Къдрокоси красавици - 4

  • 36 462
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 123
Хубавела,всички,които си споменала, са leave-in.Leave-in,значи че остава в косата,не се изплаква.Вече какъв ефект търсиш, е друг въпрос.
Ако ти е удобно,покажи косата си,за да преценим,или поне я опиши
"Лесно се зацапва",кое? Коренът или дължините...?Каква ти е косата,боядисваш ли,колко често,какви продукти ползваш,колко често...все въпроси,на които не може да се отговори с да или не
Така е, когато пиша от телефона - половината неща съм спестила Simple Smile
Leave-in балсам имах предвид, не стилизанти
Корените се замърсяват бързо, косата е тънка, за съжаление мия често(през ден), чувствителен скалкп, боядисвам рядко - може би 3-4 пъти в годината
Продукти.... не мога да кажа нещо окончателно, тъй като след като родих(преди 5 години), косата тотално се промени и от тогава постоянно изпробвам различни продукти, главно шампоани и не мога да кажа, че съм открила нещо конкретно, от което да ми е ОК. Последно: Керастас, Рене Ф, Меди. Опитах и Алфапарф, разни био-без-нищо алтернативи, но не са моите. Избягвам супер хидратиращи
Винаги слагам маска по дължините след шампоана и термозащита (PKingsliy / Lakme 10 / CHI коприна), вече много рядко суша я суша права, оставям я начупена - напоследък само с термозащитата намачквам, за да не утежнявам допълнително. Иначе в момента ползвам имам O'Right Curl или спрей за плажни къдрици
Преди косата ми беше доста по-"къдрава" - ставаше на спирали по дължините, сега е....чуплива-никаква Rolling Eyes. Търся ефект на естествени "спирали", да кажем. Ей така:
снимката е от нета!

# 586
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
На мека, чуплива коса ѝ е нужен продукт за къдрици с фиксация си мисля аз. Моята коса също е доста мека и от продукти без фиксация провисва на деня след миене. Иначе на самия ден е добре.
На мен крема на Макадамия без отмиване ми харесва, но аз го ползвам заедно с някаква фиксация. Взех си и на Лакме балсама без отмиване - също ми харесва.
Лично моят любим крем за къдрици, който е с фиксация, но лека е Linea Bio Curl Cream. Не е скъп, но не е икономичен и е малко количество. Каквото и да правя, все към него се връщам. Обаче не спирам да пробвам, търсейки магичния крем...

# 587
  • Мнения: 1 746
+ 1 След многобройни опити и аз установих същото-на мека и чуплива коса и трябва някаква фиксация.За себе си още не съм открила идеалния продукт.Само с гел не съм пробвала и следващото е това в списъка ми.В петък чакам на Селектив гел за къдрици.Като го пробвам ще споделя резултат.

# 588
  • Варна
  • Мнения: 123
... Взех си и на Лакме балсама без отмиване - също ми харесва.
Лично моят любим крем за къдрици, който е с фиксация, но лека е Linea Bio Curl Cream. Не е скъп, но не е икономичен и е малко количество. Каквото и да правя, все към него се връщам. Обаче не спирам да пробвам, търсейки магичния крем...
Кой е продуктът н Лакме?
Аз преди много време го бях открила, имше един крем за къдрици, дрогериен, Nova или нещо подобно, в широка туба - ами косата ми  ставаше прекрасна от него... Но изчезна, сигурно не го произвеждат вече

# 589
  • Мнения: 489
Момичета, крема на Керастас за къдрици, който толкова се хвали, вижте при мен какво прави😥 Едно момиче го прати за проба. Не че съм сигурна, че е Керастас

# 590
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
... Взех си и на Лакме балсама без отмиване - също ми харесва.
Лично моят любим крем за къдрици, който е с фиксация, но лека е Linea Bio Curl Cream. Не е скъп, но не е икономичен и е малко количество. Каквото и да правя, все към него се връщам. Обаче не спирам да пробвам, търсейки магичния крем...
Кой е продуктът н Лакме?
Аз преди много време го бях открила, имше един крем за къдрици, дрогериен, Nova или нещо подобно, в широка туба - ами косата ми  ставаше прекрасна от него... Но изчезна, сигурно не го произвеждат вече

Ето този балсам, без отмиване:

# 591
  • София
  • Мнения: 1 781
ХристоМихайлов при мене крема за Къдрици на Керастаз е нищоправещ. Абсолютно не ми задържа къдрици,според мен защото е без никаква фиксация.
Няколко пъти пробвах на кремове без фиксация да слагам и продукт за текатуриране и обем /пудра-пяна на Лореал ТехниАрт за обем/ и не спадат къдриците и на следващия ден. Т. К имам няколко без фиксация за до използване ще ги изразходя така.

# 592
  • Мнения: 526
Протокол
1ДПШ
2Маска
3На мокра коса крем
4.сушене
Изненадах се,че къдриците се оформиха още по-добре.Не е бухнала много(което ми харесва).Да видиме колко време ще се запазят.

# 593
  • Мнения: 5 455
Отзив за крем на Лакме от серията Frizz Control - харесва ми като действие. За фриза не прави чудеса, но оформя добре, не лепне, косата е мека и жизнена. Чудесен обем и форма на косата. Мирише много нежно, меко и приятно на крем.

# 594
  • Мнения: 2 442
Тъкмо ви се похвалих онзи ден, че косата ми е супер с хидратация и сега на последното миене си направих преуош с зехтин и етерични масла и така спах. Измих с хидратация, Еми нищо общо. За плете се чумата и една такава никаква. Защо така?
"Зехтин и етерични масла"? Ако си сложила една шепа нищо чудно.На мокра коса ли сложи зехтина? Освен това и преди ти казах,прекалената хидратация води също до суха и проскубана коса
Това е поста с маслата
Скрит текст:
Наситените масла (изсушаващи) са всички масла със съдържание на много по-голямо количество наситени мастни киселини. Изсушаващите масла са много по-добри и по-бързо проникващи в структурата на косата, поради малкия размер на частиците. Действа по-добре върху коса с малка порьозност.

масло от бабасу – лауринова и миристинова киселина
палмово масло – 51% от лауриновата киселина
масло от жожоба – палмитинова киселина
кокосово масло – предимство на наситените мастни киселини
лешниково масло – арахидонова и бехенова киселина
кокосово масло – киселини: палмитинова, стеаринова, линоленова

Ненаситени масла, те са две групи.

Мононенаситени масла (полуизсушаващи)имат среден размер частици и абсорбират в косата малко по-слабо,за коса със средна порьозност.
зехтин – 60-75% олеинова киселина
масло от ший – 50% олеинова киселина и наситени мастни киселини
рапично масло – 62% олеинова киселина
синапено масло – ерукова киселина
лешниково масло 78% олеинова киселина
масло от сусам – 43% олеинова киселина
бадемово масло – 68% олеинова киселина
оризово масло – олеинова киселина

Полиненаситени масла (неизсушаващи) са тези масла с високо съдържание на полиненаситени мастни киселини, по-слабо проникване на маслото в косата,за коса с голяма порьозност

рициново масло – 80% рицинолова киселина
ленено масло – 50% линоленова киселина
слънчогледово масло – 68% линоленова киселина
масло от тиква 50-60% линоленова киселина, 20% олеинова киселина
масло от пшеница – линолеинова и линоленова киселини
арганово масло – линолеинова и линоленова киселини
масло от сусам – 43% линоленова киселина
оризово масло – линоленова киселина

Процедури с масла:
Масла за коса върху суха коса-може да се прави преди измиване на косата или след това, зависи от това колко мазно масло е и каква е неговата абсорбция.Обикновено се препоръчва за стилизиране, повече гладкост и за блясък върху косата.
Масла за коса върху мокра коса-извършва се върху влажна коса, което кара космените кутикули да се отварят и подхранващите вещества да се абсорбират по-добре; нанасянето на масло върху влажна коса може да се извърши преди или след измиване на косата; този метод работи най-добре като интензивно подхранваща, регенерираща и укрепваща процедура за косата.
Масло като допълнение към продукт –  няколко капки масло за коса, добавени към шампоан, балсам, серум или маска за коса, ще му осигурят ценни свойства.

Процедура с масла за коса – грешки
Първата и най-сериозната грешка, свързана с процедурите с масла за коса, е изборът на неправилно масло. Маслото с прекалено големи частици може да утежни косата с малка порьозност, а тази с малки частици може да предизвика накъдряне при косата с голяма порьозност.
Втората грешка е прилагането на прекалено голямо количество масла за коса.За косата е по-добре да се прилага по-скоро твърде малко, отколкото твърде много. Важно е маслото да абсорбира и да не оставя мазен и лепкав слой върху косата.
Трета грешка- методът. Неадекватно приложение на масло. Ако косата  е чувствителна, процедурата се прави преди измиване, върху влажна коса, не повече от 15 минути. За улесняване на  стилизирането, се прави  върху суха коса. Но ако косата се нуждае от дълбоко възстановяване, маслата се оставят през нощта.
Не знам какъв крем са ти дали и как си го нанасяла,но не съм съгласна,че нищо не прави.

hubavella това на снимката не са естествени спирали,имат един тон продукти по тях и изглеждат тоста изкуствено според мен.С два-три финиша и пяна постигаш същия резултат

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 01:08 от VanessaDE

# 595
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Момичета, ползвали ли сте този продукт за къдрици? Как се усеща косата след нанасянето му (никак не харесвам продукти със силна фиксация):

И въобще имате ли впечатления от цялата серия с масло от черен кимион?

# 596
  • Мнения: 5 455
Рядко поставям един и същ стилизант два пъти подред, но кремът на Лакме - Frizz Control, който споменах, си заслужи честта Grinning През всичките 3-4 дена косата остана жизнена и хидратирана, не изгуби нито форма, нито обем. И най-хубавото за мен - не се скъси от навиване, а същевременно къдриците останаха запазени и стегнати! Приятна изненада е този крем, поръчах го просто за да не изпусна промоцията, а той се оказа находка Heart Eyes

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 19:30 от Spiritlight

# 597
  • Мнения: 120
Лита, аз ползвам Чи и съм доволна няма силна фиксация. Оформя добре къдриците. Малко ми е лепкав в началото, но после се оправя. Мойта фризьорка ме прави с него и с Чи коприната и след това си ги поръчах.

# 598
  • Мнения: 2 820
Теди, това ли е Чи коприната?
Скрит текст:
[

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 14:06 от ✿ 𝐀𝐯𝐚𝐥𝐨𝐧 ✿

# 599
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Благодаря, Теди!
А шампоанът и балсамът от серията дали са хубави? Колебая се дали тях или тези от кератиновата серия да си взема? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт