Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 220
  • 757
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз го пиех против контракции. На всички бременни изписват или магнерот, или магнерич.
Точно. За други екзотични магнезиеви добавки не бях и чувала по него време. А магнеротът специално ми помагаше или поне така си внушавах, за разлика от магнерича.

# 316
  • Мнения: 22 842
Пуснах си най-накрая вит Д и Б12. Не очаквах да съм поднормена, в петък съм на ендокринолог да видим какво ще каже по въпроса.

# 317
  • Мнения: 7 910
Б12 като че ли също е нисък. Четох на много места, че в България референтните стойности, които се приемат за нормални, са занижени. Върти ми се в главата нещо за оптимална стойност 350, но може и да греша.

# 318
  • Мнения: 22 842
Б12 като че ли също е нисък. Четох на много места, че в България референтните стойности, които се приемат за нормални, са занижени. Върти ми се в главата нещо за оптимална стойност 350, но може и да греша.
Не грешиш, така е.

# 319
  • Мнения: 20 157
Не всичко като информация и познание се върти около щитоводната жлеза, защото виждам, че вадите информация от там
Ваче, нещо си се объркала. Това че някой от групата го е систематизирал и е направил таблица, не значи че тази таблица е генерализация само и единствено за щитовидната жлеза.
Освен това Перуника в началото каза, че е пила магнерич магнерот и така нататък, за магнезиев дефицит.
А за лекарите, на мен също не ми харесва голямото неглижирането на компетентността им, обаче след последния случай в къщи относно добавките и аз не зная вече какво да кажа. Мъжът ми е с голям дефицит на витамин Д, и общопрактикуващ лекар му изписа по едно хапче от 400 единици, което е безкрайно безкрайно безкрайно много малко за нещо, камо ли да запълваш дефицит. Но нали лекар му го е изписал, не ми обръщаше внимание, и не искаше да вдигне дозата. Добре, че попадна ендокринолози, които гледаха с почуда и му изписаха по-адекватна доза.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 08:55 от Lemy

# 320
  • Мнения: 8 063
Има друг вид медицински специалисти, които са компетентни коя форма на медикамента за кой случай е усвояема... наричат се Фармацевти. Лекаря знае, че имаш дефицит и че от него може да идва и изписва лечение... цялата грешка е, че се изписват конкретни медикаменти, а не активната съставка и нужното количество от нея... Но това не е въпрос на тази тема, а ей така общо.

ПП: Магнерота ми действаше добре за контракции, магнерича - хич. За крампи също.За "мозъчната мъгла" са толкова много възможните причини, че хич не бих и заподозряла магнезия Simple Smile
За дефицит на вит.Д и на мен личната беше ми изписала по 1 капка на Jeimisson сутрин (1 капка 400 IU), ендокринолога смени на Вигантол 5-8 капки (1 капка 500 IU) (по указания за кърмачета профилактичната доза е 1-2к.). Да не говорим за разликата в цената 10 пъти, но пък личната това знае, това изписва...

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 09:10 от peneva_a

# 321
  • Мнения: 20 157
С една аптекарка водихме спор относно магнерота, тя твърдеше че в едно хапче има 500 мг магнезий, аз и обясних да  погледне листовката където пише, че е 32.
Моят витамин Д е на тази марка, на който му се занимава с Айхърб препоръчвам го, имам завидни нива 😸
https://www.iherb.com/pr/healthy-origins-vitamin-d3-2-400-iu-360-softgels/7763

# 322
  • Мнения: 22 842
Вигантол липса напоследък в аптечната мрежа 😈

# 323
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз затова писах, че магнезиевите съединения ми бяха изписвани по време на бременността. Против контракции. И заради установена ниска стойност на магнезия. Да, едни АГ-та предписват магнерот, други - магнерич. Това се изписва по принцип при бременност. Но едва ли някой си прави труда да прави изследвания. Просто моята АГ, която се беше специализирала в проблемни бременности, ме караше да се изследвам. Тя следеше и други фактори, тъй като бях и на фраксипарин и др., и др. И с какво ли не се тъпчех, най-вече хормони.

