За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 187
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 123
Голямото ми дете беше с атопичен дерматит. По съвет на гастроентеролог отложихме ваксините докато не отшумя. Доколкото знам можеш по твое усмотрение да ги отказваш до 3 мес след месеца в който трябва да бъдат сложени. След това също можеш да откажеш, но се подписваш. Аз така направих, въпреки че имах и мнението на гастроентеролога.
За Манту-то обаче не знам каква е процедурата. Мисля, че съвета да потърсиш и друго лекарско мнение е добър.

# 406
  • Мнения: 3 747
Бебето ми е на почти 3 месеца. Преди няколко дни се появи зелено гурелче в едното оче, почнах да почиствам с физ разтвор. Сега гурелите почти изчезнаха, но очето започна да сълзи и да се стича по бузата като сълзичка.
Педиатърката ни предписа 3х1 за 7-10 дни Тобрадекс без да я е прегледала, но се чудя дали да ги слагам, тъй като видях че е кортикостероид?
Случвало ли ви се е нещо подобно и как решихте проблема? Благодаря 🌸

# 407
  • Мнения: 433
Бебето ми е на почти 3 месеца. Преди няколко дни се появи зелено гурелче в едното оче, почнах да почиствам с физ разтвор. Сега гурелите почти изчезнаха, но очето започна да сълзи и да се стича по бузата като сълзичка.
Педиатърката ни предписа 3х1 за 7-10 дни Тобрадекс без да я е прегледала, но се чудя дали да ги слагам, тъй като видях че е кортикостероид?
Случвало ли ви се е нещо подобно и как решихте проблема? Благодаря 🌸
Имали сме този проблем, едната близначка на 11 месеца - същото, което описваш. След преглед при офталмолог изписа Декстобрин капки, но за НЕ повече от 5 дни, капките са силни, кортикостероид- мина бързо.

# 408
  • Мнения: 6 539
Ние бяхме с капки Тобрекс бебе на почти 40 дни имаше гурели,сълзеше че чак й беше трудно да го отвори

# 409
  • София
  • Мнения: 542
В ужасна ситуация съм. Бебето ми е на 23 дни. Майка ми беше при мен за 2 дни. Сега ми се обади да ми каже, че днес сутринта е вдигнала температура, отишла е на лекар и са и казали, че има пневмония. Направо ще се побъркам. За какво да наблюдавам бебето? Пневмонията е вирусна.

# 410
  • Мнения: 5 468
Наблюдавай за температура, кашлица, отпадналост и т.н. Дано да се размине.

# 411
  • Мнения: X
Бебето ми е на почти 3 месеца. Преди няколко дни се появи зелено гурелче в едното оче, почнах да почиствам с физ разтвор. Сега гурелите почти изчезнаха, но очето започна да сълзи и да се стича по бузата като сълзичка.
Педиатърката ни предписа 3х1 за 7-10 дни Тобрадекс без да я е прегледала, но се чудя дали да ги слагам, тъй като видях че е кортикостероид?
Случвало ли ви се е нещо подобно и как решихте проблема? Благодаря 🌸

За пореден път пиша, че имахме същия проблем и офталмолог ни каза, че капките са временно решение. С масажи се оправи.

# 412
  • Мнения: 3 747
Благодаря за отговорите!

Лале, с пръст от вътрешната страна на очето към върха на нослето ли е масажa? Колко да натискам? И колко пъти дневно се прави или няма значение?

# 413
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите!

Лале, с пръст от вътрешната страна на очето към върха на нослето ли е масажa? Колко да натискам? И колко пъти дневно се прави или няма значение?

Да, точно така ни казаха. Три пъти на ден и до 1г., но аз спрях към 6-7-ми месец. Не натискай много.

# 414
  • Мнения: 62
heartseasee, много е важно да запазиш спокойствие! Ако кърмиш, това е чудесно - дори да се разболееш ти, чрез кърмата ще доставиш на бебчо така необходимите антитела срещу болестта. Ако ли не, това не означава, че непременно ще се разболее, даже напротив - по-голяма е вероятността да не се разболее бебчето. Дори и толкова мъничко, то все пак има вроден имунитет и е боец! Но за свое успокоение наблюдавай, както са ти казали, температурата (под 37,5 не би трябвало да е опасна) и кашлица (но не прокашляне). Ако имаш притеснения - звънни на лекаря на детето - той ще прецени дали е удачно да водиш бебето в болница. Милото, дано се размине!

# 415
  • Мнения: 44
Здравейте имам един въпрос, който не знам дали е за тук , но не ми се отваря нова тема за това. Бебето ми е на месец и четири дни. Забелязвам, че като се унася преди да заспи прави странни физиономии - усмихва се и се мръщи, но това, което ме притеснява е ,че си върти очите в различни посоки и поглежда нагоре като все едно ги забелва. Това се случва само преди да заспи. Случвало ли се е при вас, дали е нормално поведение . Първо дете ми е, надявам се притесненията ми да са напразни .

# 416
  • София
  • Мнения: 542
Благодаря много. Кърмя бебето. Наистина се надявам да се размине.

# 417
  • Мнения: 3 747
Здравейте имам един въпрос, който не знам дали е за тук , но не ми се отваря нова тема за това. Бебето ми е на месец и четири дни. Забелязвам, че като се унася преди да заспи прави странни физиономии - усмихва се и се мръщи, но това, което ме притеснява е ,че си върти очите в различни посоки и поглежда нагоре като все едно ги забелва. Това се случва само преди да заспи. Случвало ли се е при вас, дали е нормално поведение . Първо дете ми е, надявам се притесненията ми да са напразни .

Това е фаза на съня с въртенето на очите, усмихването и физиономиите като цяло. Нормално е 😊

# 418
  • Мнения: 5 468
Благодаря много. Кърмя бебето. Наистина се надявам да се размине.

Това е чудесно. В такъв случай бебето все още има имунитета, даден му с коластрата. Също така, кърмените бебета обикновено изкарват болестите по-леко заради антителата, които майката им предава с кърмата. Лекарите дори смятат, че кърмените бебета до 6тия месец са защитени от някои усложнения вследствие на вируси. Така че не се притеснявай толкова. Hug

# 419
  • Мнения: 5
Здравейте бебчо е на 5 месеца и е много нервно бебе когато е нервен му треперят ръчичките и много агресивно си паха ръцете в устата постоянно иска в ръце оставяли го почва да се нерви,за ръцете нормално ли е да треперят при нервност плач дори когато се смее,по принцип през деня не спи по много 2 часа на ден вичер спи без проблем, ама през деня е голям нервак дали защото не спи.Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт