За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 270
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 468
Достатъчно добри съвети й се дадоха, а в кърмаческата ще бъдат още повече. Човек трябва да се информира за да е наясно. Иначе, няма нищо лошо в АМ, но за пореден път казвам, че дохранването с АМ неминуемо ще намали кърмата. Ако не държи да кърми дълго, нека да дохранва. Но ако иска да кърми, да знае че добавката е началото на края на кърменето. Майките трябва да са наясно с това за да няма неприятни изненади после. Отделно има и консултанти по кърмене, които дават страхотни съвети, правят и домашни посещения. Така че решение винаги има, стига човек да има желание.

По отношение на АМ, нямам много опит с различните видове, но знам че Лактана е едно от най-добрите(слушала съм за него на една лекция), така че ако храня с АМ, бих избрала него. Но честа смяна на АМ на новородено ще усили коликите. Pebals, надявам се, че си спряла да му даваш чай, защото с чай и смяна на АМ, е нормално да плаче. Това е адско натоварване на незрялото и миниатюрно бебешко стомахче.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 09:49 от Happy_mommy

# 271
  • Мнения: 433
Достатъчно добри съвети й се дадоха, а в кърмаческата ще бъдат още повече. Човек трябва да се информира за да е наясно. Иначе, няма нищо лошо в АМ, но за пореден път казвам, че дохранването с АМ неминуемо ще намали кърмата. Ако не държи да кърми дълго, нека да дохранва. Няма нищо лошо. Но ако иска да кърми, да знае че добавката е началото на края на кърменето. Майките трябва да са наясно с това за да няма неприятни изненади после. Отделно има и консултанти по кърмене, които дават страхотни съвети, правят и домашни посещения. Така че решение винаги има, стига човек да има желание.

По отношение на АМ, нямам много опит с различните видове, но знам че Лактана е едно от най-добрите(слушала съм за него на една лекция), така че ако храня с АМ, бих избрала него. Но честа смяна на АМ на новородено ще усили коликите. Pebals, надявам се, че си спряла да му даваш чай, защото с чай и смяна на АМ, е нормално да плаче. Това е адско натоварване на незрялото и миниатюрно бебешко стомахче.
  Happy Mommy, супер точен и изчерпателен коментар...

# 272
  • Мнения: 1 134
Здравейте! Както си играеше детето, видях това зад ухото му. На допир е твърдо. Цялото ухо почервеня...
Може ли да е лимфен възел?
Намазах го с кремче, защото мислех, че е пъпка някаква..няма признаци да е болна, не е яла нищо ново...на годинка и осем месеца е бебка.
в петък ще ходим на лекар. Sad

# 273
  • Мнения: 1 100
Здравейте, имам 2 въпроса. Бебка ми се струва, че има много газове. Докато я държа направо усещам с ръката си как се движат в коремчето й, те се и чуват. Изхожда се или всеки ден, или веднъж на два. Давам Еспумизан Л понякога. Уригвам я често. На кърма е, аз се храня разнообразно. Какво мога да направя?

Другият ми въпрос е по-общ. Как калявате децата си? От кога може да се прави/дава нещо по-специално? Например чувала съм от майки, че оставят децата да ходят боси.

Благодаря!

# 274
  • Мнения: 777
Здравейте отново , някой давал ли е Нарине бейби за колики и има ли ефект , да знам дали да го поръчвам онлайн че в нашият град не го подържат по аптеките ...

# 275
  • Мнения: 2 405
Капките против колики действат на всяко дете по-различен начин. Могат да помогнат, а могат и да не го сторят. Аз купих от Германия така хваления Лефакс и нищо! А много майки казваха, че имат страхотен резултат.
Така че гаранция няма, дори отзивите да супер!
Гушкане. Топлене на коремчето, помагат според мен в пъти повече.

# 276
  • Мнения: 433
Здравейте отново , някой давал ли е Нарине бейби за колики и има ли ефект , да знам дали да го поръчвам онлайн че в нашият град не го подържат по аптеките ...
Нарине са пробиотични капки, с ацидофилен щам мисля бяха...

# 277
  • Мнения: 197
В ДМ продават за колики едни черешови костилки. Понеже работя там много майки ги хвалят и ви ги препоръчвам. Скоро и аз ше раждам и мисля да си взема от тях. Simple Smile

# 278
  • Мнения: 505
И аз имам такава, моето дете нямаше много проблеми с коликите. Но много помага като се запуши канал при кърмене. Вместо да се слагат мокри компреси, затопля се малко повече и се слага на мястото. Голямо облекчение е.

# 279
  • Мнения: 777
Как се ползват тези черешови костилки .?
И още един въпрос в ДМ предлагат ли АМ на бебелан ?

В ДМ продават за колики едни черешови костилки. Понеже работя там много майки ги хвалят и ви ги препоръчвам. Скоро и аз ше раждам и мисля да си взема от тях. Simple Smile

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
В ДМ продават за колики едни черешови костилки. Понеже работя там много майки ги хвалят и ви ги препоръчвам. Скоро и аз ше раждам и мисля да си взема от тях. Simple Smile

Може ли малко по-подробно какво представляват? В торбичка ли са?
Или поне къде да ги търся в магазина? Simple Smile

# 281
  • Мнения: 197
Пебалс,черешовите костилки се поставят на коремчето на бебче. Поне докато аз работих не предлагаха, преди 4 месеца съм излезнала в болничен и не съм се заглеждала скоро като съм ходила. Simple Smile

Мария, можеш да ги намериш при мокрите кърпи, обикновено са закачени на едни лостчета, представлява торбичка пълна с черешови костилки за успокоение на коликите. Simple Smile

# 282
  • Мнения: 777
Много Благодаря за информацията , ще се пробва обезателно Heart Eyes

Пебалс,черешовите костилки се поставят на коремчето на бебче. Поне докато аз работих не предлагаха, преди 4 месеца съм излезнала в болничен и не съм се заглеждала скоро като съм ходила. Simple Smile

Мария, можеш да ги намериш при мокрите кърпи, обикновено са закачени на едни лостчета, представлява торбичка пълна с черешови костилки за успокоение на коликите. Simple Smile

# 283
  • Мнения: 2 405
Да забравих да ги спомена. Не капките, а възглавничката с черешови костилки най-много помагаше при колики. И пак. Гушкане у мама или у тате и спане по коремче върху нас, така се затопля корема и видимо се успокояваше нашето момиче.

# 284
  • Мнения: 665
Ние също сме с такава тип възглавница с черешови костилки. Давах Лефакс, Биоамика, Инфакол и никакъв ефект. Затоплям костилките в микровълновата, увивам в един бархет(за всеки случай да не изгори някоя част на тялото) и слагам върху коремчето. От топлината дори заспива. Вършат работа и за схващане на мускулите, а както писахте и за запушен канал на гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт