Модни консултации - 44

  • 55 104
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • в Кошера
  • Мнения: 2 213
Искам да попитам какви са идеалните дънки за тяло тип круша.
Ровейки се в интернет пише ,че най подходящи са mom моделите.Дали наистина е така?

Не, не мисля.
Mom - кройката разширява точно областта на ханша и бедрата, дори при липсващи такива. Акцентира в/у талията, която при крушовидните тела така или иначе е изразена.
По-скоро класически модели и кройки би били подходящи.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 079
Аз вярвам и за мен много работи цветовият анализ.
ето примерно за warm autumn синьото е приглушено, с повече сиво.
Какво мислите за тренда с точките? Не ги харесвам аз, особено в монохромни комбинации.

# 47
  • Мнения: 24 467
Всеки цвят би могъл да подхожда на всякакъв тип кожа, в зависимост от точния нюанс /и на двете/.
И от синьото има за всеки:
http://www.mdvstyle.com/guide-to-colors-how-to-choose-the-best-colors-for-you/
Лично аз най-много обичам тюркоаза и турско-синьото.
Харесвам комбинациите на синьо с бежово-кафяво, както и със зелено.

# 48
  • Австрия
  • Мнения: 2 302
Полезни за мен последни постове Simple Smile Мерси!
Цветовете на показания есенен топъл тип - всички много ми харесват!
Но, признавам си, кой цветови тип съм аз.. досега не можах да определя еднозначно BlushLaughing

# 49
  • Мнения: 24 467
При мен е лесно с определянето на цветовия тип - една отчетлива и ясна зима, с много тъмни коса и очи и бледа до синкаво кожа.
И наистина ясните ярки студени цветове ми отиват най-много.

# 50
  • Бостън
  • Мнения: 13 387
Аз вярвам и за мен много работи цветовият анализ.
ето примерно за warm autumn синьото е приглушено, с повече сиво.
Какво мислите за тренда с точките? Не ги харесвам аз, особено в монохромни комбинации.
Точките винаги съм ги възприемала като много женствен десен, а себе си никога не съм въприемала нито като женствена, нито като нежна, нито като романтична, та и затова някак до точки никога не стигнах и не съм носила Simple Smile

Някога през 90-тте ми правиха цветови анализ и до ден днешен гледам цветовете през тази призма, дори когато не се съобразявам с нея. Когато косата ми е боядисана в неутрално тъмнокафяво клоня към тъмна есен (кожата ми е по-скоро неутрална), като ме хванат лудите и сложа златисточервеникав оттенък през есента в косата - топла есен, а понеже прогресивно побелявам (контрастът пада и на коса и на кожа) - в един момент ще се озова и в графата "мека есен/преходния тип с лятото". Разбира се, цял живот се борих с това и все се опитвах да се докарам до "зима" - и цветни лещи носих, и коса боядисвах, и чудеса с грим правих, но тц...  Grinning
 

Но определено много интересни са и другите класификации, които не са базирани само на цветови анализ - Кибби, Ларсън, етц.

# 51
  • Мнения: 24 467
На № 1 като й сложа черна къдрава коса и може да мина за нея.

Можеш ли да дадеш линка от цветовите анализи?

....
Точки винаги съм носила - на рокля, на блуза основно.
На мен ми харесват. Както харесвам също каре и райе.

# 52
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте, наскоро си купих една пола на Зара от намаленията и сега се чудя с какво да я съчетая. Цвета й е (какво съвпадение) син, но материята е по-особена и от там ми идва чуденето Simple Smile





Разглеждайки си дрехите, на първо четене ми допадна само с един черен пуловер и черни кубинки. Не е зле, но ми се ще и други съчетания да й намеря.

Иначе и аз харесвам синьо, но нямам много такива дрехи в гардероба си. Напоследък доста се заглеждам по светло сини неща - дори си купих едно палто наскоро Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 428
Честно казано кубинките/ софт или по-хард/ или челси най-много биха ѝ подхождали в ежедневието. Колкото до пуловера, освен черно, бих пробвала с цвят пудра в нюанса, който ти подхожда, екрю също, бебешко розово, светло сиво или синьо. Няма нужда от други акценти. Не съм я видяла, много е хубава полата. Може ли линк?

# 54
  • София
  • Мнения: 38 234
А аз като съм есен, ама изрусена? Ни риба, ни рак.

# 55
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Здравейте, наскоро си купих една пола на Зара от намаленията и сега се чудя с какво да я съчетая. Цвета й е (какво съвпадение) син, но материята е по-особена и от там ми идва чуденето Simple Smile
Скрит текст:





Разглеждайки си дрехите, на първо четене ми допадна само с един черен пуловер и черни кубинки. Не е зле, но ми се ще и други съчетания да й намеря.

Иначе и аз харесвам синьо, но нямам много такива дрехи в гардероба си. Напоследък доста се заглеждам по светло сини неща - дори си купих едно палто наскоро Simple Smile
[/spoiler]
Точно днес я гледах полата в магазина.
Само с  черни кубинки и черен пуловер я виждам.

# 56
  • Австрия
  • Мнения: 2 302
А аз като съм есен, ама изрусена? Ни риба, ни рак.

Момент.. не се ли променя и цветовият тип с промяна цвета на косата?

Провокатор, аз не разбрах защо си пожелаваш Зима? - харесват ти цветовете, оптимални за цветотипа или ти харесва самия цветови тип - нещо като идеал за красота? Как решавате в какъв цвят да си боядисате косата? Пожелавам си още дълго време без боя за коса, щото каквато съм си мудна и мързел, редовно ще ходя като вещица в главата. А с изказването за точките, почти ме разсмя Blush Но да, знам, че при доста хора себеусещането се разминава с реалността или поне с това, как другите ги виждат. Та, нали именно заради това половин живот избягвах поли и рокли.. И точки, маргаритки, розички.. Satisfied В края на миналата пролет обаче си взех две тениски (войнишко зелена и ръждиво кафеникава) с бели точки и ги носех полузагащени в бели дънки - ами, харесва ми! Тая година пак ще изненадам себе си, що пък не  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 57
  • Мнения: 2 325
Синьото е и моят цвят. Във всички нюанси. Много добре ми стоят. Или поне така си мисля, защото го обожавам.

# 58
  • Мнения: 222
Аз съм лято но си боядисвам косата в студено черно и ставам зима 😁 а с много бялата ми кожа когато сложа тъмно синьо комбинацията е просто уникална 😍 радвам се че е цвета на годината. Иначе и аз преди си правех експерименти с косата и очите. Много харесвам как ми седи оранжева коса и тъмно сини лещи например😝

# 59
  • Мнения: 24 467
Коса още не боядисвам и много искам това да продължи тъй още няколко години поне. Не ми се разправя, а и не ми гори с химикали.

Общи условия

Активация на акаунт