Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 203
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 144
Едва ли ще помогна, но от какво са тези обилни кръвотечения на 51 години?
Нямам кисти или полипи,бях на преглед януари.Винаги съм имала такива периоди,за радост вече намаляващи.
Гинекологът предложи отстраняване на матката отдавна,затова към Дуфастона включих и билките...да "издържа"до окончателното спиране  на цикъла.Сега пък го няма вече 20 дни след Дуфастона и не знам какво да правя?!

# 421
  • Мнения: 8 060
Не е съвсем така,според мен.Прогестогела е в група"лекарства с рецепта" и си съдържа това което е описано.
Кремовете с прогестерон от Айхърб съдържат някакъв "растителен" прогестерон.
Растителен е, но щом са го извлекли и са му оценили грамажа (колкото и точно да е, че то с билковите продукти малко +/-) значи има прогестерон.
Аз винаги съм малко скиптична относно "щом е растително/билково, а не химия, значи не е вредно/не може да се предозира". Може и още как, зависи какъв е, как е изготвен, в каква концентрация е растителния извлек. Ние не ги пасем тези билки, екстракт ползваме Wink

В тоя ред на мисли, тя и бялата захар е растителен продукт (тръстика или цвекло), концентрат на сока, който накрая се пречиства физически и химически... Направо стандартизиран растителен извлек си е Smiling Imp

# 422
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте,
мисля, че и при мен започва т.нар. предменопауза. По принцип цикълът ми е много редовен, лятото за първи път в живота ми дойде не когато трябва - на 16 ден, направо по средата на периода. Отидох на преглед, направих цитонамазка - нищо притеснително не се установи. Лекарката каза, че е трябвало да отида веднага щом се е появило кървенето, за да го спре медикаментозно.
Оттогава не съм имала проблеми. До днес. Отново цикъл на 15 ден. Чудя се да ходя ли на лекар пак или да проследя какво щ се случи? Вие как процедирате?
Още нещо, може ли да се пие някаква хранителна добавка за нормализиране /доколкото е възможно/, някой има ли опит? Например чувала съм за масло от вечерна иглика...

# 423
  • Мнения: 54
Здравейте,

И аз съм в този период от живота си . Следя ви, но искам да попитам защо не споменавате дивия ям като добавка.
На мен това ми изписа АГ.  При мен симптомите са скъсен цикъл, нервност, сухота.
Другите добавки по-добри ли са? За различни симптоми ?
Предварително благодаря за отговорите.

# 424
  • Мнения: 20 157
Споменаван е дивият ямс, може да използвате търсачката, най-добре от пълната версия на сайта, там имах филтри за търсене в определена тема.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 11:18 от Lemy

# 425
  • Мнения: 4 181
Здравейте,
мисля, че и при мен започва т.нар. предменопауза. По принцип цикълът ми е много редовен, лятото за първи път в живота ми дойде не когато трябва - на 16 ден, направо по средата на периода. Отидох на преглед, направих цитонамазка - нищо притеснително не се установи. Лекарката каза, че е трябвало да отида веднага щом се е появило кървенето, за да го спре медикаментозно.
Оттогава не съм имала проблеми. До днес. Отново цикъл на 15 ден. Чудя се да ходя ли на лекар пак или да проследя какво щ се случи? Вие как процедирате?
Още нещо, може ли да се пие някаква хранителна добавка за нормализиране /доколкото е възможно/, някой има ли опит? Например чувала съм за масло от вечерна иглика...
Аз съм чувала за бял равнец.

# 426
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз имам ПМС, ура. Значи няма да ме пропусне този месец. Направо съм щастлива, че ми се подува коремът.

# 427
  • Мнения: 20 157
Да не те огорчавам, но при мен се е случвало да има пмс, ама цикъл не 😸

# 428
  • тук и там
  • Мнения: 11 525
И аз бих се радвала ако ми дойде този месец,защото миналия не ми дойде и ако и сега не ми дойде -пак се започва едно ходене по гинеколози..

Брех,доживях до момента когато да  се  радвам и да чакам цикълът си с нетърпение:grinning:..Rolling Eyes

# 429
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Нали?
Аз на гинеколог не годя, просто не виждам смисъл.
А и тези "обикновени" АГ-та са на километри от репродуктивният такъв в клиниката, в която правихме инвитро. Просто ги нямам изобщо за специалисти.

# 430
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Едва ли ще помогна, но от какво са тези обилни кръвотечения на 51 години?
Нямам кисти или полипи,бях на преглед януари.Винаги съм имала такива периоди,за радост вече намаляващи.
Гинекологът предложи отстраняване на матката отдавна,затова към Дуфастона включих и билките...да "издържа"до окончателното спиране  на цикъла.Сега пък го няма вече 20 дни след Дуфастона и не знам какво да правя?!

и на мен в БГ един мастит гинеколог ми предложи махане на матката (заради миоми и полипи). Ако бях по-решителна, до сега щях да съм забравила всичко...
Ама аз не. И сега търпя всички прояви на пременопаузата. Закъснения в цикъла или цикъл през 2 седмици. Нервност и безсъние. За главоболието дума няма да отварям.
Та, замислям се все по-често и аз за ножЪ.

П.П: почнах да пия хапове за кр.захар. Може ли и те да влияят на цикъла? Пия половин доза от предписаната ми.

# 431
  • Мнения: 20 157
Шани, не си мисли, че след операцията няма да имаш нервност и безсъние, или някакви други прояви на липсата на хормони.

# 432
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
С матка или без матка, не можем да предотвратим промяната в хормоните и счупването на крехкия баланс между тях. Сега можем да се стараем само да намерим най-добрата индивидулна формула за туширане на симптомите от пременото.

# 433
  • София
  • Мнения: 13 206
П.П: почнах да пия хапове за кр.захар. Може ли и те да влияят на цикъла? Пия половин доза от предписаната ми.

Шани, какво пиеш?
Добре дошла... Wink
Да си призная аз смятам репродуктивните органи за бомба със закъснител след опредлена възраст. Сега още не ми се мисли, но и при мен нещата рано или късно ще опрат до там. Единствено ми се иска пременопаузата и настъпването на менопаузата да са естествени, да няма големи сътресения.

# 434
  • Мнения: 39 302
Бях ви писала, че скоро ще дам отново отзив за магнезия и главоболието преди менструация. Е, този месец си имам главоболие, уви. Поне е като си е било цял живот, не различното главоболие, което ме изненадва от няколко месеца.
Спомням си 2 жени, на които им махаха матката, а на едната и яйчниците. Бяха на около 47 години, и много щастливи от новото си начало.  Май не им пукаше от неразположенията, които пак щаха да си имат, но бяха щастливи, че повече кръвоизливи няма да имат и си решават проблема радикално и за цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт