Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 235
  • 757
  •   1
Отговори
# 300
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Не съм го избирала, а АГ-то ми го предписваше. По 6 таблетки.

# 301
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Пробвала съм магнезиево олио. И при мен, както казва Lemy локално се изсушава кожата.

perunikа, затвърждаваш мнението ми, че повечето лекари не са запознати добре с добавките.

# 302
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Ей сега го погледнах- моят -"хелатиран с аминокиселините глицин и лизин.". Прочетох и поста за това кой за какво действа

Цитат
   Треонат е за памет, концентрация, неврологични/невропатични проблеми, при дефицит на краткотрайната памет / предотвратява и възстановява/, възстановява когнитивните способности, има ноотропно действие /храна за мозъка/. При косопад - също.
За „мозъчна мъгла“ малат и треонат.        
Ами аз съм за такъв по-скоро..Имам още доста таблетки,като свърши ще пробвам малат и треонат, да видим ще усетя ли някаква разлика .

# 303
  • Мнения: 20 163
Кайсия, аз също по едно време се бях замислила за треонат, но като взех да го проучвам, нещо ме смути. Не помня вече какво точно, но виж там, първо проучи.

# 304
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Имам доста таблетки,поне за месец ,че и два-и тогава чак ще купувам  нова опаковка. Ще проуча въпроса.Аз съм споделяла че имам сериозно проблеми със паметта(точно краткосрочната).Гинко-минко,растителен вимпоцетин и т.н- за сега от нищо не съм видяла полза..

# 305
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз го пиех против контракции. На всички бременни изписват или магнерот, или магнерич.

# 306
  • Мнения: 20 163
Абе това, че действа върху мозъка за мен си е за повишено внимание.

# 307
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Ами защото нямаш проблеми със мозъка..:Grinning.Аз търся нещо да  му повлияе-да рестартира компютъра,че много бъгове дава напоследък..Blush

# 308
  • Мнения: 39 315
Има ли как тази таблица да се вмъне в първия пост на следващата тема?

# 309
  • Мнения: 10 257
Ето аналог на магне Б6:

https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-Ultra-Mag-120-Tablets/1415

Друг:

https://www.iherb.com/pr/ALLMAX-Nutrition-ZMX2-High-Absorbtion-M … 90-Capsules/67658

И двата с големи суперлативи. Ефект от двата - тръцки.

# 310
  • София
  • Мнения: 13 206
perunikа, затвърждаваш мнението ми, че повечето лекари не са запознати добре с добавките.
Нищо подобно! Магнерич и магнерот се изписват на бременни жени, за намаляване на контракциите. Не всичко като информация и познание се върти около щитоводната жлеза, защото виждам, че вадите информация от там. Както става ясно, различни форми на магнезия са за различни неща. Недейте да обърквате хората, особено ако е изписано от лекар. Вече няколко пъти срещам категоричното мнение, че лекарите нищо не разбират, за разлика от потребители по форуми и групи.

# 311
  • Мнения: 3 260
Коя форма на магнезия тогава би помогнала за по-добър сън?

# 312
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
perunikа, затвърждаваш мнението ми, че повечето лекари не са запознати добре с добавките.
Нищо подобно! Магнерич и магнерот се изписват на бременни жени, за намаляване на контракциите. Не всичко като информация и познание се върти около щитоводната жлеза, защото виждам, че вадите информация от там. Както става ясно, различни форми на магнезия са за различни неща. Недейте да обърквате хората, особено ако е изписано от лекар. Вече няколко пъти срещам категоричното мнение, че лекарите нищо не разбират, за разлика от потребители по форуми и групи.

Кой говори за контракции? Потребителката пише за липси на магнезий. Ето:

Като бях бременна, пиех по 6 таблетки магнезий на ден. И въпреки това, при изследване той оставаше под минимума. Пиех магнерот, магнерич и какви ли не други комбинации. Накрая прочетох, че се усвоява най-добре през кожата и си купих спрей. И втривах с масаж.

Не знам от къде го видяхте това за щитовидната жлеза. Никога не съм споделяла опит, свързан с нея. Споделям мнение от собствените си наблюдения при различни специалисти. Повечето лекари, с които съм говорила за прием на добавки, се въздържат да дадат мнение, защото не ги познават. Даже съм носила опаковки, за да се види точно състава. Всъщност, като се замисля, май лично съм попадала само на двама лекари, които познават добре добавките и предписват такива. За съжаление, не беше скоро, преди 10 години единият и преди 5-6 другият.
Радвам се за Вас, че ползвате услугите на медици, които познават и препоръчват добавки. Винаги се стремя да приемам по-малко химия и предпочитам колкото е възможно по-натурални продукти.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 12:16 от Вела

# 313
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Хмммммм!?!?
Може би греша, но добавки далеч не винаги е равнозначно на "натурални" продукти. Както и "натурално" далеч не винаги е по-добро от "химия", да не говорим, че в крайна сметка всичко е химия, вкл. разни органични натуралности, отглеждани в пост Чернобилската ера.
Не споря с никой, просто лично мнение!

# 314
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Хмммммм!?!?
Може би греша, но добавки далеч не винаги е равнозначно на "натурални" продукти. Както и "натурално" далеч не винаги е по-добро от "химия", да не говорим, че в крайна сметка всичко е химия, вкл. разни органични натуралности, отглеждани в пост Чернобилската ера.
Не споря с никой, просто лично мнение!
Съгласна съм. Затова се старая да правя информиран избор.

Скрит текст:
Да не спамя темата, но например вместо да купя от аптеката таблетки, сиропче и пр. предпочитам да купя билки и да варя чай. Естествено има значение за какво състояние говорим и ми е пределно ясно, че в редица случаи класическата медицина е незаменима, както и, че не зная произхода на билките, които купувам....
И да, отнема време и енергия непрекъснсто да се търси информация, да се анализира и т.н. Споделеното мнение от потребителите определено помага за изграждането на по-обективна гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт