Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 5

  • 40 054
  • 760
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 415
А колко би ми струвало предоговарянето?

# 316
  • Мнения: 177
Обичайните такси за разглеждане, предполагам 200-300 лв. максимум. Ако си изряден платец с добри доходи, всяка банка ще ти постеле килимче, сега в навечерието на кризата.

# 317
  • Мнения: 3 911
Бях писала по-нагоре, на нас ОББ ни одобри под 3% по този начин. Отидохме при тях с преддоговорна от ЦКБ, защото те ни даваха такъв лихвен процент.

# 318
  • София
  • Мнения: 3 029
В момента ЦКБ и ОББ поемат разходите по прехвърлянето на ипотеката и дават около 2.8.
Като в ЦКБ за момента са най-изгодни в условията, те поемат и застраховка имот.

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 22:44 от denizara

# 319
  • Мнения: 1 458
Тамън исках да ви питам за ССB. Преводът на заплатата ми е там. Какво се счита за “добра заплата”? Бруто, нето, осигурителен доход...

# 320
  • Мнения: 177
Банките ти отпускат максимум 50 % от нетния доход минус всички други вноски по кредити, вкл. кредитна карта, издръжки и тн. Ако е семейство, общият нетен доход.
Естествено, колкото по-малък е процентът, толкова по-спокойни са банките, кредитни инспектори казват, че идеалният ипотечен клиент е с 25-30 % вноска.

# 321
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте, от банката ни искат извлечение от сметка, при пускането на документи за ипотечен кредит. Някой знае ли какво ще рече това, ясно да видят постъпленията от заплатата, но нужно ли е и личните ни разходи да виждат, не ми се вижда ок...?

П.п сметката ни е от банка различна от тази в която ще бъде кредита..

# 322
  • Мнения: 8 802
Аз си сканирам документа, изрязвам ненужното, и им показвам само редът със заплатата, за да видят, че имаш заплати. Или си поисквам  от банката официален документ последните ми заплати само да потвърдят.

# 323
  • Мнения: 1 778
Интересува ме във връзка с тегленето на ипотечен заем на акт 14 завършен строеж за монолитна къща, банките, акт 14 ли искат или удостоверение от общината. Ипотекират ли и парцела заедно с къщата, в смисъл той влиза ли в цената-пазарната стойност, на която отпускат кредита?

# 324
  • Варна
  • Мнения: 1 558
На нас от Пощенска банка ни искаха удостоверение за акт.14 от районното кметство.
Относно земята,при къща не съм запознат как стоят нещата,но по спомен за апартамент нас ни питаха дали искаме да ипотекираме и нея.

Edit: Всъщност удостоверението го искаха от строителя,не от нас.

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 15:21 от Мъж с пушка

# 325
  • Мнения: 351
ОББ ми искат 9000 лв "самоучастие", което няма как да стане. Утре съм в Алианц и ЦКБ, да видя и там какви са условията. Sad

# 326
  • Мнения: 129
Здравейте, интересувам се дали някой е рефинсирал ип.кредит, този месец? Какъв лихвен процент и процент финансиране, ви дадоха и в коя банка? Как направиха, огледа за оценка, на жилището? Ще съм благодарна, за всякаква информация!

# 327
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте, из вашите договори за ипотечен кредит, има ли условие, при което банката може да прави ежегодно оценка на имота, при което той трябва да е поне 117% от остатъка по главницата.. Като даже може да идват в апартамента да го проверяват един вид дали отговаря..
Притеснително звучи...

# 328
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Днес ще подписваме окончателния договор и ще видя.

# 329
  • Мнения: 9 655
В договорите на Алианц има такава клауза, реално никога не са идвали да правят повторно оценка. Казаха ми (не от банката), че тази клауза я ползвали само ако стане нещо извънредно, например сринат се цените много. Но се съмнявам това реално да стане някога.

Общи условия

Активация на акаунт