За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 305
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 116
Да допълня, че зеленото ако при бебе най-често се дължи на колики. Също така, при кърмените бебета, ако майката е яла нещо по-различно, което да е раздразнило стомахчето на бебето, може да се промени цвета. Моите деца в периода на изключително кърмене често са имали зелено или зеленикаво ако.
Заповядай мнение на мама от страниците по-назад Simple Smile Не се препоръчва честата смяна на млека-тя също създава проблем Simple Smile
Да знам за смяната на млеката...но от нана беше течно като разстройство...винаги акото беше излезнало извън памперса

# 391
  • Мнения: 433
Да допълня, че зеленото ако при бебе най-често се дължи на колики. Също така, при кърмените бебета, ако майката е яла нещо по-различно, което да е раздразнило стомахчето на бебето, може да се промени цвета. Моите деца в периода на изключително кърмене често са имали зелено или зеленикаво ако.
Заповядай мнение на мама от страниците по-назад Simple Smile Не се препоръчва честата смяна на млека-тя също създава проблем Simple Smile
Да знам за смяната на млеката...но от нана беше течно като разстройство...винаги акото беше излезнало извън памперса
Щом вече е кашесто - ок, нормална консистенция за бебета, за цветът - прочетохте в горния пост Simple Smile

# 392
  • Мнения: 350
Здравейте, бебето ми е на 2 месеца. От раждането беше на изкуствено хранене, пиеше нан - имаше запек, минахме на лактана био, запека се оправи но и от двете повръщаше ужасно множо. Ходихме на гастроентеролог и минахме на фризовом - повръщането спря. След това ни каза да смесвам фризовом с фризолак ха и започна отново да повръща, коремче го боли, неноже да се изхожда. Какво да правя чак след месец мога да ида пак на гастроентеролог (тогава работи). Благодаря
може ли някой да помогне

# 393
  • Мнения: 433
По колко пъти яде на денонощие и по колко милилитра? Какво казва педиатърът на детето?

# 394
  • Мнения: 350
По колко пъти яде на денонощие и по колко милилитра? Какво казва педиатърът на детето?
6 7 пъти по 150, казва само фризовома, обаче четох мнения че неможело дълго време да се дава

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 15:43 от AnMary

# 395
  • Мнения: 1 212
Къде ги четохте тези мнения?
Това не е вярно.
А и явно на детето му е по-добре с Фризовом.

П.С.
На моя позната детенцето пиеше Фризовом до годинката.

# 396
  • Мнения: 350
И аз нз как да постъпя вече повръщане ли да лекувам, запек ли. Объркаха му коремчето с всякакви видове млека

# 397
  • Мнения: 1 212
Честата смяна на АМ води до проблеми.
Просто продължете само с едно и карайте с него, за да може организма на бебето да свикне с него.
Казвам го като бивш консултант в бебешки магазин, все пак винаги е добре да се консултирате с педиатъра относно всякакви притеснения.

# 398
  • Мнения: 726
Здравейте, подариха ми това приспособление за бебеносене.
Бихте ли ми казали как се казва и от каква възраст може да носиш бебче в него.

Благодар



# 399
  • Мнения: 2 091
Здравейте, мами!
Пиша с един малко миризлив въпрос... За което се извинявам предвсрително!
На 07.01 беше първия прием на ротавирусната ваксина, на 30.01 бебчо се изхожда 2 дни с мирис на развалени яйцс, но мина.
На 13.02 беше втория прием на ротавирусната и от 17.02 започна отново като се изхожда да мирише по същия начин.... Ту рядко, ту кашесто, но миризмата остава. На смесено хранене е, не съм сменяла нито АМ, нито пък аз ям нещо по-различно. Не знам въобще дали е от ротавирусната, педиатъеката е отпуска. Пуснахме микробиология - излезе, че всичко е чисто. Но тази миризма, макар и една идея по-лека от вчера насам, си остава... На някой случвало ли се е подобно нещо? Бебчо е на 3 месеца и 20 дни.

# 400
  • Мнения: 442
По колко пъти яде на денонощие и по колко милилитра? Какво казва педиатърът на детето?
6 7 пъти по 150, казва само фризовома, обаче четох мнения че неможело дълго време да се дава
Здравейте, малкия също ми повръщаше от млеката хип, лактана и минахме на фризовом към 8 месец реших да пробвам фризолак, но пак повръащаше и до годинка беше на фризовом, след това се оправи и минахме на лактана био,  няма проблем да се дава дълго време, така че давайте по добре само фризовом, но ако се притеснявате коментирайте с педиатър. Моя лично не ми е казвал, че е проблем да се пие дълго време.

# 401
  • Мнения: 350
По колко пъти яде на денонощие и по колко милилитра? Какво казва педиатърът на детето?
6 7 пъти по 150, казва само фризовома, обаче четох мнения че неможело дълго време да се дава
Здравейте, малкия също ми повръщаше от млеката хип, лактана и минахме на фризовом към 8 месец реших да пробвам фризолак, но пак повръащаше и до годинка беше на фризовом, след това се оправи и минахме на лактана био,  няма проблем да се дава дълго време, така че давайте по добре само фризовом, но ако се притеснявате коментирайте с педиатър. Моя лично не ми е казвал, че е проблем да се пие дълго време.
много благодаря. Така и ще направя от фризовома се чувства най добре..

# 402
  • Мнения: X
Здравейте, мами!
Пиша с един малко миризлив въпрос... За което се извинявам предвсрително!
На 07.01 беше първия прием на ротавирусната ваксина, на 30.01 бебчо се изхожда 2 дни с мирис на развалени яйцс, но мина.
На 13.02 беше втория прием на ротавирусната и от 17.02 започна отново като се изхожда да мирише по същия начин.... Ту рядко, ту кашесто, но миризмата остава. На смесено хранене е, не съм сменяла нито АМ, нито пък аз ям нещо по-различно. Не знам въобще дали е от ротавирусната, педиатъеката е отпуска. Пуснахме микробиология - излезе, че всичко е чисто. Но тази миризма, макар и една идея по-лека от вчера насам, си остава... На някой случвало ли се е подобно нещо? Бебчо е на 3 месеца и 20 дни.
Много е възможно да е от ваксината, все пак е жива. При нас имаше известен дискомфорт след втория прием, който продължи около месец. Ако няма промяна в изхожданията или колики, мисля че не е проблем.

# 403
  • Мнения: 1 071
Привет. Дъщеря ми е на 10м,според педиатърката липсва белег от бцж и иска да направи манту. Обаче дъщеря ми е с атопичен дерматит от 30 дневна. Към момента има сложени всички ваксини.
Мога ли да откажа пробата и ако да какъв е реда? Все пак се вкарват вътрекожно антигени. Съответно има кожна реакция. Което при дете с атопичен дерматит можете да си представите какво ще е.
Педиатърката не разбира опасенията ми.

# 404
  • Мнения: 433
С атопичен дерматит на децата на приятелка отложиха всички ваксини... Манту е подкожно.. Посъветвайте се и с друг педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт