Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 29 843
  • 757
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз да кажа пак.. Магнерот и Магенрич НЕ СА хранителни добавки, а са лекарствени продукти. Те се следят от Агенция по лекарствата и съответно е гарантирано съдържанието им. Всички хранителни добавки, които посочвате тук, вкл. от Iherb не се проследяват за количеството активно вещество и трявба да разчитате на доброто име на фирмите. Това за протокола го казвам, понеже коментирате милиграми.

# 346
  • Мнения: 22 531
Аз съм точно отпаднала, без енергия, постоянно ми се спи, нямам сила, косата ми пада!

# 347
  • Мнения: 10 251
Да, видях по-напред че си постнала резулатите. Ами с дефицити си и на двете. Виж какво ще ти каже доктора и почвай суплементи, пък дано ти светне. Не знам с щитовидната как си. Нали все нея винят хората за подобни оплаквания. Макар, че дори и да си в долни граници, а в граници, никой няма да ти изпише хормон или лечение някакво. А човек си страда. От всичко прочетено до сега до такъв извод достигнах.

# 348
  • тук и там
  • Мнения: 11 399
Това което е написала vache,си е точно така.
Някакъв вит.Д на капсули няма ли?Аз масла ,капки и т.н нямам навика да пия,за това и забравям да вземам предписанта ми ампула.Магнезий и др. добавки(рибено масло примерно,колаген ) си ги пия-но са на капсули.

# 349
  • Мнения: 20 092
Кайсия, аз по назад го дадох моят вит Д, не го ли видя. На капсули е, много съм доволна, има всякакви разфасовки.

# 350
  • тук и там
  • Мнения: 11 399
Благодаря,Lemy ! Имам спомен някакъв.. Сега като спомена , и  се сетих че го погледнах,но ми даде че го нямат наличен.,Ще се върна пак и ще потърся.Обърках се съвсем  -защото и за магнезий гледах линкове.Забравям бе  хора,питам за едно и също нещо по хиляда пъти! Дайте нещо за това, ама да е изпробвано.

# 351
  • Мнения: 20 092
Ха, сега погледнах и останалите, няма нищо налично. Странно.

# 352
  • Мнения: 368
И аз съм с проблеми с краткотрайната памет и върша нещата па навик и после изключих ли ютията:disappointed: Незнам лекарство. Ходих при невролог един млад лекар (по друг повод)и той ми вика и аз забравям. Демек нормално.  Според мен не е нормално.
И аз съм с липси на Вит.Д. пия на ампули.     А това със суровините от Китай. Направо е отчайващо. Както стана с ранитидина,който забраниха и иззеха от.мрежата в цял свят.
Е как са го внасяли години наред в САЩ, Европа  и  никой не е проверил и изследвал  суровината , че замърсена с нещо канцерогенна. Както казват с един камион  карат на смени  и от рудника   и суровините за лекарства . И сега и еутирокса ми  сигурно е  от там..То всичко е от Китай , поне да спазват елементарни хигиенни мерки и проверки от страна на Европа се моля

# 353
  • Мнения: 20 092
Намекнах ви аз да си понакупите някое и друго лекарство Sunglasses
https://btvnovinite.bg/svetut/shte-dovede-li-koronavirusat-do-kr … -medikamenti.html

# 354
  • Мнения: 22 531
Да, видях по-напред че си постнала резулатите. Ами с дефицити си и на двете. Виж какво ще ти каже доктора и почвай суплементи, пък дано ти светне. Не знам с щитовидната как си. Нали все нея винят хората за подобни оплаквания. Макар, че дори и да си в долни граници, а в граници, никой няма да ти изпише хормон или лечение някакво. А човек си страда. От всичко прочетено до сега до такъв извод достигнах.
Щитовидната е ок на ехограф.
ТСХ 2.01 , free T4 10,7

# 355
  • София
  • Мнения: 6 146
При мен признаците бяха точно отпадналост и косопад. Дублират се със симптомите на хипофункция на ЩЖ. При профилактични прегледи, години наред желязодефицитна анемия. Като пуснах изследвания и Б12 много под нормата, и Д. Вегетарианка съм от около 30 години и за съжаление късно се усетих.
За формата на б12, някой спомена, че е по-добре да е метил. Това не е съвсем така за всички. Хидрокси формата в организма се преобразува до метил и аденозил. Ако има мутация и не може да се преработи хидрокси до метли, тогава да, метил е по-подходящата форма. Но ако няма такъв проблем, тогава хидрокси формата е по-добра, защото аденозил и метил по-нататък имат различни функции в организма. Цианкобаламин не я обсъждам. Аз съм доволна от липозомални форми. Витамин Д друсам от 5000 IU Stuck Out Tongue Winking Eye

# 356
  • Мнения: 1 672
Случайно или не, до вчера приемах магнезия на Д-р Бест. Последно се сдобих с магнезий на Vitabiotics, закойто не откривам никаква подробна информация относно биоаналитичността. Може ли някой да сподели мнение в случай, че е наясно!
https://www.vitabiotics.com/products/ultra-magnesium

# 357
  • Мнения: 4 498
Скрит текст:
И аз съм с проблеми с краткотрайната памет и върша нещата па навик и после изключих ли ютията:disappointed: Незнам лекарство. Ходих при невролог един млад лекар (по друг повод)и той ми вика и аз забравям. Демек нормално.  Според мен не е нормално.
И аз съм с липси на Вит.Д. пия на ампули.     А това със суровините от Китай. Направо е отчайващо.
Както стана с ранитидина,който забраниха и иззеха от.мрежата в цял свят.
Скрит текст:
Е как са го внасяли години наред в САЩ, Европа  и  никой не е проверил и изследвал  суровината , че замърсена с нещо канцерогенна. Както казват с един камион  карат на смени  и от рудника   и суровините за лекарства . И сега и еутирокса ми  сигурно е  от там..То всичко е от Китай , поне да спазват елементарни хигиенни мерки и проверки от страна на Европа се моля
По повод на Ранитидина да споделя нещо: двойка, заедно от 10 години се опитваха да имат бебе и все нещо не ставаше - по изследвания и двамата са ок. Накрая мъжът споделил на доктор в случаен разговор за проблема, а докторът си спомнил, че се е оплаквал от проблеми със стомаха. Тогава го попитал какво пие за стомаха - Ранитидин, казал му да го спре, за да се получи бебето и след това ако има нужда пак да си го пие. След 3 месеца жената забременя - имат си напълно здраво детенце по естествен път.
А за добавките, витамините и въобще за лекарствата лекари са ме съветвали, ако има течна формула, винаги да предпочитам нея, дори и да е по-скъпа. По-лесно и бързо се усвоявала, т.е. по-бързо имаш ефект от лечението.

# 358
  • София
  • Мнения: 13 200
M_I_A, аз го споменах за Б12. Благодаря за информацията. Ще погледна и другата форма.

# 359
  • Мнения: 53
Аз съм на 39 г. И ми откриха миома, този месец ми дойде цикъла на 13-тия ден от предишния, дали това е началото на пременопаузата. Най ми е притеснено дали ще имам желание и овлажняване при секс. Ще ви следя внимателно.
Здравейте и аз имам същия проблем.Имам миоми и  по някой път ми започва някакво кървене  от 15 -ят ден и продължава до същинският цикъла тогава кървенето се засилва  и чак тогава постапено намалява и спира. И се получава едно кървене от 20 -ина дни.Мисля,че е от миомата защото аз съм със спиралата Мирена  от 11 месеца и лекарката каза ,че почти нямам лигавица.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 11:52 от taliq 80

Общи условия

Активация на акаунт