни... или нас ни държи по седмица преди и след Head Band

# 247
  • София
  • Мнения: 6 145
Ха-ха, съвсем съм изкукала значи.

# 248
  • Мнения: 39 041
И преди съм пила магнезий (по- точно магнезий натурален морски), но от магнезия на допел херц съм много по- доволна. Пие се по 1/2 хапче и за първи път нямах главоболие преди цикъл. За справка 1 опаковка от 30 хапчета, които са достатъчни за 2 месеца, струва 6 лева.

# 249
  • Мнения: 336
Идвам само да се оплача. На почти 43, хистеректомия преди година. Имам яйчници, обаче кога съм в овулация и какъв ми е цикълът изобщо не знам, след като липсва менструация. Много взех да кукуригам при пълнолуние - кисела съм като лимон и не мога да спя. Сексуален апетит на макс Blush, за съжаление известна сухота се появи и ще вземам мерки.
Вероятно след около 4 години ще вляза в менопаузата - така пише в статиите - около 5 години след хистеректомия яйчниците дават фира.
Ауууу, стига де, тъкмо бавно се навивах за хистеректомия, с мисълта, че поне яйчниците ще останат да функционират...
При безсъние добре ми действа Тулси (свещен босилек). Това е адаптоген като ашвагандата. Имам го на чай и на капсули, препоръчва се при адренална умора (висок/нисък кортизол), каквато бас държа, че имам. Една чаша чай вечер и се нокаутирам за цялата нощ, през деня обаче ако го пия рязко ме успива.
Взех си книгата на д-р Сара Готфрид - Хормонален баланс, има я и на английски свободно в нета. Много полезна информация за различните хормони - дефицити, излишъци, промени с възрастта и т.н. Включително тестове за определяне на хормонални дисбаланси. Еми аз се открих в 4 от 7-те категории. Висок кортизол, нисък прогестерон, високи андрогени, ниски тироидни хормони. Направо не знам откъде да се започна.

# 250
  • USA
  • Мнения: 675
Миналата година имах големи проблеми и така не можех да спя. Или пък ако заспях, в 1-2-3 часа се будех и дотам. Пиех чай от маточина и магнезий (който е за стрес, че има няколко вида). Мисля, че помагаха донякъде.
Мелатонин взимаше мъжът ми, когато работеше 3 нощни смени седмично и не можеше да заспи вечер. Оказа се, че мелатонинът му вдига кръвната захар. Спря го и вече 7-8 г кръвната му захар си е нормална.

Аз взимах всекидневно колаген за около 3-4 месеца и никакъв ефект не видях.

# 251
  • Мнения: 10 993
Този чай тулси,  от къде го купувате?

# 252
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Витамин А и Е се пият през първата част на цикъла, защото удължават фоликулярната фаза. Вит.Е се продълажва и през втората част.
В смисъл пият се непрекъснато или с пауза между цикъл?
Не успявам да го разбера...

# 253
  • Мнения: 39 041
Аз разбрах, че А се спира и се почва пак от началото на следващата менструация.

# 254
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
А и Е се пият до овулация. Е без прекъсване през целия цикъл.

Бихте ли споделили какво пиете по препоръка на специалист за симптомите на пременопауза.

Общи условия

Активация на акаунт