СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 513
  • 773
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 586
Викаш, информират ни хората , че са минали през УНГ...

# 481
  • Мнения: 3 491
SmileySmiley
Аз чакам Красимир Вълчев да коментира. Лошото е, че явно се вдигна повече шум около НВО в 4 клас и темата за 7 клас остава на заден план. Явно родителите и учителите на четвъртокласници са по-активни.

# 482
  • Мнения: 3 048
Ще коментира Вълчев и по традиция ще бъде интервюиран от журналист преди малко разбрал какво се крие зад буквичките на НВО.

# 483
  • Мнения: 3 491
Добре е да направят пресконференция в МОН, за да отидат репортери, които се занимават с образование. Със сутрешни блокове няма да стане.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:59 от Amanda.D

# 484
  • sofia
  • Мнения: 1 474
"Външното оценяване след 4-ти клас не трябва да стресира децата. То не ги уврежда и няма елиминаторен характер", смята министърът, нататък в този дух
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/zaradi-gripnata-vakantsiya-mozh … -ucheben-material

# 485
  • Мнения: 3 491
Това пак е при посещение в страната, а не на брифинг по темата. Според мен е редно да организират пресконференция за НВО.

# 486
  • Мнения: 21 455
Той уточни, че външните оценявания след 7-ми и 12-ти клас до голяма степен вече са били припознати като надеждни.

# 487
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Мисълта ми е, че щом външното оценяване не уврежда, всичко е точно😉

# 488
  • София
  • Мнения: 7 052
Той уточни, че външните оценявания след 7-ми и 12-ти клас до голяма степен вече са били припознати като надеждни.
НВО в 12 клас е ново явление. Joy
Иначе, аз открих добрата новина в интервюто и тя е, че Кастрева все пак има следи от стареене. Има надежда! Joy

# 489
  • Мнения: 6 925
А защо хората се впечатляват от НВО 4 клас? Особено пък бел. За какво им е и каква е драмата, че машина ще диктува, че чак толкова шум се вдига по въпроса? Мен единственото, което ме впечатлява в нво 4 клас е, че ми харчат парите от данъци за глупости. Нито е външно, нито е честно, нито има смисъл или мерки след това.

# 490
  • София
  • Мнения: 3 456
Напрягат учителите от начален етап с това измислено НВО.То си е атестация за тях,а за децата няма никаква потребност!Ама ей на-да имитираме заетост  на изхода на всеки етап и да шумим сякаш правим нещо

# 491
  • София
  • Мнения: 3 561
Малкият ми син е 4 клас сега. Няма да ходи на НВО по БЕЛ, защото същия ден ще се връщаме от Италия. Нищо не му зависи от този т.нар. изпит и ще го пропусне за сметка на вече отдавна планираното ни пътуване.

# 492
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Red, sssani - и моята седмокласничка е в редиците на нищо не разбиращите от математика, на класното вчера се появи оценката й...2. След толкова пари за уроци оценките трудно се променят, казва, че не ги разбира, че и да си мисли, че нещо трябва да стане по определен начин, не е сигурна в знанията си и щом се разколебае... край. Та какви минута-две на НВО, тя и за 10 мин не може да го измисли, просто защото не знае/ е сигурна как. Иска да учи езици, но там баловете са високи за очакваните от мен има няма 20 т. по математика и 3 в свидетелството. Аз също едвам изкласих с 3 единайсти клас и забравих всичко след това.

Защо не пробвате в Класическата гимназия? Там математиката не участва.


Не мога да ви изчета, от вчера ми дава по 50 нови публикации на всяко влизане, а съм зарината от работа:(

# 493
  • Мнения: 5 001
А защо хората се впечатляват от НВО 4 клас? Особено пък бел. За какво им е и каква е драмата, че машина ще диктува, че чак толкова шум се вдига по въпроса? Мен единственото, което ме впечатлява в нво 4 клас е, че ми харчат парите от данъци за глупости. Нито е външно, нито е честно, нито има смисъл или мерки след това.
Тази година ще е външно, пък за останалото незнам.
Понеже трябва да ми е двойно гадно, имам и четвъртокласник. Притесняват ме външните квестори и пренасянето на отговорите на бланка. В първи клас отиде на едно състезание, изкара половината точки и оттогава не ще и да чуе да ходи. Как ще реагира на стреса изобщо не знам. От една страна по-добре така, че да свикват от малки, но ако не се справи ще го помни и на НВО в седми клас.

# 494
  • Мнения: 6 925
А защо хората се впечатляват от НВО 4 клас? Особено пък бел. За какво им е и каква е драмата, че машина ще диктува, че чак толкова шум се вдига по въпроса? Мен единственото, което ме впечатлява в нво 4 клас е, че ми харчат парите от данъци за глупости. Нито е външно, нито е честно, нито има смисъл или мерки след това.
Тази година ще е външно, пък за останалото незнам.
Понеже трябва да ми е двойно гадно, имам и четвъртокласник. Притесняват ме външните квестори и пренасянето на отговорите на бланка. В първи клас отиде на едно състезание, изкара половината точки и оттогава не ще и да чуе да ходи. Как ще реагира на стреса изобщо не знам. От една страна по-добре така, че да свикват от малки, но ако не се справи ще го помни и на НВО в седми клас.
И ако изкара 0 какво ще стане? Просто му обяснете, че това нво няма никакво значение. Ама наистина никакво. Ако толкова Ви притеснява, просто да не ходи. Нищо не губи.

Общи условия

Активация на акаунт