Прием в ясли и детски градини в Пловдив - 7

  • 39 878
  • 311
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте искам да попитам, тъй като получих различна информация мисля да запиша малкия ми син на ясла за първи път през септември когато ще е на година и  десет месеца, може ли някой който скоро е подавал документи да ми каже дали трябва да се платят всички местни данъци на родителите при кандидатстване защото четох че се успорва този документ? Дали някой може да ми даде сигурна информация?
Смятате ли, че е редно да не си плащате данъците и да ползвате общинска детска градина? Кой според вас трябва да плаща за нея, може би останалите.....будали? На мен също не ми е приято, не са малки данъците и не се замяраме в къщи с пачки, но безплатен обяд няма!

# 106
  • Мнения: 6 938
Можете да получите сигурна информация в този сайт или на посочения телефон.

# 107
  • Мнения: 667
От тази година не се изисква бележка за платени данъци и такси към общината.

# 108
  • Мнения: 290
От тази година не се изисква бележка за платени данъци и такси към общината.
И миналата не се изискваше, но си ги проверяваха автоматично, за детска градина говоря аз. И всъщност, ако не си отбелязал, че нямаш задължение в заявлението, което ти дава точка отгоре, не е нужно да нямаш задължения. Лишаваш се просто от тази точка. Но не трябва да си го отбелязвал първоначално, защото тогава си взел точка и трябва да отговаряш на този критерий.

# 109
  • Мнения: 667
В заявлението за ясли НИКЪДЕ не е написано нещо свързано със задълженията към общината. Жената попита за ДЯ, не знам как е за ДГ.

# 110
  • Мнения: 2 025
И в двете заявления имаше възможност да се отбележи, че родителите нямат задължения към общината и да получат точка. Имаше някакви промени май тази година, от които не съм се интересувала и не знам дали не е отпаднала тази възможност. Най-добре ще отговорят на дадения по-долу телефон.

# 111
  • Мнения: 2 183
Няма вече точка за задължения към общината, точки се дават по други критерии, в сайта са обяснени всички неща подробно
Със сигурност няма точка за задълженията, дъщеря ми я приехаа сега на 5.08. На класирането, в заявлението други неща се попълват.. Blush

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте! Малко в страни от темата - с оглед на задаващата се n-та вълна - смятате ли да спрете децата си от ДГ?
Аз съм пред голяма дилема. От една страна има кой да я гледа за момента, от друга - след такива периоди на пребиваване при баба си (в друг град, виждаме се само събота и неделя), е УЖАС да влезем пак в някакви релси.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте! Малко в страни от темата - с оглед на задаващата се n-та вълна - смятате ли да спрете децата си от ДГ?
Аз съм пред голяма дилема. От една страна има кой да я гледа за момента, от друга - след такива периоди на пребиваване при баба си (в друг град, виждаме се само събота и неделя), е УЖАС да влезем пак в някакви релси.

В същото положение и в същата чуденка съм.

# 114
  • Мнения: 704
Здравейте,детето ми ще е първа група тази година,не съм наясно как стои въпроса с епидемичната обстановка,дали родителя може да избира дали детето да ходи или не,или може да се отсъства само по здравословни причини,другото което искам да питам е ако детето не може да тръгне на 15 септември (по здравословни причини)нужно ли е да се предоставят бележките и изследванията на детето,или чак при започването.Ще имаме другата седмица родителска среща,но не знам дали на нея ще успея да задам въпросите си.

# 115
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
По въпроса дали ще пускаме децата - да, ще ходи, докато (ако) затворят и е здрава. Въпреки, че съм си в къщи с малкото дете, предпочитам да ходи. Спрях я юли и август, сега нямам търпение да тръгва на 15ти.
Ан3л, в нашата градина родителите имат право да решат дали да ходи детето или не, дори в ПГ, които са задължителни.
За изследванията, когато ще тръгва детето, тогава се носят.

# 116
  • Мнения: 1 788
Изследванията важат много малко време.

# 117
  • Мнения: 385
Здарвейте, опитвам се да се обадя на ДЯ Приказка в Тракия, имам само един стационарен телефон от сайта 032/307-190, който постоянно ми дава "грешен код", като го набирам от мобилния и не мога да се свържа. Някой може ли да ми помогне с мобилен телефон за контакт или имейл адрес?

# 118
  • Мнения: 955
088 532 8009 - ДЯ Приказка

# 119
  • Мнения: 385
Благодаря, Хоуп! Междувременно и аз видях този от гугъл мапс, но никой не вдигна днес. Ми ще продължавам следващата седмица с опитите. Пък и не бях сигурна колко е официален, защото в тези гугъл телефони не са най-меродавните Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт