Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 756
  • 765
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 592
Момичета знаете ли колко точно излиза sdi спермограмата?

180 лв.

# 181
  • Мнения: 343
На нас спермограма по крюгер +СДИ тест излезна 140лв.

# 182
  • Мнения: 250
Благодаря ви.

# 183
  • Мнения: 13
Момичета, имате ли представа колко дни продължава процедурата по къс протокол? И заповедта по фонда колко време преди опита се предава в болницата?

# 184
  • Мнения: 178
Момичета, имате ли представа колко дни продължава процедурата по къс протокол? И заповедта по фонда колко време преди опита се предава в болницата?
Ние предадохме заповедта след първия преглед, стимулацията при мен започна на 2ри ден от цикъла до 11ти вкл., като на 13ти ден беше пункцията, а в събота ми беше трансфера. Около две седмици и половина някъде всичко, но при всеки май е индивидуално.

# 185
  • Мнения: 69
Привет, момичета.

Минавам, за да споделя, че днес ми премина офис хистероскопията.
Почти не усетих болка, само малко на някои места и придърпване като при менструация.
При мен трая точно една минута.
Успех на всички!

Здравейте, интересувам се от диагностичната хистероскопия, понеже ми предстои скоро. При д-р Стаменов ли я правихте и дали беше в неговия кабинет? Предполагам, че нищо не са отстранили, щом сте била без упойка и не е боляло. Може ли да ми кажете каква е цената?

Здравейте.
Да, в неговия кабинет беше. Нищо не са махали, защото слава на Бога, всичко е наред.
Цената е 130лв., но в зависимост от прегледа, може да стигне и до 150лв., доколкото ме информираха преди самата процедура.
Имаше малка болка, но не нещо нетърпимо.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 09:26 от Milo_kote

# 186
  • Мнения: 13
Момичета, имате ли представа колко дни продължава процедурата по къс протокол? И заповедта по фонда колко време преди опита се предава в болницата?
Ние предадохме заповедта след първия преглед, стимулацията при мен започна на 2ри ден от цикъла до 11ти вкл., като на 13ти ден беше пункцията, а в събота ми беше трансфера. Около две седмици и половина някъде всичко, но при всеки май е индивидуално.
А инжекциите за стимулацията в болницата ли ги слагаха?

# 187
  • Мнения: 413
Здравей, преди няколко месеца, когато беше моя опит по къс протокол имаше въможност да си взема инжекциите и да си ги слагам вкъщи. Дадоха ми инструкции, но се усетих за това към края и преди това си ходех за всяка инжекция.
Но ако искаш да избегнеш ходенето до болницата няма как да се получи на 100%, защото през няколко дни лекаря ще иска да следи хормони, фуликули и т.н.

# 188
  • Мнения: 13
Здравей, преди няколко месеца, когато беше моя опит по къс протокол имаше въможност да си взема инжекциите и да си ги слагам вкъщи. Дадоха ми инструкции, но се усетих за това към края и преди това си ходех за всяка инжекция.
Но ако искаш да избегнеш ходенето до болницата няма как да се получи на 100%, защото през няколко дни лекаря ще иска да следи хормони, фуликули и т.н.

А като дни горе-долу колко отне? Аз понеже  не съм от София и трябва да планирам престоя и всичко необходимо.

# 189
  • София
  • Мнения: 132
По повод изискването за микробиология, за което стана въпрос тук, решихме мъжът ми също да си направи изследване, тъй като при опитите ни за естествено забременяване, всеки месец лекувам ту цистит, ту кандида, или пък и двете.
И резултата не ме изненада особено: Ешерихия коли в еякулат. Очаквам да излезе и моя резултат, вероятно резултатът ще е същият. Предполагам, че ще ни изпишат лечение с антибиотик поне 1 седмица.
Планирахме следваща пункция (без трансфер) в края на месеца, но предполагам, че ще трябва да я отложим до чиста контрола.
Чудя се дали има смисъл да питам в клиниката или направо да го отписвам следващия цикъл...

# 190
  • Мнения: 6 034
Момичета, колко трябва да е прогестерона в началото на МЦ? 0.1 много ли е ниско?

# 191
  • София
  • Мнения: 23 165
малко трябва да е.

# 192
  • Мнения: 6 034
Мерси, Бамба. Hug
Проблемът е, че не ми е 1ви ден, а 14ти. Пък хормоните ми са като за 1ви ден. Естрадиол 43, Прогестерон 0.1. Миналата седмица имаше фоликул 20 мм. на 7-ми ден, който вече не е там. Днес на 14-ти ден не се видя фоликул. Изписаха ми Естрофем до другия вторник и да си запиша час при д-р Стаменов. Някой знае ли при такъв прием на Естрофем да излъжат организма и да тръгнат фоликули ли е идеята? 7 дни прием не е ли много? Аз досега съм го приемала само след пункция и трансфер.
При мен нещо се е объркал ритъма на организма. Май в лутеална фаза тръгват фоликули. Сигурно резерва ми приключва курса. Disappointed

# 193
  • София
  • Мнения: 23 165
мешаница явно.
тоя 20мм може да е бил зф,и заради него да е станало така.
според д-р стаменов естрофема помага да порастнат фоликули. аз пък твърдя че не е прав.
ако не порастнат ще ти изпише прогестерон и поне следващия цикъл може би ще е без обърквации.
какво количество естрофем ти предписаха?

# 194
  • Мнения: 6 034
2 пъти по 1 на ден.

Общи условия

Активация на акаунт