СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 516
  • 773
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 491
Не се ли страхувате, че ако дадете нещо за притеснението, няма така да се успокоят, че направо да станат лениви и да спрат да мислят Grinning
Моето засега не показва и грам притеснение пред ПИ, но не знам как ще е на истинското НВО..
Да оздравяват всички болни! При нас малкото изкара някакъв вирус, но сякаш не беше грип, защото не го свали рязко.

# 616
  • софия
  • Мнения: 25 446
Преди това ще дам за някой ПИ или контролно. Едва ли действа толкова силно, че да станат лениви и да им е все едно Simple Smile

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 688
За висока температура редуване през 3 часа на Панадол и Нурофен (т.е. парацетамол и ибупрофен).Ако е прекалено висока-хексалгин.Бързо оздравяване на наборчетата

това е и нашата принципна схема от години, но през 2 часа.. е, сега не помагаше нищо!!! Ужасно беше!

На всички желая леко и ако може да ви обикаля, но това с витамин С също е много важно - лекарката каза - поне 5 дни с по 1 грам на ден на всички - и болни, и здрави. То каквото е в повече ще се изхвърли.

# 618
  • София
  • Мнения: 7 190
След толкова години с тоя сценарий, считам че високата температура наистина лекува и не бързам да свалям. После по-трудно се развиват бактериални инфекции.
Според някакви медицински статии вирусите започвали да се разпадат (молекулно или там каквото беше) при Т над 39.5 градуса.  Но само да няма странични ефекти от нея, че и гърчове не са шега работа.

# 619
  • Мнения: X
Ще дам нещо за притеснението. Дали ще помогне не знам, но моята е такава паника, че може и самосугестирането от това, че е пила нещо за успокоение, да помогне.
Точно същото мисля. По-скоро е плацебо и ще се самоуспокои. Чак да се отпусне и да е към заспиване не вярвам. Тя си е нервен заек моята, та ще е трудно.

# 620
  • софия
  • Мнения: 25 446
До 38 не давам нищо, но след 38,5 вече започвам. Високата Т е нож с 2 остриета - както бори бактериите, така може да опържи мозъка. Да не дава Господ!

# 621
  • София
  • Мнения: 375
Моята девойка грам притеснение не показва и е толкова е спокойна и беразлична, та аз още повече се нервирам. За мен трябва хапчета. Но пък май това е по-добрия вариант.

Ние я записахме за ПИ на Регалия, Междучасие и Веди. Поне в нас като не решава нищо освен домашните, там да ходи и да прави ПИ. Малко ще са й натоварени уикендите, но не мисля че ще й се отрази по какъвто и да е начин, бързо наваксва с нищоправене след това.

Бързо оздравяване на всички!

# 622
  • Sofia
  • Мнения: 688
След толкова години с тоя сценарий, считам че високата температура наистина лекува и не бързам да свалям. После по-трудно се развиват бактериални инфекции.
Според някакви медицински статии вирусите започвали да се разпадат (молекулно или там каквото беше) при Т над 39.5 градуса.  Но само да няма странични ефекти от нея, че и гърчове не са шега работа.

Гърчовете били до 5 години, каза лекарката, но... и аз още си се притеснявам... 13 години не мога да свикна с тези цифри при каката. Най-шокирана беше майка ми преди години: трябва детето да влезне в болница, 42,7 !! Тя пред инфаркт, но се навила да ходи - не могат да приемат таткото в отделението, трябва жена, а аз на път обратно от чужбина и леко бременна. Съпругът ми ми разказваше как детето танцува (2,5 год) в колата и си пее, пляска с ръчички, а майка ми пребледняла, мига на парцали и мери през минута температурата...  Чак като я включили на система, чак тогава се кротнала... Няма да забравя състоянието на майка ми като отидох да я сменя. От тогава като чуе, че кака е болна и ... звъни почти толкова често, колкото е мерила температурата в колата на път към болницата...

А малката 37,5 да вдигне и е пред разпад...

Да са ни здрави човечетата и ние покрай тях Simple Smile

# 623
  • софия
  • Мнения: 25 446
Ще се изкажа крайно лаишки като типична ЕЖК - от приятелка съм чувала, че при Т по-висока от 39.5, започва да се случва нещо с белтъчините и за това е опасна високата Т. Моля, някоя по-адекватна и умна майка да го обясни наукоемко Simple Smile

# 624
  • София
  • Мнения: 7 190
Ще се изкажа крайно лаишки като типична ЕЖК - от приятелка съм чувала, че при Т по-висока от 39.5, започва да се случва нещо с белтъчините и за това е опасна високата Т. Моля, някоя по-адекватна и умна майка да го обясни наукоемко Simple Smile

Цитирам инфо от здравен портал:

"Задължително вземете мерки срещу самата температура, когато надвиши 40° (за малките деца 39°, тъй като при тях могат да се появят гърчове или увреждания). Над 42 градуса вече съществува истинска опасност за живота, тъй като белтъците в човешкото тяло, включително и в кръвта започват да се пресичат, а това е необратим процес с фатален изход."

Но ето в случая на Pitanka детето по принцип е склонно да вдига по-висока Т.
При нас пък да не казвам колко пъти 39.5 градуса не са се повлиявали от нищо с часове.
Та индивидуално е всичко. Просто трябва да се внимава.
При онези 41 градуса беше събота, дежурните не винаги вършат работа, Пирогов не е мястото, та изхвърчахме при Мангъров. Беше аденовирус според него, на другия ден дъщеря ми просто се събуди здрава.

# 625
  • Мнения: 8 228
Хайде и ние в грипна ваканция от утре. Предполагам, че ще е до 6-и. Наборът е оформен, но дребният беше за изпитвания по история и БЕЛ и гори.

# 626
  • София
  • Мнения: 7 052
Нямам грам химически познания, но и аз съм с дете, което както се смее, след 2 мин. е с лъснал поглед и Т над 39. Така е от бебе, та до днес - 15 години.
Всеки път се изправям на нокти.
Това, което знам е от педиатърката, която не е привърженик на АБ и моментално агресивно лечение.
Казала ми е, че белтъчната обвивка на вируса е по-слаба, с по-различна структура, от белтъчините, които сформират нашите мускули и кръвта. Поради тази причина, Т до 38-38.5 разрушава защитата на вируса, но все още не пресича човешките белтъци.
При Т над 39 е наложително да започна да свалям, защото в тялото започва процес на ...нещо си, започва да се разрушава мускулната тъкан, а кръвта започва да променя структурата си. Процесът е обратим, ако Т се овладее до 41-42 градуса. Имало няколко вида белтъци и едните се грижат за регенерирането на другите, ако не сме сварили и тях.
Та, така. Общо взето, Т до 38-38.5 вари вирусите, при по-висока, започваме да се варим ние.

# 627
  • София
  • Мнения: 7 190
Точно така, само дето аз го знам това с по градус нагоре.
Най-вероятно е строго специфично. И без това за ужас на технически човек като мене медицината ИЗОБЩО не е точна наука. 😁

# 628
  • софия
  • Мнения: 25 446
Със сигурност има някаква индивидуална специфика. Изприщвам се само като чета какви Т вдигат децата, а ето че са здрави и са добре. Аз не съм виждала Т по-висока от 39-и-малко. Тогава, в паниката си, съм давала Хексалгин, което не е ок, но за моето дете това е висока Т. Улавям се, че колкото по-голяма става, толкова по-голяма паника ставам и аз и повече се филмирам. Като беше бебе го давах доста по-нормално. Повечето информация за мен са повече страхове.

# 629
  • София
  • Мнения: 7 190
За съжаление, Звънче, тези повече страхове са закономерност при по-голям опит. Така е като одъртява човек.
На наши приятели детето например правеше гърчове при 38 градуса.
Т'ва добре че не ми е било известно като вероятност, когато дъщеря ми беше в разгара на боледуванията си преди 10 години.

Общи условия

Активация на акаунт