За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 309
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 433
Мами, бях писала преди седмица, че бебчо се изхожда с мирис на развалени яйца и беше с диария. Бактерия не се изолира, но се изолираха гъби Кандида в стомашно-чревния тракт. За 3 седмици бебчо не е наддал нито грам и вече изостава в кг Sad Някой да се е сблъсквал с тази гадина? По препоръка на педиатъра започнахме да даваме безлактозно мляко, витамини, и 2 пробиотика. Тъй като вчера излязоха резултатите, утре ще назначи лечение. Толкова добре се движеше малкия на кг... Мн съм притеснена.

Ще назначат лечение и всичко ще е наред. Hug

Относно наддаването, какво значи, че бебето изостава? На колко месеца е и колко кг е? Питам, защото знам някои педиатри как поставят бебетата в строги рамки, все едно са роботи, и всяко дребно отклонение наричат "изоставане".
По-често вече срещам майки, вманиачени в рамки за килограми и сантиметри, отколкото педиатри... Все едно бебетата всички са серийно производство.. А по въпроса - разбира се, че е нормално дете с диария да не качва, щом е спряла - всичко ще бъде наред Wink

# 466
  • Мнения: 2 091
Не съм се вманиачавала, наистина. Просто не го очаквах дори 100 грама да не е качил. Сега като му се засили организма и се преборим с тези гадини се надявам, че всичко е наред. А той ще е висок и слаб като мама и тати Simple Smile Аз също мразя таблици и еди си кое ТРЯБВА, те не са роботи.

# 467
  • Мнения: 3 788
Тони, може и да е бил свалил малко и сега като сте претеглили да е бил на същите кг като преди, но реално вече да е почнал да качва. Дайте още седмица и измерете пак. И имайте предвид, че кантарите изобщо не са точни. На последната ни консултация първо показа 5695, после вдигнах бебето и го сложих наново и даде 5750, но педиатърката вече беше записала първото.
Всичко ще бъде наред, щом сте хванали проблема навреме 😊

# 468
  • София
  • Мнения: 18 698
Не е до вманиачаване,просто да се следи как върви.Моята малка е със средните данни на 3г.дете,а е на 2,4г.Расте здрава и жизнена кюфтана просто.Grinning

# 469
  • Мнения: 5 468
Тони, съгласна съм с предходните мнения. Бебето е удвоило теглото си доста рано, т.е. за момента теглото е в нормални граници. И аз съм почти убедена, че заради диарията, бебето първо е било отслабнало и сега е започнало отново да качва. Не виждам никакъв повод за притеснение.

Щом сте на смесено хранене, може да увеличиш малко кърменето. При кърменето не е добре да има режим, защото кърмата се усвоява много бързо. В случай на стомашни проблеми и диария, кърменето ще се отрази много благотворно и бебето ще навакса изгубените течности.

Относно таблиците за тегло и ръст, и аз не съм им фен. Все ми е било чудно как някое бебе се храни нормално, спи добре и е жизнено, а някой педиатър прави заключение, че не е "в норма". Моето бебе вече качва по 200гр на месец, просто се движи много. Каката, пък, на първия си рожден ден беше 8,800кг. Добре че педиатърката ни не се впечатлява много от тези неща. Grinning

# 470
  • Мнения: 5 478
Като ви чета, направо съм благодарна, че нашият педиатър не изпада в такива крайности. Щерката миналото лято за 3 месеца не беше качила нито 1 грам. За сметка на това дръпна на височина, та явно там отидоха грамовете. Тогава беше на година и 2-3 месеца.
Според мен също е нормална ситуацията на потребителката.

# 471
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте, от около седмица синът ми (1 г) има ситен обрив по гръбчето. Не съм сменяла перилни препарати, козметика, материи, не съм давала нови храни. Не отшумява, не прогресира, седи си така. Не е проявявал други неразположения. Някакви идеи?

От претопляне също може

И аз това допускам, може би чувалчето, с което спи го запарява. То е памучно, а в средата е с вата, не е много дебело, но все пак ватата е изкусвен материал,  отдолу спи с тънка памучна пижамка само, в стаята е 22-23 градуса обикновено. Моля, споделете вашите мъници с какво спят облечени/завити и при каква температура?

