Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 ян. 2020, 12:56 ч.

Фоликули пукане?

• 667
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
На мен ми откриха киста 37 мм и ве викат пак на преглед по време на МЦ  ... защо ли ?

# 16
Здравейте на всички.
Моят фоликул е с размер 1.49мм.
Може ли да ми дадете съвет кога ще се пукне.
Благодаря ви!

# 17
  • София
Що за въпрос, преди да ни попиташ кога ще се спука първо ни обясни какви са ти наблюденията при теб. На колко мм ти се пукат фоликулите, защото при всяка жена е различно и чак тогава можем да ти изчислим горе долу кога би се спукал. Като зависи и на какъв период ти идва цикъла, с ранна уволация ли си или с късна и т.н.

# 18
На мен ми откриха киста 37 мм и ве викат пак на преглед по време на МЦ  ... защо ли ?

Самоцитирам се ако може някой да ми отговори
Днес (първи чист ден след цикъл)бях на ехограф и нещото (фоликул или киста) е 2 см .
Да смятам ли че това е не спукан фоликул или си е киста .
АГ ме вика пак този път преди цикъл и нузная вече дали не ме сложи на въртележката за пари

# 19
  • София
На мен ми откриха киста 37 мм и ве викат пак на преглед по време на МЦ  ... защо ли ?

Самоцитирам се ако може някой да ми отговори
Днес (първи чист ден след цикъл)бях на ехограф и нещото (фоликул или киста) е 2 см .
Да смятам ли че това е не спукан фоликул или си е киста .
АГ ме вика пак този път преди цикъл и нузная вече дали не ме сложи на въртележката за пари
Викат те в началото на МЦ, за да видят, дали кистата расте или намалява. В случая е намаляла, което е добре и се предполага, че може и да изчезне.
Нещото е било киста.
Много добре следи състоянието ти лекаря, дори - браво на него!
Ако има случайно О., прогестерона ще повлияе и кистата и тя по-бързо ще изчезне ... и в края на МЦ може вече и да я няма.
Ако няма О. - може да образуваш нова/-ви кисти или ЗФ или старата киста, от някои хормони, да започне да нараства.
Кистите трябва да се следят периодично, докато изчезнат.

Общи условия

Активация на акаунт