# 324
  • Мнения: 20 157
Вигантол липса напоследък в аптечната мрежа 😈
Аз не съм наясно колко неща се правят в Китай или от китайски суровини но преди малко прочетох това:
Днес четах статия, че има недостиг на антибиотици, още нещо и еутирокс на Мерк.  Произвеждали се в Ухан, с нали сега е под карантина и няма производство 🙄
Та, дали няма да се появи недостиг и на други лекарства Thinking

# 325
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз реагирах на изказване, свързано конкретно с бременност и магнезиев препарат. Да не говорим, че нито един от двата споменати препарата са хранителни добавки Simple Smile И изобщо това са двата изписвани на бременни прпарати. Някак ми се стори странно да се коментира и подлага на съмнение точно това лекарско назначение. Значи 99% от гинеколозите са в грешка според потребители във форум. Съгласете се, че е нелепо. Толкова по темата с магнезия от мен.

За Б12 да кажа. Нисък е този Б12, нищо, че е в референтни граници. Моят последно беше 199 и е нисък. Понеже се въртях в тоя кръг мога да кажа моя опит какъв е. Значи Б12 има доста сложен механизъм на усвояване. От премането с храна до усвояването изминава сложен път. Ако преработването му от организма се прекъсне на някое ниво,не се усвоява. Това става най-често в стомашно-чревния тракт. Затова хора, които имат проблем, рефлукс, гастрит и пр. много често не усвояват витамина. В повечето препарати е под гормата на цианкобаламин. Например във ферофолгама има комбинация на желязо+Б12. Там е под формата на цианкобаламин. Крайната форма е метилкобаламин. Ако по някаква причина не може да достигне до нея няма никакъв ефект. Затова аз търся добавки, в които Б12 е под формата на метилкобаламин. Обикновено се слагат под езика. Но трябва да се пият постоянно ако искате да вдигнете до нормални стойности. Иначе на инжекции се слага. Аз първия път поне го вкарах в норма с тия хапчета за около 3 месеца. Честно казано си мисля, че е почти невъзможно да стигна 350 като стойност само с тях, ама се мотам и не ходя да ми бият. Аз пия глюкофаж за метаболитно нарушение и той извлича Б12 от организма.

Наскоро говорихме и със зъболекарката ми за вит. Д. Чудя се дали да не си го пусна да видя къде е. Тя вика да пия зимата вигантол. Но ще видим... първо искам да видя изследване, току виж пък си ми е в норма Wink

# 326
  • Мнения: 20 157
Обаче, нивата на магнезий не са се вдигнали, така, че, специално за това изписаното не е дало ефект.
То затова и много хора накрая се хващат да търсят информация в нета и в групи.
Аз ако не бях запозната с витамин Д, знаеш ли кога щеше да си вдигне моя мъж нивото с тези 400 единици които му беше изписал онзи лекар.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 11:12 от Lemy

# 327
  • Мнения: 13 798
Б12 като че ли също е нисък. Четох на много места, че в България референтните стойности, които се приемат за нормални, са занижени. Върти ми се в главата нещо за оптимална стойност 350, но може и да греша.
Не грешиш, така е.
И аз четох някъде не помня къде че го определят ( заедно с някои други особености, които пък хич не ги помня   )като някаква генетична особеност на жителите на нашия регион. Но не помня къде съм ги чела).

# 328
  • Мнения: 4 577
И на мен 2ма лекари ми изписаха витамин Д по 400 на ден, при условие, че имам дефицит (спорд изследването). Моя приятелка (фармацефт) ми направи някакво изчисление и ми даде друг витамин Д, който според нея бил по-подходящ. Предстои да си направя изследване отново и ще видим докъде съм го докарала.

# 329
  • Мнения: 10 256
Ето ви за вит. Д една таблица:


Иначе и аз от iHerb съм си взела вит Д на капки на Life Extensions е моя. Близо 900 дози. Всички в нас го ползваме и сме добре по прегледите.

Общи условия

Активация на акаунт