СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 537
  • 773
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 688
Със сигурност има някаква индивидуална специфика. Изприщвам се само като чета какви Т вдигат децата, а ето че са здрави и са добре. Аз не съм виждала Т по-висока от 39-и-малко. Тогава, в паниката си, съм давала Хексалгин, което не е ок, но за моето дете това е висока Т. Улавям се, че колкото по-голяма става, толкова по-голяма паника ставам и аз и повече се филмирам. Като беше бебе го давах доста по-нормално. Повечето информация за мен са повече страхове.

Не се страхувай! Това най-малко помага.
Единственото е да приемеш, че правиш каквото можеш. Като не разбираш, търсиш помощ.
и пак - да са здрави и всеки с късмета си!

# 631
  • София
  • Мнения: 7 056
При моят син, Т обичайно трудно се повлиява от медикаменти. Като беше малък съм пробвала с компреси, студена вода и оцет. Трудно и бавно ставаше. Почти всеки път се налагаше да го омотавам целия в чаршафи. Вече и това не мога да направя, защото гони 1.80... Joy
Единственото спасение сега, той сам го прави, без подканяне, е взимане на хладки/студени душове, на всеки час.
Ииии, сладолед! Няма по-добро охлаждане от вътрешното. На който му стиска, може да пробва. Joy

# 632
  • Sofia
  • Мнения: 688
Ииии, сладолед! Няма по-добро охлаждане от вътрешното. На който му стиска, може да пробва. Joy

това и ние сме го практикували, както и кола при гърлобол...

# 633
  • софия
  • Мнения: 25 456
Вкарвала съм в банята под хладък душ. Тя реве от студ, аз, защото тя реве, но помага (временно).

# 634
  • Мнения: 3 048
Вкарвала съм в банята под хладък душ. Тя реве от студ, аз, защото тя реве, но помага (временно).
Това и ние сме го ползвали, но не на 39 и малко. На 40 градуса от това се почувстват по-добре, т. е. не им е неприятно или поне на моето. Знам, че обливането е от под гърдите надолу, да не е до сърцето. Сваля температурата. И това не е празник за организма, но се прави от зор.

# 635
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Болничките бързо да оздравяват!
Я, да отклоня малко темата - замислих се сега, че не съм наясно кога училищата обявяват местата и паралелките си за учебна 20/21..Идея кога да очаквам?

# 636
  • Мнения: 21 455
Държавният план-прием се утвърждава до 30 април по области със заповед на:
1. министъра на образованието и науката - за неспециализираните училища с национално значение, които осъществяват профилирано и професионално образование и обучение;
2. (изм. - ДВ, бр. 48 от 2018 г., в сила от 08.06.2018 г.) началника на регионалното управление на образованието - за общинските профилирани и професионални гимназии, за държавните професионални гимназии, за паралелките с профилирана подготовка в средните училища и професионалните гимназии и за паралелките с професионална подготовка в обединените училища, в средните училища и в профилираните гимназии и за V клас в гимназиите по чл. 38, ал. 3;
3. министъра на младежта и спорта - за спортните училищата;
4. министъра на културата - за училищата по изкуствата и за училищата по културата.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 48 от 2018 г., в сила от 08.06.2018 г.) До 3 май на интернет страницата на регионалното управление на образованието се публикува утвърденият план-прием за всички училища в областта.
(4) Утвърденият план-прием се обявява в училището и на интернет страницата му.

# 637
  • Мнения: 1 402
Ох, страшно ми звучат и на мен тези високи температури. Ама аз нямам опит. Моите деца не вдигат температура, и аз съм така. Личният ми казва, че и това не е хубаво...То, да чукна на дърво, почти не са боледували...само по някоя хрема и това е...Мисля, че и спорта доста помага, от доста малки са активно спортуващи и в студ и пек са на терена, и са калени, но.. аз ако видя 40 градуса температура, не знам какво да правя. Пожелавам бързо оздравяване на болничките.

# 638
  • Мнения: 47 981
И ние не вдигаме, може би защото имаме проблеми с щитовидната жлеза. При втрисане пак ли охлаждате?

# 639
  • София
  • Мнения: 8 932
И ние не вдигаме, може би защото имаме проблеми с щитовидната жлеза. При втрисане пак ли охлаждате?
Моите при втрисане ръцете и краката са им студени. Слагам мокри кърпи само на главата.

# 640
  • София
  • Мнения: 3 561
И в Плевен обявиха грипна.

# 641
  • Мнения: 6 587
Да, и Школо полудя.

Бързо оздравяване на болните!

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 16:19 от Biserka_a

# 642
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Реших, че чета оплакваческата тема, че и там от болести се оплакват и изведнъж виждам поста на Дидева и си викам "леле, как успява да отговори на всеки "образователен" въпрос независимо къде е зададен?" Joy Joy после видях, че съм в седмокласната.

Моите са здрави, до този момент, остава и дребното да седне да решава задачи.

# 643
  • Мнения: 3 048


Моите са здрави, до този момент, остава и дребното да седне да решава задачи.

Ако е от енергоспестяващия модел, туй че не решава задачи е още една индикация, че е здраво. Grinning

# 644
  • Мнения: 569
Миналогодишните майки даваха някакви Боаронски и едни други на растителна основа за памет. Вторите ги пих да ги пробвам върху мен, резултатът е на лице - не им помня дори имената 😂😂😂
Сега Додиела ще дойде да ми се скара 😄
Е, защо пък ще ти се карам. Тия хомеопатичните са с ужасяващи имена, приличат ми на втора част на органичната химия 🤣 например -диетиламид на лизергиновата киселина (лсд) и аз не ги помня.
Хайде и аз да се включа 😄 моите също вдигат бързо висока температура. Само веднъж съм мерила 40, е тогава тичах по коридора за хексалгин, чак мъжа ми се надигна да види какво става😄.
При 40 градуса се разрушава витамин ц, при 42 се пресича белтък, толкова от химията.
Студени крака лекувам с червено вино мънинка чашка, от дядо ми го знам, живя до 96.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 18:01 от Dodiela

Общи условия

Активация на акаунт