Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 77 927
  • 776
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 7 480
Аз не знам кой репродуктивен доктор би препоръчал външна клиника, при положение че повечето наши клиники имат донорски програми. То самия въпрос е нелеп. Единствените, които могат да ти препоръчат клиника, са тези, които взимат процент от това.

Мен ме подготвяха за опитите в Адела, аз съм техен пациент от години. В клиниката няма донорска програма, така че няма сблъсък на интереси. Докторът ми знае къде правя опити, знае каква ми е терапията, но не се меси нито в избора ми на клиника, нито на терапията ми - и така е редно. Други пациенти подготвят за други клиники. С ембриолога съм си говорила подробно за митохондриалното донорство, за да обсъдим плюсове и минуси и дали е удачно за мен. Но аз сама съм си направила избора на клиника.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 432
elsefi, въпросната дама писа след това пак😊


Извинявам се много, пропуснала съм го!

# 122
  • Мнения: 31
Съжалявам, но работя и нямам достъп до телефона си по време на работа.
Казах медицински лица, защото не знаех, че трябва да влизам в подробности, но аз няма и за какво да крия от къде получавам информация. Единият ЛЕКАР е главния завеждащ на клиника "Лелека" ( в нея не се извършва инвитро с донорски яйцеклетки) в Киев. Според него и негови колеги, болници, които са известни само на прокуратурата, предлагат видими профилите на донорите ( което не е легално в Украйна, както и в България) и работят само с чужденци не могат да бъдат надеждни нито по отношение на връщане на финансови средства, нито може да се гарантира, че не използват яйцеклетки на молдовски циганки.
Причината да задам въпросите си тук по този начин е, че от едната страна имам хора, които познавам, но е възможно да нямат все пак пълна информация, а от другата страна имам едни 15-на виртуални имена за които не е сигурно дали пишат от различни IP адреси.
Не мисля, че някой може да ме обвини за това, че се опитвам да намеря най-доброто решение за себе си както и да защитя в бъдеще хора да бъдат измамени.
Не съм обвинявала абсолютно никого в нищо за да се стига до ситуация "гузен не гонен бяга".
Поисках просто една среща за кафе. Ако ще ходя до Украйна, бих отишла и до друг град, дори и за 30 минути за да се видим на живо и да си поговотим като нормални хора, а не като роботи. Какво лошо има в това да търся личен контакт или всички сме забравили какво е нормално общуване?
Нито твърдя, че клиниката не е надеждна, нито обратното. Бих се радвала ако има толкова много успели двойки от толкова малко опити.
Това е въпроса(не редактиран), който ми зададе моята роднина от Киев - вие ако сте на мое място и за първи път чувате за "Биотекском" какво ще си помислите......:
"Подумай почему украинские врачи которые все друг друга знают ничего о ней не знают, но зато знает Полиция и прокуратура
Вообщем принимай сама решение я что могла узнала"

Аз не знам кой репродуктивен доктор би препоръчал външна клиника, при положение че повечето наши клиники имат донорски програми. То самия въпрос е нелеп. Единствените, които могат да ти препоръчат клиника, са тези, които взимат процент от това.

Мен ме подготвяха за опитите в Адела, аз съм техен пациент от години. В клиниката няма донорска програма, така че няма сблъсък на интереси. Докторът ми знае къде правя опити, знае каква ми е терапията, но не се меси нито в избора ми на клиника, нито на терапията ми - и така е редно. Други пациенти подготвят за други клиники. С ембриолога съм си говорила подробно за митохондриалното донорство, за да обсъдим плюсове и минуси и дали е удачно за мен. Но аз сама съм си направила избора на клиника.
  изчетох цялата тема без да пропусна нито един коментар. "Нелепият" ми въпрос се дължи на факта, че 2 пъти беше споменавано за бг лекари, които са насочили момичетата тук именно към тази клиника. За съжаление нямам време да ровя отново и да цитирам точното момиче - предположих, че то/те сами ще се разпознаят.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 11:50 от AnMary

# 123
  • Мнения: 89
Deeny17, тонът Ви е агресивен и не подхожда на този форум, който е най-позитивният.
В този форум няма фалшиви профили, нито “адвокати” на клиниката. Има само жени с една обща мечта.
Едва ли български лекар ще прави препоръки и реклама на чужда клиника. Провеждането на “разследване” си е Ваше право, както и вземането на лично решение.

# 124
  • Мнения: 31
Как точно решихте, че тонът ми е агресивен? Не си спомням да съм пуснала аудио запис, да съм използвала възклицателни знаци или да съм убидила някого - единственото, което чета от както пуснах въпроса, са нападки срещу мене(осен luckykucky, за което съм и признателна и ако тя има възможност може да се свърже с мен на лично когато е удобно), без никаква причина, само защото си позволявам да нямам  доверие на първото прочетено нещо от непознати хора  и съм дръзнала да се опитам да вкарам малко светлина и да направи нещата ясни и сигурни за всички останали бъдещи потребители на форума. За пореден път се убеждавам, че всичко в България е пълна пародия, включително и форумите. Тук се крием само зад маски и профили. 
Всеки сам да си прави изводите.
Модератора може да изтрие коментарите ми ако реши, с вятърни мелници не се боря и коментари от мен повече няма да получите.
Пожелавам много позитивизъм и успех на всички.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 480
Да, всички ние сами си правим изводите. Осмелили сме се да отидем в Киев въпреки съмненията си и да се убедим, че нещата работят. Видели сме и докторите, и операционните, и донорките (защото те са в същата клиника). Някои от нас вече се радват на децата си, други - на бременността си, трети все още опитват.

След като циганките са ти най-голямото притеснение, би ли ми казала как се убеждаваш, че донорката ти не е циганка, в произволна друга донорска клиника - в Украйна, Кипър, Чехия, Испания, България?

Ако клиниката беше така търсена от прокуратурата, щяха да я затворят.

# 126
  • Мнения: 1 680
Доника, лично аз не съм почувствала тона ви като агресивен. Разбирам ви, понеже и аз преди време бях супер мнителна.
И на мен тогава много ми помогна luckylucky💖.
Но да искам среща с някой, честно казано, не ми е хрумвало.
Аз не ви предлагам такава, понеже още за себе си не съм решила дали ще разкажа един ден и на децата, и на роднини, цялата история. Докато не си изясня това, предпочитам да съм инкогнито.
Ако мога тук, или на ЛС, да съм ви полезна с нещо, с удоволствие😊
Успех😊
Редактирам, за да кажа и аз нещо за двете конкретни опасения, които споменавате...
Смятам, че в никоя клиника, никъде, няма как да сме на 100% сигурни какво точно правят докторите...Дори и със собствини я. да е опита, пак можем да се съмняваме за много неща...
Относно прокаратурата...Ако клиниката се опитва да спести някой лев от данъци, като си изнася парите навън ( това съм подучула аз), това не влияе на опитите ни.
След като всичко е било така, както ми е казано в началото, и още повече, съм получила това, за което съм отишла, административните и данъчните им истории, не ме касаят.
Да, явно се опитват да ги обвинят в нещо нередно, но засега неуспешно.
И няма да се учудя, ако някой е хвърлил око на успешния им бизнес, и иска да го "лапне" наготово...
Да не говорим пък, че са и "трън в очите" на конкурентните им клиники, които явно всячески се опитват да ги очернят...

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 09:32 от puh4e05

# 127
  • Германия
  • Мнения: 79
Момичета, deeny17 желае това, което за мен също е задължително във форума-личен разговор.
Преди 4  години писах в една друга тема на бг мама(инвитро опити над 40 г.). Беше ми нужно да споделям информация и да разговарям с някого на живо.
Много обидно ми стана, когато писах на лични на една компетентна за мен дама и тя ми отказа контакт, защото искала да остане анонимна. 
После се свързах с момиче, което провеждаше първият си опит с ДЯ в Чехия и тя ми вдъхна надежда и увереност, че трябва да опитам с донорски я.
Тя не се скри, не ми отказа информация, дори на видео разговори се чувахме. И за мен това беше толкова решаващо.
Това е накратко. Аз ви призовавам в едно: предайте нататък.
Отзовете се на помощ на други момичета, които търсят пътя да се сдобият най-милото на света-рожбата. Много е важно някой да им вдъхне кураж и да ги напътства. Някой, който вече е минал по този път.
Знам, че темата за дете, родено през ДЯ е много деликатна в Бг. и малко ще са тези момичета, които биха си дали координатите за разговор, но само си помислете какво й е на тази жена в сърцето, която се лута и търси пътя към детето си.
Всички сме го изпитали.
Аз съм на разположение за инфо или просто да си поговорим..
Предайте нататък.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Доника, аз също не чувствам тонът ти агресивен. Разбирам всичко, което си написала. Определено, когато не продължи да пишеш, реших, че наистина просто спамиш форума. Ще се радвам да споделиш, ако добиеш и повече информация, може и на лични, за да не дразним тези, които не искат лоша дума да се продума за клиниката. Лично аз смятам, че всяко мнение е от полза, дори и тези, които са по-критични. За себе си предпочитам да съм напълно запозната къде отивам - в края на краищата ще създаваме живот, не е да си купя кисело мляко. Нормално е да чувстваме дискомфорт, при положение, че сме се решили и някой изведнъж изсипва негативна информация, но това не значи, че трябва да го натирим.

# 129
  • Германия
  • Мнения: 79
Puh4e05, с теб сякаш сме се наговорили заедно да пишем. ❤️❤️❤️
Исках да вметна, че в Немският форум за ДЯ си правят срещи на живо.
Дано стане скоро факт и в нашата тема.

# 130
  • София
  • Мнения: 7 480
Лъки, ти беше така добра да предложиш на Доника да се свърже с теб. Така че топката е в нея.

Аз също съм търсила контакт с "ветераните" от темата, когато ми е трябвала информация. И съм я получавала, за което съм им благодарна. Сигурна съм че ако Доника търси контакт, никой няма да й откаже.

# 131
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте на всички вече мами и бъдещи майки. Всяка жена жадува да стане майка и намира свой собствен начин за да се сбъдне мечтата ѝ. Един ден да чуе думичката МАМО. Аз ако бях научила по рано за тази клиника, щях да отида. Благодарение на Lucky научих, четох и в немския форум много информация, но никога не съм имала съмнение дали да отида там. Радвам се на прекрасна дъщеря и не никога не съжалявам, че съм направила тази крачка в живота си. Да нося под сърцето ми живот който един ден ще ме радва, разплаква и милва с малките си ръчички.
А колкото до клиниката мисля така : Всички сме хора с завист, любов, мечти, омраза и по някога човечност. Може би някой иска бизнеса им?!?
Лека нощ и много късмет на жените които искат рожба.

# 132
# 133
  • Милано
  • Мнения: 949
В търсене съм на клиника все още...Връщам се да ви чета..

# 134
  • Мнения: 85
Здравейте момичета. Бяхме в клиниката и подписахме договор за 5 опита. Казаха ми неща за които тук в БГ никой 10 год не ми е казвал. Както и подробности за една операция която имам. Няма да ви занимавам с подробности, тъй като и вие си имате достатъчно проблеми. Очарована съм от клиниката и отношението им към нас. Ще може ли само да ми пише някое момиче на лично съобщение, което е правило стимулация и не е с донорска Я. Толкова бях притеснена, че незнам какво записах и запомних. Дадоха ми една чанта с лекарства.  Тъй като след толкова опити АМХ е тотално сринато ми предложиха да направя стимулация и едновременно и с мен ще има стимулация и донорката. Не са сигурни дали ще имам качествени ембриони и за да е по сигурно искат да има и донорка. Аз се съгласих. Незнам дали има в Групата някое момиче което да е правило по този начин процедура. И как точно ще се случат нещата....

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 09:43 от mikimiki82

Общи условия

Активация на акаунт