За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 281
  • 751
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 777
Кърмя го но не постоянно , на поискване и то къде сучи , къде само дъвци цицито или го ползва за възглавница Grinning
От към храна се следя стриктно какво ям..Памперсите са Pampers premium  изключително грозни памперси, тънки и не попиват , сега взех по препоръка на моя приятелка която ползва тези който са на марката на Лидъл.. ще видя с тях как ще е.. а пудрата нали уж е специално за бебета...

# 346
  • Мнения: 844
Абсолютно правилно, никакви мокри кърпички, миеш на чешмата. Судокрема е много мазен, по-скоро си вземи има на юриаж крем за под пелени, много е хубав, но и цената не е малка, въпреки, че стига за дълго време. Има хубава македонска витаминска мас (не павловича)

# 347
  • Мнения: 777
Мисля че е още малък за чешмата.. едва на 19 дни сме .. къпем си го в корито .
Той не е подсякан , а е на пъпчици който като забърша хубаво и напудря и оставя да се проветряват видимо избледняват но малко да се "задуши " кожата и се обрива ...

# 348
  • Мнения: 844
Точно това си е като посичане, ма от урина. Не е никак малък за чешмата, на моя му мия дупето под чешмата откакто са ни изписали на всяка смяна на памперса.

# 349
  • Мнения: 799
Няма такова нещо като "малък за чешмата". Вкъщи малката я мия при всяка смяна на памперса от първия ден у дома.

# 350
  • Мнения: 777
Като че ли се страхувам да не му направя нещо, защо главичката му е още нестабилна .. Confused сега ще видим как ще сме с друга марка пелени, дано се оправи

# 351
  • Мнения: 844
От памперс премиум съм най-дпволна. Не мисля, че е от пелените. Кожата още е нежна и чувствителна и реагира на всичко

# 352
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Памперс са излишно прехвалени. Не че не вършат работа, но има и друго хубави марки, които са и къде даде по-евтини. Махни я тази пудра, излишна и потенциално вредна е. Оставяй при смяна кожата да подиша 10-15 минути. Виж и с другите памперси как ще е. Понякога трябва да смениш няколко марки докато намерите подходящите

# 353
  • Мнения: 5 478
Ако сега е малък за чешма, после като стане голям как ще го държиш? Точно като са малки е най-лесно на чешмата.

За пелените на Лидл - ползвам само тях почти от началото и за година и половина не съм имала проблеми.

# 354
  • Мнения: 304
Благодаря на всички, които ми дадоха съвет! Наистина полезни ми бяхте! Успях да смъкна температурата и сега детето играе 😊.
За да отговоря на мамата след мен, аз на чешмата мия дупето още от ден първи, много е удобно 😊

# 355
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Нека някоя опитна майка или баба ти покаже за чешмата, щом те е страх. Но и в родилното там ги къпят и мият. Никакви мокри кърпи и пудра. Вода и крем за подсичане. Аз съм супер доволна от македонския крем на галафарм.

# 356
  • Мнения: 89
Здравейте, мами. Бебчо е на 3м. миналата седмица не се изходи 3 дни и на 4-тия добре омаза памперси те, последваха 2 дни с редовно акане, което си понамерисваше, и сега отново вече 4-ти ден не. Дали е нормално?? Да уточня, предимно на кърма е, само вечер преди сън пие по 60-90мл АМ. Също, пръцка тези дни и доста мирише. Моля дайте мнение.

# 357
  • Мнения: 283
Като че ли се страхувам да не му направя нещо, защо главичката му е още нестабилна .. Confused сега ще видим как ще сме с друга марка пелени, дано се оправи

Просто трябва да видиш как се хваща бебчо. Аз сама си и мия дупето на чешмата, само къпането не мога, че като цялата се намокри ми се хлъзга и за това къпането е с ММ. Иначе слагаш я да легне с гърдичките  на ръката ти и главичката така и е надолу и няма страшно - просто виж примерно в нета някое клипче или педиатъра да ти покаже. От пърия ден така си и мия дупето и кърпички ползвам много рядко - и на нея си и харесва, и си освежава  и е по-малко вероятно да се подсече Simple Smile

# 358
  • Мнения: 6 814
Вечер в коритото си я  къпем, а през деня не на всяка смяна на памперс под чешмата,вчера даже сама бях и се беше оакала до гърба ужас хахах и с кърпите никакъв шанс и хоп под чешмата

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
И на мен ми беше много удобно да ги мия под чешмата. Малкия даже го къпех целия там първите месеци, докато се събираше. Сега обаче мивката ни в банята е много малка, ще я изпозлвам само за дупето и то не знам за колко време.

Общи условия

Активация на акаунт