СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 528
  • 773
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 457
Ние изчакахме да се обяви грипна ваканция, зарадвахме се и се разболяхме...Рязко! Сега лежи с температура.Отпаднала...абе гадост.Дано не ни прихване и нас.Та-аконискам да разсмееш Господ,кажи му за плановете си.... Никакви тестове,уроци,школи...

# 271
  • София
  • Мнения: 2 446
По мое мнение ПИ Междучасие от вчера / днес е доста лесен. Въпреки това открих няколко грешки на сина ми - основно в частта с намиране на грешки. Преразказът е бил дълъг - цял лист е изписал, а той не е най-подробно пишещите.

# 272
  • София
  • Мнения: 2 883
Може ли някой да ми обясни какво е ПИ? Чета темата назад , сигурно е обяснено в стари теми.
Благодаря и се извинявам за въпроса!

# 273
  • София
  • Мнения: 9 110
Съкратено от пробен изпит.
Младежът е днес и още не е минал.
На математиката реших да не го записвам. Там мисля да отиде на един на Регалия, ако има място и на СМГ учители.

# 274
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Biskvitka, синковецът е точно обратното. Литературата му е слабата част. ЕГ смятам да я пишем, доколкото да я има..Аз като бивша нейн възпитаничка, не смятам, че там му е мястото - просто няма отдаденост към литература и езици. По АЕ е между 5 и 6, но просто се усеща, че не е неговото. По Исп. ез е отличник, благодарение на мама 😃
За Аркус - дори не съм поглеждала..все съм си мислила, че за там си трябват сериозни финанси.

# 275
  • София
  • Мнения: 3 610
Някои само можем да се надяваме, че повечето деца от СМГ ще искат математически паралелки, а не езикови гимазии:smile:
Покрай дискусиите тази година, вече се чудя дали да не изсиля дребното да тръгне от трети клас на уроци по математика, за да се пробва в СМГ. Или поне да си ходи на уроци, а не да чакам седми клас, както с брат му. Така поне ще е подготвен добре за матурите и ще може да избира. Той поне има ясна концепция за бъдещето и иска да става ветеринарен лекар. НПМГ би било доброто училище за това.
Дано да задържи интереса, защото моят във втори клас искаше само НПМГ с география и аз бях спокойна, че няма да го мисля толкова с НВО като брат му, а и на английски няма нужда да ходи, но уви. Вече иска НЕГ, като брат си и НПМГ е далечна резерва, въпреки, че още си харесва географията.

# 276
  • Мнения: 3 048
AIR, литература и езици не е едно и също. Аз и моето дете сме потвърждение на това. Чуждият език му върви и му харесва, а по литература (като отделям граматиката, там е ОК) е майка плаче. Отделно езиковите, ако няма профилиране БЕЛ е като в МГ. Щеше ми се където има профилиране МАТ и да си балообразуват съответно. Същото за БЕЛ между другото.

# 277
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
AIR, литература и езици не е едно и също. Аз и моето дете сме потвърждение на това. Чуждият език му върви и му харесва, а по литература (като отделям граматиката, там е ОК) е майка плаче. Отделно езиковите, ако няма профилиране БЕЛ е като в МГ. Щеше ми се където има профилиране МАТ и да си балообразуват съответно. Същото за БЕЛ между другото.
Не знам, може и така да е сега. Когато аз бях ученичка в ЕГ, математиката беше на заден план спрямо литературата..Отделно и френска литература учехме..определено литературата си беше много сериозно застъпена и насочеността беше по-скоро филологическа...
Отделно и приема за ЕГ е 2БЕЛ+2М и оценки по БЕЛ и М, докато за МГ е 3М+1БЕЛ и оценки по М и ИТ - т.е. за МГ сме определено по-добре подготвени...Пък и честно казано, за момче смятам, че е по-удачно МГ с инф.технологии, с тенденция за технически науки след време за усъвършенстване, отколкото ЕГ, оше повече като и няма засилен интерес към език. Това, разбира се, си е мое мнение.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 11:50 от AIR

# 278
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Момичета, може ли да ми кажете от колко часа се правят пробните изпити за АК в Лого 3 и колко време продължават. Имат обявен изпит за 05.02., но не виждам посочен час, а на тази дата май ни се очертава и отложения курс по БЕЛ.

# 279
  • Мнения: 6 925
Момичета, може ли да ми кажете от колко часа се правят пробните изпити за АК в Лого 3 и колко време продължават. Имат обявен изпит за 05.02., но не виждам посочен час, а на тази дата май ни се очертава и отложения курс по БЕЛ.
Имат различни групи:  сутрешна, обедна и следобедна. За когато имат час, тогава ви записват. Ния беше някъде около 15:30, не помня точно, но нещо такова ориентировъчно. За 05.02 не я записах и не зная часовете, но предполагам е една и съща организацията всеки път.
Продължителността е малко над 2 часа. Самият ПИ е 2 часа, но докато се настанят и минат през тоалетна и то си минава някакво време.

# 280
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Благодаря, maria77bg! Все пак има надежда да съчетаем двата ангажимента.

# 281
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Светле , късно следобед ще мога да кажа за ПИ ( -сега се приготвя да отива , от 12 ч. е.) , ако някой не ме изпревари.
Много благодаря предварително!

# 282
  • София
  • Мнения: 12 228
Момичета, може ли да ми кажете от колко часа се правят пробните изпити за АК в Лого 3 и колко време продължават. Имат обявен изпит за 05.02., но не виждам посочен час, а на тази дата май ни се очертава и отложения курс по БЕЛ.
Това последният ПИ ли е преди изпита в АК или ще има и още един?
Иска ми се да я пусна едната на един тренировъчен да види формата преди самият изпит.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 531
Момичета, може ли да ми кажете от колко часа се правят пробните изпити за АК в Лого 3 и колко време продължават. Имат обявен изпит за 05.02., но не виждам посочен час, а на тази дата май ни се очертава и отложения курс по БЕЛ.
Това последният ПИ ли е преди изпита в АК или ще има и още един?
Иска ми се да я пусна едната на един тренировъчен да види формата преди самият изпит.
Има и на 3 март. Последния пробен.

# 284
  • София
  • Мнения: 5 011
Ако някой има интерес към китайската паралелка в 138. училище https://m.bg-mamma.com/?topic=1092940.msg39470033#new

Общи условия

Активация на акаунт