ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 257
  • 731
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 139
И аз съм с оплакване като Nedavl.
Само,че при нас отново баткото е болен. Пак е вирусна инфекция, сиюъвсем същата която ни вкара в болница с малката 😥😓😓😓Направо незнам вече какво да правя. Той стои в едната стая, ние в другата, но няма как съвсем да нямат контакт. Немога да го спра и напълно от градината, а там вечно има някой вирус. Оплаках се 😥
Лукресия супврр сте.
Погачите също са мн красиви. Мони страхотни сте.
Марти, баткото беше така. Повръщане много до късно 3,4 месец. Но си качваше нормално,че и отгоре.
Ние всеки ден сме навънка, дори и за малко. Особено ега с болния батко. Поне навън въздуха уж е чист 😁

# 286
  • Мнения: 697
И ние излизахме днес за мъничко, само да вземем кака от училище. Simple Smile Тук е около 7 градуса. Като гледам в София как е -1, -2 направо ми изтръпват ушите, гррр. Нямам търпение да идва пролетта, да се затопли времето и да прекарваме повече време навън.

Лу, много сте готини!

Хаха Мони, аз така треперех в родилното като сестрите го носеха. Те така си ги размятаха бебетата там като топка сякаш. 🙈 И по две-три новородени наведнъж прегърнали... ужас ужас.

Момичета, бързо оправяне на болните желая! Има мн гаден вирус сега..

# 287
  • Мнения: 196
Момичета, като ви слушам как ще излизате за по 40 мин си мисля, че на мен нещо не ми е наред. Преди малко се прибрахме. Бяхме 3 часа навън. Ама изобщо не усещам как минава времето. То с тези разбити тротоари докато стигна от точка А до точка Б си минава време. Все търся вело алеи, че по-гладко. Днес в Пловдив имаше доста вятър, но в количката беше на завет. Слагам му зимна шапка, а за облекло боди с дълъг ръкав, памучен ромпър и чорапки. Обличам памучно якенце и го мушкам в зимното чувалче за количка. Сигурно му е по-топло, отколкото вкъщи. 😂 Баща ми ми направи забележка да не го извеждам в такова време, ама аз не знам какъв е проблемът, след като в количката е завет, а самият въздух не е толкова студен... Гледам да не ходим на места, където минават много хора. Само да чуя някой, че кашля и от далече сменям курса.
И Калоян повръща, но ми се струва, че по-често са плюнки. На фонтан връща рядко и то защото се напъва да пръцка. Давам му Еспумизан  L, запича се, но в последно време ака на два дни. Преди акаше на 3-4 дни. Посъветвахме се с педиатър и ни казаха, че симетикон и АМ запичат и е нормално по якога за  по-дълго да не ама, но ако минат повече от 4 дни да правим клизма. Да чукам на дърво, засега не се е налагало клизма. Надявам се да се нормализира и да ама всеки ден. Но иначе съм доволна от капките. Коликите леко ги минава. Дано не стават по-силни. Много добри отзиви чувам за Инфакол, та ако тези спрат да действат ще взема от тях. А пробиотик давам Линекс бебе.

# 288
  • Мнения: 11
Марти, в близост сме до Западен парк, доколкото съм чела назад, вие сте в Люлин-с метрото сме близо.
Кикаир и ние имаме секрет-запушено слъзно каналче е, оправя се с често почистване и масажи на окото, можеш да видиш из нета показно как се прави.
Аз избягвам да излизаме, когато има мъгла и вятър. Днес около обяд напече, но реших, че докато се организирам да излезем, ще захладнее пак, та го оставих на балкона (изцяло открит ни е, без навеси) и стоя 1 час, докато аз си оправя някакви неща из вкъщи.
Вие ще водите ли бебчовците на неФролог. Педиатърката каза, че било добре, не е от "недоносените" ни прегледи, та се чудя кога и къде.

# 289
  • Мнения: 65
Като ви чета се замислих аз ли нещо не съм разбрала, че бебе се изкарва до -10 градуса, ако няма дъжд, мъгла или силен вятър.
Изкарвам смело всеки ден по 1-3часа, зависи кога на мен ми стане студено.

А за носенето на бебе 😂 изобщо не я жалим с мм си я разнасяме както дойде, но все пак тя се роди голяма и не съм имала притеснения са не я повредя нещо.

За да помрънкам и аз, чудна настинка ме хвана с температура 39,2. Пак добре, че изследването за грип беше отрицателно, че ме караха да пия нещо, несъвместимо с кърменето.
Пазете се, че е много лош грипа.

# 290
  • Мнения: 4 660
Да се отчета връщаме се от консултация при частния педиатър малката е 3.500 кг и 49 см.
Надала е 1.1 кг и пораснала с 5 см Hug
Четвъртък ще я водя и при другия педиатър за теглене и мерене.
Ваксините почват от втори месец доколкото разбрах.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 11:36 от kikair

# 291
  • Мнения: 5 261
Аз не я извеждам логато на мен ще ми е студено, иначе на нея нищо и няма,но на мен като ми паднат ръцете от студ Grinning
Кикаир, браво на Хилял. Все така да качва.

