За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 271
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 212
Пебълс, до колкото помня ти си с малко бебче нали?
Имай в предвид, че това сукане през час при новородени е нормално. Особено първия месец-два. Всички кърмещи мами минаваме през този период.
Предполагам, че това ти е първо детенце и се чувстваш несигурна и се луташ и чудиш какво да правиш, защо това, защо онова, но спокойно.
Когато бебето е на кърма, тя се усвоява от организма му за час и половина два и за това е
кърмените бебета сучат през два - два часа и половина макс, което си е напълно в реда на нещата.
АМ, от друга страна е много по-тежка храна, наблъскана с какво ли не, и за това бебе на АМ се очаква да яде през 3 часа.
Заповядай в кърмаческата тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1177276
ще поговорим, ще получиш много адекватни съвети и подкрепа от минали през този период мами. Просто не посягай към добавката, това е най-сигурния начин да си саботираш кърменето.

Скрит текст:
Ето част от за закования пост в кърмаческата тема, предоставена ни от LittleCactus пoеми си дъх, прочети го и ела в темата за повече подкрепа.
Кърменето е естествен процес и като такъв бива регулиран от бебето. Сучейки бебето ви дава сигнал на тялото да произвежда мляко според нуждите му. За да може това да се случи и тялото да произвежда точно толкова мляко, колкото е нужно на малкото човече, е необходимо процесът на кърмене да се случва на поискване. Това означава майката да откликва на всеки сигнал, който бебето подава, че е гладно и да предлага гърда. Не гледайте часовници, не следете режими, водете се по бебето. Предлагайте гърда на всяко "мрън". През първите седмици бебето се задържа на гърда различно време - може да е 15 минути, може да е 30 минути, може да е час. Бебето често заспива по време на кърмене, буди се след половин час и отново иска да суче. Това е нормално. Сукането изисква усилия, малките бебета бързо се уморяват и заспиват. С времето това се променя - бебето ще заякне и интервалите и продължителността на сукане ще се съкратят. Производството на кърма работи на принципа "търсенето определя предлагането", колкото повече суче бебето, толкова повече кърма произвежда тялото ви, до момента, в който се постигне определен баланс. Важно е да се отбележи, че честотата на кърменията, а не продължителността на отделното кърмене е това, което стимулира хормоните, отговарящи за производството на кърма.

Не бива да ви притеснява, че бебето яде често или седи дълго на гърда, така се стимулира процеса на лактация. Макар да ви се струва, че бебето седи нон-стоп на гърда, това е нормално в първите седмици и е нужно, за да се регулира кърмата.

Няма нужда да чакате гърдите ви да се "напълнят" след кърмене. Кърмата се произвежда на момента. Няма такова нещо като празни гърди. Не е нужно да усещате гърдите твърди, напрегнати, не е нужно непременно да усещате рефлекс на потичане на кърмата. След като се регулира кърмата, гърдите "омекват", каквото е всъщност нормалното им състояние.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 17:07 от Mamma_knows_best

# 256
  • Мнения: 6 799
И аз съм така с бебе в 4 -та седмица понякога имам чувството че само кърмя позволявам си да й правя адаптирано ако ми се наложи да изляза по работа за нещо като онзи ден за акта за раждане работа за час и нещо ....тъй като незнаех колко ще ми отнеме ...Simple Smile (иначе сме на хип комфорт 1  каквото беше в болницата)

# 257
  • Мнения: 3 439
Като излизаш, просто се изцеди, защо АМ 🙄

# 258
  • Мнения: 26
Мами, каква козметика използвате за вашето новородено бебче... На chicco, Hipp, Бочко, Nuk?

# 259
  • Мнения: X
Повечето неща са ми на бочко, но олиото им не ни помогна със сухата ни кожа, за това взехме от кремчетата на здраве био, те от раз ни оправиха, хаха.

# 260
  • Мнения: 3 938
Душ гел Биодерма, лосион Биодерма, за подсичане - Судокрем, Здраве, Бочко, Хип.

# 261
  • Мнения: 787
Къпем го с биодерма, олиото също е на тази марка. А дупето мажа с правен крем от аптеката с различни витамини и т.н.

# 262
  • Мнения: 151
За подсечено дупе съм много доволна от Weleda,а когато започнахме да излизаме навън мажех по съвсем малко със крема им за вятър и слънце. За суха кожа и за баня Hipp.

# 263
  • Мнения: 505
Започнах с Бочко-не ми джпадна. Ивох мостри на мустила и започнахме с мустела до 1г. 4м. Сега попаднах на себамед на 30% намаление и сега ползвам това.

# 264
  • Мнения: 6 799
Ние сме с бочко и судокрем,но мисля да сменя бочко незнам с какво може би хип ....челото ни е сухо и мажа с бочко олио не действа

# 265
  • Мнения: 556
За лицето коремче на бюбхен п/в вятър и студ, за дупето бочко, за баня хип, а за тяло мустела. Ние също сме с много суха кожа и за сега няма проблеми.

# 266
  • Мнения: 5 478
Дъщеря ми пиеше само млякото на ДМ, което е Био и ѝ понасяше добре. Кутията беше мисля 16 лв и дано не се лъжа, но май 600 гр. Това преди една година горе-долу.

# 267
  • Мнения: 777
Даа , първо бебче ми е и имам чувството че понякога не се справям и правя нещо не както трябва ... особенно когато плаче , а аз не знам защо . Кърма си го но и го дохранвам с АМ защото суче по малко к заспива бързо


Пебълс, до колкото помня ти си с малко бебче нали?
Имай в предвид, че това сукане през час при новородени е нормално. Особено първия месец-два. Всички кърмещи мами минаваме през този период.
Предполагам, че това ти е първо детенце и се чувстваш несигурна и се луташ и чудиш какво да правиш, защо това, защо онова, но спокойно.
Когато бебето е на кърма, тя се усвоява от организма му за час и половина два и за това е
кърмените бебета сучат през два - два часа и половина макс, което си е напълно в реда на нещата.
АМ, от друга страна е много по-тежка храна, наблъскана с какво ли не, и за това бебе на АМ се очаква да яде през 3 часа.
Заповядай в кърмаческата тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1177276
ще поговорим, ще получиш много адекватни съвети и подкрепа от минали през този период мами. Просто не посягай към добавката, това е най-сигурния начин да си саботираш кърменето.

Скрит текст:
Ето част от за закования пост в кърмаческата тема, предоставена ни от LittleCactus пoеми си дъх, прочети го и ела в темата за повече подкрепа.
Кърменето е естествен процес и като такъв бива регулиран от бебето. Сучейки бебето ви дава сигнал на тялото да произвежда мляко според нуждите му. За да може това да се случи и тялото да произвежда точно толкова мляко, колкото е нужно на малкото човече, е необходимо процесът на кърмене да се случва на поискване. Това означава майката да откликва на всеки сигнал, който бебето подава, че е гладно и да предлага гърда. Не гледайте часовници, не следете режими, водете се по бебето. Предлагайте гърда на всяко "мрън". През първите седмици бебето се задържа на гърда различно време - може да е 15 минути, може да е 30 минути, може да е час. Бебето често заспива по време на кърмене, буди се след половин час и отново иска да суче. Това е нормално. Сукането изисква усилия, малките бебета бързо се уморяват и заспиват. С времето това се променя - бебето ще заякне и интервалите и продължителността на сукане ще се съкратят. Производството на кърма работи на принципа "търсенето определя предлагането", колкото повече суче бебето, толкова повече кърма произвежда тялото ви, до момента, в който се постигне определен баланс. Важно е да се отбележи, че честотата на кърменията, а не продължителността на отделното кърмене е това, което стимулира хормоните, отговарящи за производството на кърма.

Не бива да ви притеснява, че бебето яде често или седи дълго на гърда, така се стимулира процеса на лактация. Макар да ви се струва, че бебето седи нон-стоп на гърда, това е нормално в първите седмици и е нужно, за да се регулира кърмата.

Няма нужда да чакате гърдите ви да се "напълнят" след кърмене. Кърмата се произвежда на момента. Няма такова нещо като празни гърди. Не е нужно да усещате гърдите твърди, напрегнати, не е нужно непременно да усещате рефлекс на потичане на кърмата. След като се регулира кърмата, гърдите "омекват", каквото е всъщност нормалното им състояние.

# 268
  • Мнения: 433
"АМ, от друга страна е много по-тежка храна, наблъскана с какво ли не, и за това бебе на АМ се очаква да яде през 3 часа." - - - - > сори за офф-а, ама нали знаете, че понякога се налага бебетата да се хранят с това тежкото, наблъскано с какво ли не адаптирано мляко - не в случая, разбира се, всички знаем кое е най-доброто без съмнение.. Ама ей тия характеристики на прословутото АМ все да се намърдат.. Без лоши чувства пиша поста, нека не бъда разбрана грешно Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1 212
Пебълс, разбирам те напълно, а и явно си имаш поспаланко. Има няколко мами с поспаливи бебета, в кърмаческата тема, които биха ти дали съвет как да го разбуждаш по време на хранене, за да не заспива.В този случай е хубаво ти да иницираш кърмене през не повече от два часа. Така ще си сигурна, че не остава гладен. Защо не пробваш да махнеш добавката, нека суче по-често от теб, така ще даде сигнал на тялото ти да произвежда "още" кърма и ще се регулират нещата. Можеш да пробваш като постепенно намаляваш добавката с по 10 мл.
Ако имаш въпроси, не се притеснявай да пишеш в темата за кърмене, има мами преминали през какво ли не, които ще ти дадат ценни съвети.

Толи, излишен коментар...
Целта ми е да нахъсам потребителката да продължи да кърми, защото може, но просто е несигурна в себе си.
 И аз съм давала АМ на първото си дете, знам, че "понякога се налага"....

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 11:12 от Mamma_knows_best

Общи условия

Активация на акаунт