Какво значи истинска любов и добро партньорство?

  • 7 965
  • 353
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами, от доста време чета тук но не се осмелявам да пиша.
Колко от вас имат щастливи отношения? Какво значи това нещо истинска любов? Чудя се нещо намен ли не ми е наред, но никога не се чувствам щастлива във връзка.
Сега имам приятел от около година но се познаваме от повече. Имали сме една раздяла, аз сякаш се плаша от близоста. Секса е ок но не е върховен. Понякога само чакам да мине да се свърши. Не е ужасно но не е и прекрасно. Искам нещо повече но се спирам и се съмнявам дали аз нямам прекалено много претенции
Аз ли имам голями очаквания, но никога несъм имала главозамайваща любов, не ме задоволява добре секса, никога нямам чувството че мъжът е мъжът на живота ми. Изобщо такова чувство някоя от вас има ли по отношение на нейния мъж? Или е само глупост от филмите и сериалите?
Ако ви трябва контекст аз винаги съм привличала идиоти, сегашният е нормален мъж и не ме тормози но все пак не съм щастлива . Грижим се един за дрг и си помагаме но някой път няма и за какво да говорим толкова сякаш няма я топлината.
От проблемно семейство съм и знам че това ми е повлияло. Като дете се забърквах в лоши компании и опита ми не е от  най-добрите в любовно отношение
Чудя се дали  да се примиря на това което имам защото все пак се привързах и момчето е добро. Мислим си доброто и двамата. Или трябва да търся това което би ме разтърило и което ще го чувствам като истинското голямото нещо

Объркана съм моля за съвет

# 1
  • Мнения: 6 665
Явно не е твоят човек. Иначе голямата любов е в малките неща. Не да ти подари пръстен с диамант и паднал на коляно да ти поиска ръката. А да ти държи главата докато драйфаш, да те занесе до леглото, да почисти и накрая да легне до теб, да те гушне и да ти каже утре всичко ще е наред.
Както и ти да направиш същото и да ти е хубаво, че си с него.

# 2
  • Мнения: 12 725
Що се отнася до секса, очакваш мъжът да свърши работата и да те качи на седмото небе. Нещата не функционират така. Трябва и ти да се постараеш. Виж кое те възбужда, ролеви игри ли, други пози ли, секси бельо, къде са ти разните точки, за какво си мечтаеш тайно - но бъди активната страна. Няма такъв филм, само той да е отговорен за твоето удоволствие.
Ако оправиш това, повярвай, животът и връзката ще ти изглеждат по друг начин.

# 3
  • Мнения: 3 402
Отпусни се и му дай шанс на човека... И на себе си. Престани постоянно да анализираш. Трябва и спонтанност в тези неща. Hug

# 4
  • Мнения: 120
Истинска любов има! И тя е точно тази, която не очакваш, че ще е такава /поне при мен/. С мъжа ми сме 9г заедно, с две деца. Ако искате ми вярвайте, но още ми трепва сърцето като се прибира. Винаги го изпращам и посрещам на вратата с целувка. Не обичам да лягам без него в леглото, обичам дори да си мълча с него. За мен това е любовта. Подаръци може да ти купи всеки, но не всеки може да те накара да потръпнеш от допир.
Сега на темата - явно не е твоето момче. Дори да се примириш и да го запазиш, само защото е "Добро момче", утре може би ще ти стане досаден и ще го нараниш, а варианти много - постоянни скандали, изневери или пък безразличие...
Не бъди егоист... Помисли и за него! Нека бъде истински обичан и той 😊
Бъдете здрави и вземи правилното решение 😊

# 5
  • Мнения: 3
Konstanc ти май си най-правата до момента благодаря ти
Мислела съм по този въпрос и той да е щастлив повярвай ми. Защото ще е честно да бъде с някоя която го обича наистина много!
Но ме е страх от самота и че по-добро няма да намеря. А и ние се разбираме просто няма никаква тръпка и не знам това ли е нормалното. Това лие любовта просто разбирателство съобразяване. Нямаме драми иначе
Като че ли рутината е вповече

# 6
  • Мнения: 1 925
Щом се чувстваш така и се питаш толкова много неща, то значи е ясно, че не е твоят човек. Няма смисъл да продължавате да си губите времето взаимно. Когато откриеш точния, ще си отговориш сама на всичките ти въпроси.

# 7
  • Мнения: 120
Но ме е страх от самота и че по-добро няма да намеря.

На колко години си? Нали знаеш " По-добре сам, отколкото зле придружен"? Няма как да знаеш какво те очаква за в бъдеще, а и по-добре, че не знаеш.

# 8
  • Мнения: 17 407
Поредната тема, в която авторът търси как да отдели  правдата от кривдата. Приказката нали си я чела? Simple Smile
Не е важно за мен какво значи, а за теб, затова и няма да ти отговоря. Как ще разбереш кое какво е, ако непрекъснато някой друг ти го казва? Бих пуснала един глас, но не виждам анкета.

# 9
  • Мнения: 3
На 27 съм

Прочетох приказката интересна е и малко зловеща
Според теб аз съм кривдата ли Sad

# 10
# 11
  • Мнения: 866
Хм това е интересна тема за размисъл.  В нета е пълно с такива статии какво значи любовта, сигурно и много книги такива има. Някой много ми беше хвалил книгата "Разговори с Бога", може да я погледнеш.

При теб всякаш проблема е, не защото ти си нещо сбъркана, а навярно, защото просто не си срещнала истинската любов. Аз малко като детектив забелязвам детайлите и самият факт, че вие се познавате от по-отдавна, а връзката ви е от година, показва, че това не е от тези връзки в които любовта пламва като пожар.

Сега малко трябва да гадая, защото нямам тази информация как се е случила вашата връзка, кой е направил първата крачка, но макар и почти без никаква информация предполагам, че връзката ви е започнала, не защото си се влюбила, а просто си имала нужда от партньор и както каза, преди все на боклуци си попадала и като си видяла, че момчето е по-свястно и си решила да опиташ с него.

Отбелязвам, че това е предположение, защото информацията е оскъдна. Това обаче няма нищо общо с истинска любов. Нея няма как да я сбъркаш и тя още щеше да те държи, щом сте само от година заедно, първите години това чувство е много силно.

Много е показателно, че и секса поне от твоя страна въобще не е добре, като чуя някоя жена да казва "секса не е зле, но не е уау", това гарантирани означава, че въобще не е добре. Тоест навярно не е само въпроса до умения и при него и при теб, а и липсата на страст.

Голямата пропаст обаче която веднага забелязах и при тези обстоятелства е нормално да се чувстваш така в тази връзка >

Цитат
Грижим се един за друг и си помагаме но някой път няма и за какво да говорим толкова сякаш няма я топлината.

Само ще кажа, че най-щастливите и пълноценно връзки са между хора, които могат да си говорят на всякакви теми и те го правят и това е едно от нещата, които повечето жени търсят във партньора си, да могат да си говорят за всякакви неща и да им е интересно, да имат много общи теми. Дори е научно доказано, че жените имат нужда да говорят с някои по еди колко си часа на ден, да си говорят, да споделят.

Ако я няма тази комуникация, не знам как човек и особено жена, би могла да бъде щастлив във такава връзка. Тя би била много скучна, ако има тази липса. Ако от твоя страна комуникацията е ок, значи тогава си попаднала на много скучен мъж, който навярно е и слаб любовник. Да не говоря пък за мъже, което не само са много добри събеседници, но и са забавни и могат да разсмиват една жена, да я забавляват. Тук вече отиваме към връзките мечта, които малко жени имат всъщност.

Аз няма как да ти дам съвет дали да останеш в тази връзка или да я прекъснеш. Обаче самият факт, че пускаш тема означава, че въобще не си щастлива, а сте заедно само от една година, ако сега ти е скучно с този човек и секса не задоволяващ, какво ще е тогава след 10г. Не прави грешката, която много жени правят във нещастни връзки да си кажат, сега не ми е добре, но ако си родим едно дете това ще оправи нещата, но не се получава точно така.

Детето ще носи голямо щастие, но останалите липси винаги ще тежат, а да не говоря, че това дете ще порасне и ще стане самостоятелно и тогава ..... ?

Това трябва да е твой избор, но има и друг проблем, според мен ти си се настроила и не вярваш, че може да срещнеш нещо много добро и да си много щастлива. Усещам го това от думите ти. Ако не вярваш, то наистина няма как да се случи.

Просто ще ти дам малко храна за размисъл. Ако днес след една година връзка, ти не се чувстваш щастлива, сексът ви не е добре, няма тръпка и страст, няма за какво да си говорите (огромен проблем), помисли тогава, какво ще е след 5, 10 и повече години !!!

Вие в момента си живеете като едни много добри приятели/квартиранти със интимни отношения (на не добро ниво) и ако това те устройва тогава продължи така.

Надявам се това мъжко мнение да ти е от помощ.

# 12
  • Мнения: X
Здравейте мами, от доста време чета тук но не се осмелявам да пиша.
Скрит текст:
Колко от вас имат щастливи отношения? Какво значи това нещо истинска любов? Чудя се нещо намен ли не ми е наред, но никога не се чувствам щастлива във връзка.
Сега имам приятел от около година но се познаваме от повече. Имали сме една раздяла, аз сякаш се плаша от близоста. Секса е ок но не е върховен. Понякога само чакам да мине да се свърши. Не е ужасно но не е и прекрасно. Искам нещо повече но се спирам и се съмнявам дали аз нямам прекалено много претенции
Аз ли имам голями очаквания, но никога несъм имала главозамайваща любов, не ме задоволява добре секса, никога нямам чувството че мъжът е мъжът на живота ми. Изобщо такова чувство някоя от вас има ли по отношение на нейния мъж? Или е само глупост от филмите и сериалите?
Ако ви трябва контекст аз винаги съм привличала идиоти, сегашният е нормален мъж и не ме тормози
Скрит текст:
но все пак не съм щастлива . Грижим се един за дрг и си помагаме но някой път няма и за какво да говорим толкова сякаш няма я топлината.
От проблемно семейство съм и знам че това ми е повлияло. Като дете се забърквах в лоши компании и опита ми не е от  най-добрите в любовно отношение
Чудя се дали  да се примиря на това което имам защото все пак се привързах и момчето е добро. Мислим си доброто и двамата. Или трябва да търся това което би ме разтърило и което ще го чувствам като истинското голямото нещо

Объркана съм моля за съвет
Това, че не тормози/бие, не значи, че е нормален.
Ти не си се променила никак, та няма как да привлечеш друг вид мъже....
Конкретно по темата ти...Просто не си се влюбвала.Затова и не познаваш любовта.
Когато/ако се влюбиш истински, ще я опознаеш.
А може и никога да не се случи...знам ли.

# 13
  • Мнения: 5 240
Истинска любов е да обичаш до толкова другия, че да се радваш на неговото щастие и успех, дори и да не са свързани с теб.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 057
Любовта съществува, страстта, желанието....
Не правете секс, щото трябва, правете любов ,защото искате.

Общи условия

Активация на акаунт