# 292
  • Мнения: 697
Кикаир, ехе супер! Simple Smile

Ох леле, идвам да споделя какво стана преди малко. Мия чиниите, бебето спи. По едно време го чувам, че си мрънка нещо. Ама не е да се е разплакал, просто мрънкоти. ММ в банята, а дъщеря ми си пише домашно. Нея по принцип не я оставям сама да гушка бебето, знаете, гушка го, но разрешавам напълно сама да го държи само като е седнала, защото още е леко непохватна с него🤣 все пак е на 8г. И такаа.. хващам следващата чиния и идва Елеонора с Денис на ръце... главата му леко виснала назад, единия крак и той се увисил надолу. Но пък се усмихнал така благо, каката и тя ухилена “Мамо, нося ти го, защото щеше да се разплаче почти в това легло!”.😳 Голяма гледка бяха. 😬

# 293
  • Мнения: 22
Момичета, благодаря за споделения опит относно секциото🙏 Аз днес бях на последен преглед и главичката продължава да е високо, та док съветва за секцио. Каза също, че може да пробваме да индуцираме преди това, ако слезе бебчо. Ама мен много ме е страх да не би да тръгне и после да стане сложно и така..
знам, че сте на друга вълна вече, ама скоро сте минали през това, та се надявам на съвет, ако някоя мама е била в подобна ситуация. Не знам какво решение да взема, утре трябва да го информирам, а аз се чувствам ужасно

# 294
  • Мнения: 367
Ние днес с мм се възползвахме, че свекито ни дойде на гости и отидохме на кино да гледаме Лоши момчета. От 2 дена не бях излизала и беше много разтоварващо. Kikair и моя беше така с гурелчета,в болницата му капеха Тобрекс. В къщи му капех пак и с масажчета вече няма. Попринцип знам, че запушено слъзно каналче до годината може да го израсне. Каката и тя имаше на едното око и тъкмо щях да я водя на очен във Варна и взе че й мина някъде към 8мия месец.

# 295
  • Мнения: 270
Yana, добре дошла с Макси. В препоръчителния списък за прегледи пише и нефролог ( и Виктория е преждевременно родена), но мисля към 6ти месец евентуално да я заведа.

За връщането/повръщането или т.нар физиологичен рефлукс -не е от преяждане точно, а е от незрелия стомашен свинктер и до към 7ми месец трябва да отшуми. Също така може да се позасили към 2ри-3ти месец. Повръщането на фонтан би могло да е признак на заболяване, особено ако е постоянно на почти всяко хранене.

Кикаир, браво на порасналото ти момченце.

Матилда, решението ти зависи колко имаш още до термин, колко голямо се очертава да е бебето и искаш ли въобще да пробваш нормално да родиш. Това с неслязлото бебе в малкия таз е много относително, може да слезе непосредствено преди раждане... Индуцирене на раждане при високо разположено бебе категорично не е ок...Успех!
 
Спрях да давам всякакви пробиотици и симетикони и коликите изчезнаха пупу 😄

Хайде отивам да поспя още малко, че шефката скоро пак ще изгладнее 😂🐼

# 296
  • Мнения: 936
От два дни и аз спрях капките за колики,давам само пробиотик, ами да ви кажа,почти няма разлика с дните в които давам.Мисля си,може и от смяната на млякото да е, но не съм сигурна.Давала съм еспумизан,4 опаковки,не са имали проблем с акнето.
Ирмир на вас пише ли ви задължително да отидете на нефролог? или по преценка на личния лекар.И на мен така ми казаха,до 7,8месец ще отшуми,да чукна на дърво от близо 2 дни не е повръщала.
Беърче много сладка картинка са били.
Лукреция страхотни сте.
Кикаир браво на бебока,все така да качва.
Момичета бързо се възстановявайте,ужасни са тия грипове.Аз като чуя някой наблизо да се изкашля и ми става зле.
Дано днес се стопли и да излезем,че при нас си беше студено.
Да ви се похваля,от вчера и аз йога правя,чувствам се добре след нея.
Време е за кафенце,☕💜

# 297
  • Мнения: 4 660
Кикаир, браво на порасналото ти момченце.
Всъщност е момиче Joy

viji93 незнам дали е запушен канал гурелчето се мести ту е в лявото ту в дясното . Каката също имаше израстна го към 6 месец когато отидохме на море. Съвпадение или не но след като се върнахме от почивката вече нямаше Grinning

# 298
  • Мнения: 290
Добро утро, момичета!
Кикаир, поздравления за добрите мерки. И ние се борим да качваме, но тези дни коликите и са много силни и направо ми разказва играта през деня. Едно борене е с храненето, направо ужас.

# 299
  • Мнения: 197
Д-р Цокова в един мед.център до м-н Зора. Просто аз я избрах от зор, защото тези, при които ходих нямаха капацитет за нови пациенти. Малко е тросната и не обяснява добре. Като ти отговаря на някой въпрос, все едно ''какви са тия глупости дето питаш''. Като че ли съм отгледала 5 деца.
Оф и моята е малко дръпната и забравя 🙄 Добре, че сте вие тук да се информирам кое кога се прави, та като отида на консултация я питам и тя се сещаш, че и за това е време. Подсетих я че трябва да ни изпише витамин Д, за ортопед също... Доста е дразнещо, защото не мога да знам за всяко нещо, че да си следя нещата. И на мен ми е първо дете и всичко ми е ново.
Като говорим за лекари, на една от лекциите за бременни ни бяха препоръчали доц. Чавдаров за преглед за детска церебрална парализа. Специалността му била кинезитерапия, но казаха че е добър детски специалист. Хубаво било да се отиде 4 пъти до 1 годинка. Това същият преглед ли е, който се прави при ортопед? Някой наясно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт