Детето не опитва

  • 2 713
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте , исках да споделя за своя проблем тъй като вече не знам какво да направя. Сестричката ми не яде почти нищо, но не желае и да опитва.Единствено яде пържени картофи и мляко с бисквитки , чат пат и някоя принцеса с кашкавал. Така живее от 3 годишна , спря да яде в детската градина , плачеше , дърпаше се и не иска да яде. В момента е вече на 9 години ,още не знае какво е месо , домат или краставичка. Лекарите към които се обърнахме казаха че ще е до време, но колко време е нужно. Тя живее само на тези храни които споменах в началото.Ако някой е имал такъв случай, моля да сподели. Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 8 937
Обърнете се към детски психолог.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Детето не проявява ли любопитство към вашата храна? Как протичат семейните вечери/обеди? Има/ло ли е извънредни ситуации на стрес в семейството? На по-ранна възраст имало ли е ситуации със задавяне, чести стомашно-чревни вируси, повръщане? Да е страдало от  гастроезофагеален рефлукс? Много и различни може да са причините за отказ от храна, от неврологични до чисто психологически. Трябва ви логопед-хранителен терапевт.
Лекарите, към които сте са се обръщали не са ли чували за хранителна терапия? Това е терапия, която се провежда  при отказ за хранене или опитване на нови храни, отказ от дъвчене, различни лицево-челюстни аномалии, разстройства на развитието и тн.  Потърсете специалист във вашия град.

# 3
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Здравейте , исках да споделя за своя проблем тъй като вече не знам какво да направя. Сестричката ми не яде почти нищо, но не желае и да опитва.Единствено яде пържени картофи и мляко с бисквитки , чат пат и някоя принцеса с кашкавал. Така живее от 3 годишна , спря да яде в детската градина , плачеше , дърпаше се и не иска да яде. В момента е вече на 9 години ,още не знае какво е месо , домат или краставичка. Лекарите към които се обърнахме казаха че ще е до време, но колко време е нужно. Тя живее само на тези храни които споменах в началото.Ако някой е имал такъв случай, моля да сподели. Благодаря ви !

Ъ ? Родителите ти къде са и как се опитват или какви усилия са положили до момента да се справят с този проблем?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 026
Посетете хематолог. Вероятно има анемия - изследвайте желязо и Б12 чрез кръвни изследвания. С лечението ще се оправят нещата.

# 5
  • Мнения: 2
Детето не проявява ли любопитство към вашата храна? Как протичат семейните вечери/обеди? Има/ло ли е извънредни ситуации на стрес в семейството? На по-ранна възраст имало ли е ситуации със задавяне, чести стомашно-чревни вируси, повръщане? Да е страдало от  гастроезофагеален рефлукс? Много и различни може да са причините за отказ от храна, от неврологични до чисто психологически. Трябва ви логопед-хранителен терапевт.
Лекарите, към които сте са се обръщали не са ли чували за хранителна терапия? Това е терапия, която се провежда  при отказ за хранене или опитване на нови храни, отказ от дъвчене, различни лицево-челюстни аномалии, разстройства на развитието и тн.  Потърсете специалист във вашия град.
Не няма никакъв стрес при нас дори не е насилваме за каквото и да е било , тренира си , жизнена е , но не яде други проблеми няма

# 6
  • Мнения: 56
Здравей,

Аз бях същия може би до 12-13 годишна възраст. По късно ми се отвори апетита.

Не мисля, че ситуацията е страшна, обаче бих се консултирал с лекар заради самата и диета, въпреки че съм чувал, че картофа има всички нужни вещества на организма и едва ли ще развие проблем ако яде само това.

Възможно е да е от някое вещества в храната. Все пак нали са облъчени с Бог знае какво.

Аз не ядох кремвирши никога и на края казаха по новините, че са вредни така ли иначе.

Бих те насочил да провериш как да правиш картофи на фурна по вкусен начин. Все пак пърженето е кофти. Чувал съм също за разни фритюрници, които могат да пържат картофи само с една лъжица ольo

# 7
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Ееей така като се почне на хематолог,на психолог,на логопед,диетолог...на генен инженер белким оправи геонома на детето... Вие чувате ли се изобщо? Защо плашите така жената ?
Период е и ще отшуми,ако всичко останало е наред с детенцето,няма за какво да се притеснявате.
Може би освен за най-различни атрактивни начини на поднасяне на нова храна,но гледайте наистина да е вкусна и полезна. Защото ако един два пъти вкуси нещо ново като броколи или някакво миризливо сирене,тогава може да се уплаши и да не иска да вкусва нови неща.

# 8
  • Мнения: 293
Споко момиче, моя братовчед го кара така вече 21години, пък е мъж 190см висок и си е чисто здрав!

# 9
  • Мнения: 9 077
И аз да те успокоя, че щом детето е жизнено и е добре, значи това са нуждите на тялото му и просто приемете, че е ок.
Племенницата ми е на 12, от малка е така, може да не яде с дни, ако не й предложиш някое от нещата, с които се храни, а те са : кроасан с шоколад (друг не), пържени картофи, хляб, пилешка супа, сварен ориз, филийка с масло. Прекрасно активно и умно дете е, не боледува дори.
Тази година беше с мен на море - забелязах че започва да проявява интерес към друга храна (пилешки хапки, панирани, с корнфлейкс), и смятам, че когато промени средата и обкръжението, е готова да дегустира различни неща.

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Период е и ще отшуми...

Чакам и аз така вече къмто 20 години да отшуми моя период. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
Като се притесняват хората, по-добре да се провери дали наистина няма проблем, отколкото да бъде неглижиран.

# 11
  • Мнения: 110
Като малки, брат ми беше същия, ядеше само сандвичи с кашкавал и от онези тостове в Мак Доналц с кашкавал.
Не желаеше да сложи нищо друго в устата си, сладко или солено.
Родителите ми приемаха, че е злоят и че се инати.
След време наистина го израсна и започна да се храни пълноценно.

Общи условия

Активация на акаунт