Booking.com /Тема 3/

  • 36 815
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 502
dioni, благодаря. Границите на Франция са затворени до 17 април. Това го видях в сайта на външното им министерство, писах го на хоста, но той е упорит - въпреки, че собственото му правителство не ни допуска да влезем в страната(не, че ако ни пускаха щяхме да отидем де Smirk) , не дава да се издума. Щял да ни даде отстрочка 2 години да се възползваме от платените нощувки. Weary Ще търся всички възможни варианти и няма да се откажа.

# 181
  • Мнения: 4 322
Е 2 години ми изглежда ок, все пак
Аз винаги съм избягвал да буква хотели без отказ и преди да ни нападне вирус, отсега съвсем...

# 182
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni, благодаря. Границите на Франция са затворени до 17 април. Това го видях в сайта на външното им министерство, писах го на хоста, но той е упорит - въпреки, че собственото му правителство не ни допуска да влезем в страната(не, че ако ни пускаха щяхме да отидем де Smirk) , не дава да се издума. Щял да ни даде отстрочка 2 години да се възползваме от платените нощувки. Weary Ще търся всички възможни варианти и няма да се откажа.
А самите букинг какво казват, че при положение няма как да се ползва резервацията букинга са посредниците,както защитават правата на хоста, така трябва и нашите. Аз затова мисля като удължат в Германия карантината /а това всички близки в гермония го твърдят, че шанса е 90% /, да почна с жалби към букинг - да се оправят с хоста бе...... аман значи. Моят хост се съгласи да преместя резевацията за септември - октомври, ноември, ама от къде да знам какво ще е тогава положението....

neuromancer
моят нямаше такава опция - и в момента е само с опция - сега 50% и 1 м преди настаняването останалите 50%. Избрах ги защото са на 10 мин от жилището на близките ми там. Останалите бяха на разстояние изискващо автомобил

# 183
  • Мнения: 502
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ново (не)очаквано развитие Simple Smile
Парите за невъзвръщаеми резервации се връщат на секундата. Има бутон за безплатна анулация, независимо, че бяхме платили без право на връщане на сумата.
Ако някой е имал дертове като моите - да влезе да провери. Поне за резервации на френска територия.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
За Малдивите ми дадоха същата опция.

# 185
  • Мнения: 17 982
Ами абсолютно некоректно от страна на букинг. За едни я има тази възможност, за други, дето бяхме от първите не.
Като гледам тук сме много, юристи няма ли?

# 186
  • Мнения: 502
Вероятно зависи какви рестрикции са наложени в държавата, която ще посещавате. Не вярвам booking да имат двоен стандарт и за едни да има, а за други не безплатна анулация. Просто Франция е затворила границите си за нашите дати за чужденци.

# 187
  • Мнения: 17 982
Аз говоря за началото на вируса в Италия, когато дори на италианците още им беше смешно и ни казваха, че няма никаква причина да ни връщат парите, всичко си било нормално, проблемът си бил наш...

# 188
  • Мнения: 502
Ами тогава границите вероятно не са били затворени. Чисто технически пътуванията са били възможни.

# 189
  • София
  • Мнения: 127
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ново (не)очаквано развитие Simple Smile
Парите за невъзвръщаеми резервации се връщат на секундата. Има бутон за безплатна анулация, независимо, че бяхме платили без право на връщане на сумата.
Ако някой е имал дертове като моите - да влезе да провери. Поне за резервации на френска територия.
Ние си анулирахме резервацията с този бутон, но пари обратно не сме получили . Анулирахме на 30,03, колко време да чакаме, как мислите?

# 190
  • Мнения: 502
Ние ги получихме. Мисля, 3-4 работни дни. Учудващо бързо.

# 191
  • София
  • Мнения: 4 493
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Ново (не)очаквано развитие Simple Smile
Парите за невъзвръщаеми резервации се връщат на секундата. Има бутон за безплатна анулация, независимо, че бяхме платили без право на връщане на сумата.
Ако някой е имал дертове като моите - да влезе да провери. Поне за резервации на френска територия.
Ние си анулирахме резервацията с този бутон, но пари обратно не сме получили . Анулирахме на 30,03, колко време да чакаме, как мислите?
А за кога и къде ви беше резервацията?

# 192
  • Мнения: 502
dioni, Париж, 12 април.
 Sad Дори не ми е много радостно, да му се не види ... По сантиментални причини исках да заведа дъщеря ми там тогава.

# 193
  • София
  • Мнения: 127
За Барселона 4-7 април, но пари няма върнати... Дано не ни излъжат, че ще забравя за този град! Втори път отлагаме да идем там.

# 194
  • Мнения: 1 160
Днес след почти  месец чакане, ми възстановиха цялата сума по предплатена резервация за  хотел на испанското крайбрежие. Бяха ми удържали  сумата за първата  нощувка и ми ги върнаха без неустойка. Другите хотели бяха с безплатна  анулация.  Ще изгорим с едни самолетни билети, но здраве да е.  Отписах Испания през юни.

Общи условия

Активация на акаунт