Какво направих днес за себе си? - 7

  • 44 058
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 913
Нищо. Но обмислям скоро да си взема два дни почивка, да си запазя стая в някой хотел, да си чета книжки и да се наспя. Ей така сама.
Това го направих преди 2 години и половина, но не с цел почивка. Само че отидох в едно екоселище, за да сбъдна мечтата си да яздя кон. Със собственика на селището, покачени на два коня, яздехме без седла из селото да разнасяме млякото, а докато той беше по дворовете на хората да внася бутилките, кончетата ни пасяха листата на черниците по улиците, кучетата ни следваха из пустите улици, а "вкъщи" хранех няколкото кокошчици и играех с котките. Бях сама в това селище, нямаше други гости тогава и никой не ми пречеше; обикалях из селото и гледах реката часове наред. Имах нужда от това време, за да взема най-важното решение в живота си, за което не съжалявам дори за миг. Това се случи между първи и четвърти септември, а на 22-ри същия месец, по ирония Ден на независимостта, си взех децата и напуснах семейния дом.
Обмислям скоро пак да го направя, но този път, слава богу, само с цел почивка Grinning

# 406
  • Мнения: 200
Нищо. Но обмислям скоро да си взема два дни почивка, да си запазя стая в някой хотел, да си чета книжки и да се наспя. Ей така сама.
Това го направих преди 2 години и половина, но не с цел почивка. Само че отидох в едно екоселище, за да сбъдна мечтата си да яздя кон. Със собственика на селището, покачени на два коня, яздехме без седла из селото да разнасяме млякото, а докато той беше по дворовете на хората да внася бутилките, кончетата ни пасяха листата на черниците по улиците, кучетата ни следваха из пустите улици, а "вкъщи" хранех няколкото кокошчици и играех с котките. Бях сама в това селище, нямаше други гости тогава и никой не ми пречеше; обикалях из селото и гледах реката часове наред. Имах нужда от това време, за да взема най-важното решение в живота си, за което не съжалявам дори за миг. Това се случи между първи и четвърти септември, а на 22-ри същия месец, по ирония Ден на независимостта, си взех децата и напуснах семейния дом.
Обмислям скоро пак да го направя, но този път, слава богу, само с цел почивка Grinning
Уау, изключително вдъхновяващо, благодаря, че сподели с нас Simple Smile
Това с уикенд сама някъде ми е минавало през главата стотици пъти и, вероятно, лятото ще я реализирам тази идея Simple Smile

# 407
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Не вярвах, че ще успея, но надвих мързела си и вече няколко дни правя йога вкъщи.

# 408
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Реших да се възползвам максимално от принудителното стоене вкъщи, което ни наложиха от снощи.
Тази сутрин пих кафе у сестра ми( живеем през една къща, слязох буквално по пижама у тях) и си играх с малкия ми племенник. После четох. Гледах филм. Пак четох. Спах следобед. Пих кафе на слънце на терасата, после на смрачаване- вино. Децата около мен, мъжът ми- също. Неочаквана ваканция! Страх ме е, но ще опитам да извлека максималното от неприятната ситуация.

# 409
  • Мнения: 12 004
Реших да се възползвам максимално от принудителното стоене вкъщи, което ни наложиха от снощи.
Тази сутрин пих кафе у сестра ми( живеем през една къща, слязох буквално по пижама у тях) и си играх с малкия ми племенник. После четох. Гледах филм. Пак четох. Спах следобед. Пих кафе на слънце на терасата, после на смрачаване- вино. Децата около мен, мъжът ми- също. Неочаквана ваканция! Страх ме е, но ще опитам да извлека максималното от неприятната ситуация.
най - доброто, което можеш да направиш. Аз останах хоум офис, ама с дете с увреждания, по никой начин неконтролируемо, да видим как ще работя. Срокове ми дишат в гърба. Дано се справя! Инак ми се чете и ми се почива. От януари нямам  почивен ден.

# 410
  • софия
  • Мнения: 4 180
Поръчах си нов матрак,защото моят вече ми е станал неудобен. Другото полезно за мен днес е че се отписах от всички теми във форума за коронавируса и спрях и да чета в нета за него,защото усещам,че много се панирам.

# 411
  • София
  • Мнения: 6 182
Изкарах си столчетата и масичката на терасата. Надявам се утре най-после да си засея латинките, от седмица се каня.

# 412
  • Мнения: 4 808
Тъй като се върнах по–рано от работа, успях да сготвя за утре. А след това си засадих в градината лалета, зюмбюли, нарциси и две рози, а също и десетина марулки за салатка. Надявам се, че поне тези рози ще оцелеят – на предните ММ им видя сметката с косачката.

# 413
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Направих си маратон с последните десетина серии на Анатомията на Грей. Утре ще изтегля нов сериал. Карантина е!

# 414
  • Мнения: 200
Записах се на няколко онлайн обучителни курса, за да оползотворя свободното време вкъщи Simple Smile

# 415
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Тъй като нито мога да отида на фитнес , нито на зумба си изтеглих от нета зумба гимнастика и правих в къщи.

# 416
  • софия
  • Мнения: 4 180
Излежавах се цял ден и мързелувах. И похапнах на воля Grinning

# 417
  • Мнения: 24 331
Продължавам пролетното почистване. Карантина е, останете си вкъщи!

# 418
  • Мнения: 1 271
Започнах да уча и обмислям да напиша книга. Явно ще имам доста време.

# 419
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Тъкмо щях да се разхлипам, че въпреки че доста време не работех и отлично си оползотворявах времето, а сега не знам какво да правя и прочетох мнението на Syros. Има времена, в които действителността ни удря през лицето и е време за тихо смирение.

Въпреки това много се радвам на темата и приемам всякакви идеи какво хубаво можем да правим в тези тегави времена.

Аз се карантинирах доброволно, с изключение на няколко спешни ходенея до офиса. Ако искат да работим заедно, да ме оставят да работя от вкъщи, ако ли не - ще се откупя от договора. Преди малко получих имейл да ми тестват интернет връзката, да видим.

Ще ми е трудна десоциализацията, чак колегите ми се струват симпатични и забавни.

Тук ще си правим компания. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт