Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 759
  • 765
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз и на д-р стаменов се оплаках няколко пъти. Обеща да говори с тях, ама аз лично не видях разлика.
Със сигурност има решение.

# 121
  • Мнения: 3 028
Има Simple Smile , аз и с др.анестезиоложка съм говорила наистина пропофола е най щадяща,но явно аз не я понасям,на др.места имам упойки и винаги съм била свежа като репичка,но тук....явно на пункциите понеже е за кратко не слагат Деган.А са ми казвали,че понеже се настройвам да ми е лошо-за това и ми става лошо Simple Smile)))))А самата комбинация е първо Фентанил,а после пропофол. Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 7 645
Само не казвайте че много ви боли след пункция, аз все нали правех по мн фоликули и се събуждам с адска болка... не мога да помръдна, като кажа и ми слагат ношпа венозно ей така една ампула....
Това толкова много замайва, че не виждам тавана, после ти се гади още повече!!!
Последния път ми разствориха ношпа в рингер и беше по-добре. После доктора каза и друго обезболяващо да ми сложат и от него яко ми се догади, определено не го издържах, колкото и да ме болеше гаденето ме изстрелваше в тоалетната.

За мен няма логика от обезболяващите да ми се гади !??

# 123
  • Мнения: 592
Оо плашим се Anguished Петък или събота ми е пункцията  ( първа на живота). С упойката за ЦС нямах проблем , ще видим тази. Мен гаденето не ме притеснява толкова , колкото страничните ефекти, не са безобидни упойката хич по принцип. Гледам да ни го мисля , че ще се вкарам във филма съвсем. ...

# 124
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз имам петдесетина упойки, още съм на себе си, май Joy
От една такава нищо няма да ти се случи.
Пък и неудобствата са за деня, на следващия всичко е наред.
Не се притеснявай.

# 125
  • Мнения: 3 028
А и 90,че и повече процента от момичетата нямат проблеми Simple Smile

# 126
  • Мнения: 592
Ох, мерси , успокоихте ме. Старая се да съм над нещата, че не се знае колко още бодене и упойки ще изтърпя до целта. Ама не е приятно хич, мрън. Вените на ръцете ми почват да изглеждат обезпокоително Grinning

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 11:58 от keep*the*faith

# 127
  • Мнения: 260
Аз имам ЦС ,две пункции,операция,хистероскопия и секцио в болницата ,не съм имала никакъв проблем след упойките .Не се притеснявай и успех.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 086
Кийпи, стискам всички палчета !!!
Смело напред към целта ! Kissing Heart


Колкото до упойките, аз след ЦС общо взето цял ден се чувствах зле. Не знам на какво се дължи, казаха ми че вероятно съм с ниско кръвно.
Надявам се при следващо упояване да не е така.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 12:36 от rave

# 129
  • Мнения: 3 207
Кийпче всичко ще е наред Simple Smile

Имам и аз въпрос, след пункция на ЕЦ (1 фоликул) в понеделник, ОК ли е да ида на йога утре или петък ? ОК съм си вече, ама де да знам Simple Smile

# 130
  • Мнения: 384
Обади им се пак. Не може така от Октомври да си в неведение.

Здравейте,  аз също съм при д-р Стаменов и ме предупредиха на регистратура, че се чака около 3-4 месеца за коментар след неуспешен опит. Преди това бях при д-р Персенска и там не съм чакала, даже още на следващия цикъл отивах за коментар. Просто неговата натовареност е изключително голяма и затова се налага са чакаме. Успокоявам се, че хубавите неща стават бавно, защото по принцип съм доста нетърпелив човек Simple Smile

# 131
  • Мнения: 6 034
Аз какъв случай имах на една упойка при пункция... Досега не съм чела някой да го е преживял това. От тогава съм много наплашена да не ми се случи същото.
В момента, в който чух, че ще ме приспиват усетих сякаш в гърлото ми и по целия хранопровод се изля някакъв ужасен на вкус химикал и в секундите преди да заспя започна адски силно парене между гърдите ми. Като се събудих ми нямаше нищо, но вечерта вкъщи започнах да усещам силна болка между гърдите. Сякаш някой ме е ударил с юмрук с все сила. Тази болка /особено при надигане от леглото/ продължи около 3-4 дни и постепенно отшумя. Усещах я дори когато леко прокарам ръка по кожата си.
На следващата пункция споделих с анестезиолога, а сестрата ми вика : "Това сигурно е защото са ви натискали там, за да се събудите." Rolling Eyes Е как трябва да са ме натискали?!? Те все едно съм била на смъртен одър и са ми правили животоспасяващи процедури. Сложиха ми явно някакво допълнително лекарство, защото после имах начислени около 10 лв. за медикамент. Не ми се е случвало повече за щастие, но в предишната ми клиника упойките ми бяха любимото нещо от процедурата, а тук са най-големия ми ужас. Angry

# 132
  • Мнения: 69
Аз какъв случай имах на една упойка при пункция... Досега не съм чела някой да го е преживял това. От тогава съм много наплашена да не ми се случи същото.
В момента, в който чух, че ще ме приспиват усетих сякаш в гърлото ми и по целия хранопровод се изля някакъв ужасен на вкус химикал и в секундите преди да заспя започна адски силно парене между гърдите ми. Като се събудих ми нямаше нищо, но вечерта вкъщи започнах да усещам силна болка между гърдите. Сякаш някой ме е ударил с юмрук с все сила. Тази болка /особено при надигане от леглото/ продължи около 3-4 дни и постепенно отшумя. Усещах я дори когато леко прокарам ръка по кожата си.
На следващата пункция споделих с анестезиолога, а сестрата ми вика : "Това сигурно е защото са ви натискали там, за да се събудите." Rolling Eyes Е как трябва да са ме натискали?!? Те все едно съм била на смъртен одър и са ми правили животоспасяващи процедури. Сложиха ми явно някакво допълнително лекарство, защото после имах начислени около 10 лв. за медикамент. Не ми се е случвало повече за щастие, но в предишната ми клиника упойките ми бяха любимото нещо от процедурата, а тук са най-големия ми ужас. Angry

Привет.
Между другото, подобно нещо преживях и аз.
Ужасен задух в гърдите точно преди да заспя, имах чувството, че се задушавам.
И мен от тогава ме хвана жесток страх, че няма да се събудя.
Но после не съм изпитвала дискомфорт в тази област.
Премина си.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 412
На мен упойките ми влияят добре, никога не съм имала проблем с тях. От извесно време реших, че няма смисъл да ме инжектират с упойки за 1,2 или 3 фоликула, затова правя пункциите без упойка.
Аз не разбирам момичетата, които имат проблем с упойката и са с малко фоликули, защо си я слагат???
Не е старашно и не боли толкова усеща се едно смукане и това е. Ако толкова Ви е страх къде сте тръгнали деца да правите, ами тогава утре как ще ги родите???
Трябва да сте по смели щом сте се захванали с това начинание, помислете си добре. Пожелавам успех на всички Flowers Four Leaf Clover

# 134
  • София
  • Мнения: 23 165
Понякога си боли.
Първата ми пункция беше без упойка, заради нея вече искам първо упойката, после да правят каквото искат.
И даже и дете родих и пак си искам упойката.

Общи условия

Активация на акаунт