# 472
  • Мнения: 844
И при нас е 21-22 градуса, боди потник и тръбичка пижамка. Отгоре леко олекотено. Когато му пипам ръчичките и гръбчето е добре, не е горещ, но косата му редовно е мокра.. не знам какво ще го правя с това потене

# 473
  • София
  • Мнения: 360
Моето спи с памучна тънка пижама и чувал 2.5 - зимен. В стаята е между 20 и 22 градуса.
Потенето знам, че при някой деца е нормално. Ако няма други оплаквания, може да опитате да е по-леко облечен или поне по-малко пластове дрехи.

# 474
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Здравейте, мами. Моля ползващите бънджи (тип проходилка) да споделят мнения. Как се чувстват бебчовците? Ползи и вреди? Аз се замислям дали да вземем, но не знам дали не му минава времето за ползване вече. На 7++ сме. Към момента играе само с мен и ми трябва нещо, на което може да се занимава малко сама за да свършвам и аз по нещо.

# 475
  • Мнения: 151
Скоро се разделихме със нашето бънджи, защото го израстнахме. Повечето са до 12 кг, или приблизително 13-14 месечна възраст. Това беше една от най-успешните ни покупки. Нашето беше с музикално занимателен борд, имаше и мъничка играчка, тип развитие на финната моторика. Моето дете се научи на подрусване,защото грам не позволявах да я друсат бабите 😀, а в един по-късен етап се научи и да стои на крачетата. Вероятно има и негативни страни, но аз не съм от майките, които отричат подобен тип помощни средства.
Здравейте, мами. Моля ползващите бънджи (тип проходилка) да споделят мнения. Как се чувстват бебчовците? Ползи и вреди? Аз се замислям дали да вземем, но не знам дали не му минава времето за ползване вече. На 7++ сме. Към момента играе само с мен и ми трябва нещо, на което може да се занимава малко сама за да свършвам и аз по нещо.

# 476
  • Мнения: 844
Нашето не е тип проходилка, а от тези дето се закачат на касата на вратата. Обожава го, скача и крещи от радост! Но имай в предвид, че няма да ти даде много време 3-4 минути, особено в началото и по-малко. Все пак не е хубаво да се прекалява, трябва да пазиш и ставичките, а те още не са укрепнали много

# 477
  • Мнения: 1 134
Момичета, голяма беля стана днес. Оставих дъщеря ми в дървената кошара, докато почистя хола, където е сглобяемата кошара, и тъкмо да я взема, тя направи неуспешен опит да стъпи права, залюля се и си удари главата в таблата... Disappointed Relieved Много се изплаших, най-вече защото не изплака, а повърна. Непосредствено преди удара също повърна от преяждане. Няма цицина, само леко се зачерви челото й и след малко избледня, продължи да играе и няма промяна в поведението. Звъннах на педиатъра и тя ми каза да не се шашкам, но ако тръгне да повръща или да се унася, да отиваме на лекар. На някой случвало ли му се е нещо подобно? Съжалявам за дългия пост, но съм адски притеснена. Направо не знам как се случи Cry

# 478
  • София
  • Мнения: 360
Моето се издрънча така в кошарата като беше на около 7 месеца, даже цицина стана. ЛЛ каза да следя също за повръщане и унасяне. Каза, че ако е ял скоро може и да повърне от това. Не се случи за щастие, но наблюдавайте 24 часа. След този случай остъзнах, че са доста “здрави” децата. Дано всичко е наред.

# 479
  • Мнения: 1 134
Моето се издрънча така в кошарата като беше на около 7 месеца, даже цицина стана. ЛЛ каза да следя също за повръщане и унасяне. Каза, че ако е ял скоро може и да повърне от това. Не се случи за щастие, но наблюдавайте 24 часа. След този случай остъзнах, че са доста “здрави” децата. Дано всичко е наред.
Благодаря, дано си права. Моята е на 8 месеца и е доста палаво дете, но това въобще не очаквах да се случи. Очите ми са все в нея, но не успях да я предпазят този път, за съжаление. Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт