За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 268
  • 751
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 468
Здравейте! Някой знае ли дали столчетата за за баня са стабилни на мозайка? Предполагам са за вана и се чудя дали на мозайка ще залепнат крачетата. https://visvitalisbg.com/product/baby-jem-stolche-za-banya-zeleno-335
Обмисляме какво да вземем, подходящо за къпане от 1 възрастен- тъй като къпах бебка (на 10 месеца е) сама и не успях да я задържа, докато я изплаквах-залете се малко, не се удари, но се уплаши и сега плаче като я сложим в коритото. Благодаря предварително.

Нашето сме го ползвали за вана и за плочки, но не би трябвало да има проблем да направи вакуум и върху мозайка. Иначе, препоръчвам с две ръце. Страшно лесно и бързо става къпането и може да се ползва доста дълго време. На мен това ми е една от най-добрите покупки. За каката го ползвахме от 11 месеца до 2 годинки и нещо, докато не я сложихме вече да се къпе права. Малкия от 8 месечен го къпем там. В един момент бебешката ваничка вече става неудобна и за мен това е най-добрия вариант.

# 376
  • Мнения: 433
На мен не ми прилича на обрив от претопляне, но да споделят мамите тук... Не сте слагали МПР все още...

# 377
  • Мнения: 1 212
Не сме, предстои ни да я сложим другата седмица.
Не знам какво да мисля, дано утре го няма... Но е много странно, защото не съм давала/правила нищо по-различно.
Не мога да се сетя какво може да го е предизвикало...

# 378
  • Мнения: 823
Синът ми имаше подобен обрив.В последствие се оказа ,че му е излязъл от един тънък пуловер .

# 379
  • Мнения: 4
Здравейте имим един въпрос. Имам бебе на 3м. Наложи се да използвам антидепресанти но искам да ги спра за да продължа с кърменето. Та въпросът ми е за колко часа ще се изчисти организмът ми от лекарствата.

# 380
  • Мнения: 282
Здравейте имим един въпрос. Имам бебе на 3м. Наложи се да използвам антидепресанти но искам да ги спра за да продължа с кърменето. Та въпросът ми е за колко часа ще се изчисти организмът ми от лекарствата.

За да не стане някой гаф по-добре говори с педиатър или който ги е изписал. До колкото знам се натрупват в организмът, а и има значение колко време си ги пила и какви са. За да не рискуваш да отиде нещо в бебчо просто питай лекар най-добре.

# 381
  • Мнения: 515
Може да проверите в този сайт активните съставки на лекарствата:  http://www.e-lactancia.org. Ако е low - може да се кърми спокойно по време на приема. Сайтът е разработен от детски педиатри и фармацевти.
Отделно, за да сте по-спокойна може да обсъдите и с консултант по кърмене. Те са по запознати с и минали специални обучения за кърменето, за разлика от доста други доктори. Също така могат и да ви насочат към консултант по кърменето, който е и фармацевт /име не помня, но е от ла Лече лига / Simple Smile
Здравейте имим един въпрос. Имам бебе на 3м. Наложи се да използвам антидепресанти но искам да ги спра за да продължа с кърменето. Та въпросът ми е за колко часа ще се изчисти организмът ми от лекарствата.

# 382
  • София
  • Мнения: 542
Здравейте. Имам бебе на 19 дни. Притеснявам се, че в последните дни не успявам да го оригна след всяко хранене. Задължително ли е да го оригвам? Освен това забелязвам, че хълца след всяко хранене. Дали има връзка с това, че не успявам да го оригна или двете неща нямат общо едно с друго?

# 383
  • Мнения: 777
Ние сме на 22 дни , не мога да го оригна винаги или заспива или просто не се орига и после започва да хълца ,давам му малко вода и спира и след това следва мощно оригване но не винаги

И Аз имам въпрос , днес взехме биберони на babylove от dm против колики за новородени но са доста големи и се чудя за какви шишета са ... ще прикача и снимка на модела


 
Здравейте. Имам бебе на 19 дни. Притеснявам се, че в последните дни не успявам да го оригна след всяко хранене. Задължително ли е да го оригвам? Освен това забелязвам, че хълца след всяко хранене. Дали има връзка с това, че не успявам да го оригна или двете неща нямат общо едно с друго?

# 384
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Имам бебе на 19 дни. Притеснявам се, че в последните дни не успявам да го оригна след всяко хранене. Задължително ли е да го оригвам? Освен това забелязвам, че хълца след всяко хранене. Дали има връзка с това, че не успявам да го оригна или двете неща нямат общо едно с друго?

Да, хълцането вероятно се получава от погълнатия и задържан въздух. Опитвала ли си да оставиш бебето по коремче върху теб(като си в полуседнало положение) и да изчакаш малко? Това, за мен, е най-ефективния начин за оригване. Така успявах да оригна малкия дори и нощно време, когато сучеше полузаспал и заспиваше отново след кърмене. Оставях го върху мен, изчаквах да се оригне и тогава го връщах в креватчето му.

# 385
  • София
  • Мнения: 542
Благодаря. Не съм пробвала този начин, но ще опитам още при следващото хранене.

# 386
  • Мнения: 151
Бибероните са с две капки, моето дете пиеше с такива след 3-я месец някъде. Вашето ще се дави с такъв голям размер.
Ние сме на 22 дни , не мога да го оригна винаги или заспива или просто не се орига и после започва да хълца ,давам му малко вода и спира и след това следва мощно оригване но не винаги

И Аз имам въпрос , днес взехме биберони на babylove от dm против колики за новородени но са доста големи и се чудя за какви шишета са ... ще прикача и снимка на модела


 
Здравейте. Имам бебе на 19 дни. Притеснявам се, че в последните дни не успявам да го оригна след всяко хранене. Задължително ли е да го оригвам? Освен това забелязвам, че хълца след всяко хранене. Дали има връзка с това, че не успявам да го оригна или двете неща нямат общо едно с друго?

# 387
  • Мнения: 350
Здравейте, бебето ми е на 2 месеца. От раждането беше на изкуствено хранене, пиеше нан - имаше запек, минахме на лактана био, запека се оправи но и от двете повръщаше ужасно множо. Ходихме на гастроентеролог и минахме на фризовом - повръщането спря. След това ни каза да смесвам фризовом с фризолак ха и започна отново да повръща, коремче го боли, неноже да се изхожда. Какво да правя чак след месец мога да ида пак на гастроентеролог (тогава работи). Благодаря

# 388
  • Мнения: 116
Здравейте, бебчето ми е на 2 месеца, на смесено хранене е- кърма и Ам. Първо бяхме на Нан Комфортис, но акото й беше зелено и течно, от 2 дни смених Нан-а с Хип Комбиотик и акото пак е зелено, но като каша. Педито казва, че зеления цвят е нормален, защото е на смесено хранене, но аз се притеснявам... Някой, ако има мнение по въпроса, моля да сподели

# 389
  • Мнения: 433
Да допълня, че зеленото ако при бебе най-често се дължи на колики. Също така, при кърмените бебета, ако майката е яла нещо по-различно, което да е раздразнило стомахчето на бебето, може да се промени цвета. Моите деца в периода на изключително кърмене често са имали зелено или зеленикаво ако.
Заповядай мнение на мама от страниците по-назад Simple Smile Не се препоръчва честата смяна на млека-тя също създава проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт