Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 117
  • 757
  •   1
Отговори
# 330
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 251
Не ви ли разстройва този магнезий? Simple Smile Аз взимам магнезий само веднъж седмично по 1 таблетка защото ме кара към тоалетната Simple Smile Иначе да действа добре на съня Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 1 270
Магнезий цитрат 400 или 500 мг колко всъщност магнезий съдържа? Понеже оплюхте Магнерота, дайте сравнение с друг, който съдържа повече мг., моля!

# 332
  • Мнения: 20 127
Аз съм ползвала този магнезиев цитрат, съдържанието на магнезия е 200 мг в една таблетка.

# 333
  • София
  • Мнения: 1 270
Не виждам такова нещо написано.

# 334
  • Мнения: 20 127
Ами, аз повече от това, не мога да ти помогна.

# 335
  • Мнения: 7 999
Магнерот:
Активното вещество е: 500 mg магнезиев оротат дихидрат (magnesium orotate dihydrate), съответстващо съдържание на магнезий: 32,8 mg = 1,35 mmol = 2,7 mval

Цитрата:


MAGNEFORCE 1000 mg - 100 plant-based capsules
(Ma Sante Naturelle)
Each capsule contains:
Magnesium citrate   1000 mg
(15% magnesium)
(elementary magnesium: 150 mg) (40% RDA)

И един малат


И да подсетим пак - различните форми се усвояват по различен начин и ни е важно не само колко точно магнезий има вътре, а и как се усвоява!

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 15:51 от peneva_a

# 336
  • София
  • Мнения: 1 270
И да подсетим пак - различните форми се усвояват по различен начин и ни е важно не само колко точно магнезий има вътре, а и как се усвоява!
Doctor's Best High Absorption Magnesium Tablets, 100 Mg, 240 Ct
По-горе някой много го похвали по отношение на усвояването. Ще си го взема него.
Който е ползвал да сподели има ли полза, моля!

# 337
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
За магнезиевият цитрат на Now, който поръчах от iHerb:

# 338
  • Мнения: 20 127
Вела, я дай линк за цитрата на now, защото на моя, 400 мг са дадени за две таблетки, а при теб виждам че е за 3 капсули.
https://www.iherb.com/pr/now-foods-magnesium-citrate-200-mg-250-tablets/691

# 339
  • Мнения: 2 749
А какви са признаците на дефицит на вит. Б и Д?

# 340
  • Мнения: 10 256
При мен са никакви. Ако не е да излязат на кръвни, нямам никакви оплаквания. По принцип казват, отпадналост при липса на Б12, умора, косопад и т.н. И преди съм казвала, кафе не пия (или много рядко да кажем айде), но преливам от енергия при положения че ставам в 5:30 сутрин и лягам в 23:00 вечер, като след работа съм 2 часа на фитнес. Също така уикендите пак се събуждам към 5:30-6 най-късно....Не знам какви са тия мои дефицити. Преди няколко години пък в 2:30 през нощта ставах, че работех на смени и почвах в 4. Същата работа. Веднъж не ми се приспа или да дремя нещо. Тогава бях с най-тежки дефицити на Б12 дори. Сега поне съм на долна граница.

# 341
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Вела, я дай линк за цитрата на now, защото на моя, 400 мг са дадени за две таблетки, а при теб виждам че е за 3 капсули.
https://www.iherb.com/pr/now-foods-magnesium-citrate-200-mg-250-tablets/691

Заповядай:

Скрит текст:
https://www.loveletter.iherb.com/pr/Now-Foods-Magnesium-Citrate- … 8201?rcode=CSB302
Това е през телефона и май не е сполучливо. По-късно ще дам линк през компютъра.

Втори опит през телефона, май сполучлив.

https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Magnesium-Citrate-240-Veg-Cap … 78201?fromStore=1

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 17:32 от Вела

# 342
  • тук и там
  • Мнения: 11 482
Аз не съм изследвала Б12,но вит Д ми е  малко под нормата.Но то тук няма много слънце-нормално..Доктораът изписа по 2 ампули месечно от този-на всеки 15 дни за нас със ММ,за децата -по една на месец.На децата не забравям да давам,обаче аз да го пия забравям Последно като погледнах датата -ноември бях вземала..
Скрит текст:
         
Препоръчайте ми някакъв от IHERB,който да вземам ежедневно..Този на 15 дни,къде взема,къде -не..

# 343
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ако заспя след 23 часа и стана в 8, все едно не съм спала. Трябват ми най-малко 9 часа сън. Б12 ми е далеч под нормата. Тестостеронът - също. От 5 години с две малки деца няма спокойствие и сън като хората.

# 344
  • Мнения: 10 256
Скрит текст:
Аз не съм изследвала Б12,но вит Д ми е  малко под нормата.Но то тук няма много слънце-нормално..Доктораът изписа по 2 ампули месечно от този-на всеки 15 дни за нас със ММ,за децата -по една на месец.На децата не забравям да давам,обаче аз да го пия забравям Последно като погледнах датата -ноември бях вземала..
Скрит текст:
         
Препоръчайте ми някакъв от IHERB,който да вземам ежедневно..Този на 15 дни,къде взема,къде -не..
[/quote]


Kaisiaето ти моя: https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-Liquid-Vitamin-D3-2000-I … oz-29-57-ml/84512
850 дози ако вземаш по 2000IU. Това е за цяла година за всички ви. И действа. Като отида на кръвните и отчитам прираст. Но знаеш предполагам, взема се до 3 след обяд най-късно, с по-мазно хранене. Ние го вземаме на закуска. Накапвам в една супена лъжица и допълвам с рибено масло, понеже и то ми е течно.

Общи условия

Активация на акаунт