Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 15 922
  • 780
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 522
И аз пасирам всичко гладко. Днес за пръв път дадох кус кус и не го пасирах. Добре се прие. Но зеленчуци как да дам непасирани Rolling Eyes колко големи парченца, за да не се задави.. Давах и банан цял да си яде уж, но само го смука и накрая се отчупи голямо парче и се уплаших да не се задави и повече не съм давала.

# 631
  • София
  • Мнения: 4 010
Кус кус-а на Плазмон не е ли нереално скъп за такова изделие? Мислех да взема безглутенов техен преди, но вече като яде глутен, давам обикновен.
Днес омете цяла филия на закуска с яйце и сирене, явно ров аму е любимо. Уж и другите неща харесва, но сме скарани с къжицата. Аз пасирам, само защото не си отваря широко устата и не мога да вкарам нищо, което не е пюрирано. Само на филията отваря широко...Чудя се как да процедирам..

# 632
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ditmade, ти отказа ли се от ЗВБ или правиш някакво комбинирано хранене? При нас всякакви видове мъфини, бисквити и пухкави палачинки са на почит.

# 633
  • София
  • Мнения: 4 010
Не съм се отказала, ама комбинирам. Обаче аз му давам в устата, че иначе нищо не хапва. Напоследък на почит е кашкавала и него го гризе с кеф. Но искам да го отбивам към годинката  и не искам да дохранвам с ам.  Да не говорим, че нямам време покрай баткото да правя всеки ден разни вкусотийки за съжаление. Но пък иначе бая добре се научи да дъвче.

# 634
  • Мнения: 861
Имате ли зъби , че дъвче , ditmade?

# 635
  • Мнения: 285
Току що ни се случи нещо странно. В 8 и 30ч си изпи млякото и заспа както всяка вечер и в 9 и 30 се ококори един щастлив. Стори ми се топъл и термометъра показа 37.5,а той умира от кеф, един такъв жизнен и сега заспа. А температурата падна без да му давам нищо. Какво беше това?!?

# 636
  • Мнения: 2 499
Ами те бебетата си дъвчат и без зъби Simple Smile.  Ние сме без, но зеленчуците й мачкам с едно голямо с дупки, дето правя пюрето с него,не се сещам как се казва. Къде дъвче, къде гълта...
И аз трябва да отбивам към годинката, ама ще мина на АМ сигурно, сутрин и вечер какво ще пие? Кис. Мляко съм си мислела, ама АМ не е ли по-препоръчително за всекидневна употреба, не знам,  ще го мисля.

# 637
  • София
  • Мнения: 888
Ditmade скъп си е Плазмона. Взех за проба, че е най- дребен . След него ще минем на някой стандартен.
Никита следете детето, може и фалшива тревога да е...дано!
А има ли и други бебоци с вечерно заспиване в 23?

# 638
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ооо дъвчат те, и още как, само с месото се заттудняват така като гледам.

# 639
  • Мнения: 2 499
Моето месо е пасирано, във формички, но логично да им е трудничко... Ще свикнат, няма как. Вчера как мляскаше лютеница и сухар хаха, много й хареса: ))
Никита, да не е излизащ зъб? Дано е било еднократно...
ZedTeemEm ние сме така. Или ако заспи към 22, значи през деня е спала 1-2 часа общо. Но пък се буди още повече, като заспи по-рано. Само да тропнем банята или тоалетната и вече се е събудила. И отскоро се буди и веднага реве. Вчера свалих нивото на кошарата и много се буди като я премествам, преспивяме се по 2 часа, докато завършат нещата с успех. Накрая я оставям при мен на спалнята, но пък ме е страх, че ще тръгне да се врътка на сън и да тупне.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 010
Зъби има 4, но освен да хапесе с тях за друго не ги използва. Дъвче с венците. Е , не може да сдъвче пържола примерно, но  кашлавал, бисквити ,плодове, зеленчуци няма проблем.

# 641
  • Мнения: 861
Питах ви за звученето,  понеже искам да давам на моята коричка хляб , или тя много обича банан , ама ММ все казва недей няма как да дъвче и ще се задави....та така

# 642
  • Мнения: 1 694
Какво е количеството месо, което трябва да хапват на 8-10 месеца? Не мога да намеря еднозначна информация... иначе моето има 0 броя зъби, но това не му пречи изобщо да си предъвква даже сухари

# 643
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами то на запад към 8 месец вече препоръчват да се дават finger foods за да свиква детето да дъвче, без значение как е захранено. Аз лично смятам, че не е окей даването на храна за дъвчене да се отлага много много, защото то е свързано много с проговарянето. Освен това бебетата си имат рефлекси, които ги пазят от задавяне. Рефлелсът на гаденето например е много напред в устата и ако попадне нещо по - голямо прекалено навътре на бебо започва да му се повдига или направо да повръща. С израстването този рефлекс минава все по-назад към гърлото и ако бебето не се е научило да манипулира храната в устата си шансовете за задавяне се увеличават. В този ред на мисли не се тревожете, че нямат зъби още, те в началото просто ще опознават храната, ще я осмукват и плюят докато се научат да я дъвчат и преглъщат.

 По повод задавянето - моя се е "задавял" (по-скоро закашлял) с вода или кърма, но не и с храна.

# 644
  • София
  • Мнения: 4 010
Моя човек и с храна се е давил, но си я изкашля. Кашля ли, всичко е наред. Опасно е, ако не кашля, тогава трябва намеса вечв.

Общи условия

Активация на акаунт