Отговори
# 540
  • Мнения: 112


Аз съм от Плевен и също се следя тук, но моя АГ ме изпрати в София при някакъв си Марков за феталната. Та записах час за 8 Април.
Ходила съм на преглед и при Славов, готин е, но казват, че не обяснява много. Една моя колежка е ходила при него с 1вото дете, сега пак ще ходи и е доволна.
Нали знаеш, хора всякакви, както и мнения...
Ти при кой се следиш, нека той да те изпрати някъде.
[/quote]

Здравей,
Благодаря за отговора.
Аз се следя при д-р.Наталия Цвик в Авис Медика и тя ми предложи Славов, но ми даде и избор ако желая да отида в София.
Ти къде планираш да раждаш?

# 541
  • Мнения: 11
Дами, някоя от вас беше на ФМ и БХС в клиника Св. Петка до 20та поликлиника - София. Може ли малко подробности за целия процес - кръв преди или след се дава, после какво следва, колко време трае целия процес? Специално за Св. Петка питам. Simple Smile

# 542
  • Мнения: 337
Дами, някоя от вас беше на ФМ и БХС в клиника Св. Петка до 20та поликлиника - София. Може ли малко подробности за целия процес - кръв преди или след се дава, после какво следва, колко време трае целия процес? Специално за Св. Петка питам. Simple Smile

Кръв може да дадеш и преди, и след прегледа - зависи дали се налага да изчакаш. Аз дадох преди. Прегледът продължи при мен около 20-30 мин, в кабинетът има огромен монитор/телввизор, така че е доста удобно, ако таткото  или някой друг е с теб. БХС резултатите са готови на следващия ден - аз лично коментирах със сестрата отклонение в един от показателите, като тя се консултира с лекарката преди това. Май е това Hug

# 543
  • Мнения: 337


Аз съм от Плевен и също се следя тук, но моя АГ ме изпрати в София при някакъв си Марков за феталната. Та записах час за 8 Април.
Ходила съм на преглед и при Славов, готин е, но казват, че не обяснява много. Една моя колежка е ходила при него с 1вото дете, сега пак ще ходи и е доволна.
Нали знаеш, хора всякакви, както и мнения...
Ти при кой се следиш, нека той да те изпрати някъде.

Здравей,
Благодаря за отговора.
Аз се следя при д-р.Наталия Цвик в Авис Медика и тя ми предложи Славов, но ми даде и избор ако желая да отида в София.
Ти къде планираш да раждаш?
[/quote]

Аз се следя при Бързашки и живот и здраве - Авис Медика

# 544
  • Мнения: 1 591
Здравейте и от мене. Днес мина и моята ФМ И БХС. Кръвния резултат чак след седмица ще взема, но за сега казва, че всичко е наред. Аз също съм от Плевен, но съм в КИРМ при доц. Иванов. Още не съм се записала за ЖК и мислех да го направя тия дни, защото предполагам направлението ми е за 1 месец. Не си давам зор, защото знам, че ще се гледам до последно при моя си доктор, но той днес ми каза, че трябва все пак някъде да се запиша... Голям проблем ми е, че нямам никаква идея къде ще раждам живот и здраве. И се чудя като се запиша сега на ЖК и после отида да раждам някъде при някой който не познавам ще е голям шок. Със сигурност ще искам на частно, но все пак... За детски неща още не гледам, макар да имам супер много бебета в обкръжението и често купуваме подаръци за тях (:

# 545
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте. И моят резултат от БХС е готов, вероятността за Даун е 1 към 2400. Доктора каза, че резултата е добър.
Странното е, че феталната морфология ще бъде 2 седмици след БХС , сега в петък, когато ще съм в 15 г.с.+ 5 дни. Питах доктора да не би да е е объркал нещо, а той каза че точно така трябва да бъде Hushed

Аз нова количка няма да купувам, пазя си старата от баткото, и съм доволна от нея.

При мен гаденето продължава, но поне спрях да повръщам, и положението е търпимо.Надявам се скоро да мине , казват, че около средата на 4-тия месец отшумява.

daiana666, ако четеш, да знаеш,че кутията със съобщения ти е пълна и не мога да ти пиша Blush

# 546
  • Мнения: 1 889
Днес минах на БХС и очаквам резултатите.. днес ми потвърдиха,че ще съм в отбора на мъжките майки 💙💙

# 547
  • Мнения: 782
Браво, радвам се за всички. Аз с моите странни настроения  продължавам,  на работа съм яхнала метлата, говоря си само с една колежка, но това не е драма. И без друго не харесвам останалите.
Проблемът е ,че последно време освен че ме дразнят 95% от хората и се карам с тях за добър ден, нещо сякяш започвам да се затварям в себе си. Днеска си се замечтах , как се пека на плажа  през лятото и рязко се сетих, че може би ще пропусна тази година... кафти ми стана, после ми стана гузно какви са тези простотии в главата ми. Шантава работа

# 548
  • Мнения: 11
HeartbeatHeartbeatHeartbeat
Дами, някоя от вас беше на ФМ и БХС в клиника Св. Петка до 20та поликлиника - София. Може ли малко подробности за целия процес - кръв преди или след се дава, после какво следва, колко време трае целия процес? Специално за Св. Петка питам. Simple Smile

Кръв може да дадеш и преди, и след прегледа - зависи дали се налага да изчакаш. Аз дадох преди. Прегледът продължи при мен около 20-30 мин, в кабинетът има огромен монитор/телввизор, така че е доста удобно, ако таткото  или някой друг е с теб. БХС резултатите са готови на следващия ден - аз лично коментирах със сестрата отклонение в един от показателите, като тя се консултира с лекарката преди това. Май е това Hug

Благодаря за отговора, Франки! Simple Smile Ходих, чаках.. мноого чаках, но си заслужаваше! Всичко на този етап е добре, беше много вълнуващо и емоционално! Heartbeat

# 549
  • Мнения: 854
Момичета, има ли някоя от вас, която вече усеща бебето?
Първа бременност ми е и не знам дали това, което усещам, е каквото си мисля или е внушение. Grinning Като леко гъделичкане (пърхане), все на едно и също място. За кратко е, не го усещам всеки ден.

# 550
  • Мнения: 36
:Здравейте, момичета!
Етърва ми ме помоли да Ви пиша, понеже доста се е притеснила.
Цикълът и закъснява с 12 дни, правила е тестове за бременност - и трите теста са с две изключително ясни черти.
Днес си пусна и кръвен ЧХГ тест и предималко и излязоха резултатите. Тъй като е на преглед чак следващата седмица, а и двете не сме много наясно с разчитането на резултати от ЧХГ тест, ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако някоя от Вас може да ми каже дали стойностите са нормални и какво означават.
Благодаря предварително! HugHug

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 17:53 от Martinika95

# 551
  • Мнения: 337
Момичета, има ли някоя от вас, която вече усеща бебето?
Първа бременност ми е и не знам дали това, което усещам, е каквото си мисля или е внушение. Grinning Като леко гъделичкане (пърхане), все на едно и също място. За кратко е, не го усещам всеки ден.

На мен също ми е 1ва и навсякъде където съм чела пише, че започва да се усеща към 20 седмица и нататък. Сега са доста мънички и въпреки че шават, мисля че е рано за усещане.
Аз също имам някакви странни усещания като боцкане от време на време на различни места, къркорене, но не мисля, че е бебо.

# 552
  • Мнения: 443
Аз в деня, в който бяхме на ехограф, си галех корема  вечерта с кръгови движения и точно на едно място като минех с ръка, се появяваше гъделичкане. После минах пак, и пак, и все същото пърхане. Изплаших се и спрях 😀 И на мен ми е първа бременност и идея си нямам какво трябва да чувствам, но мисля че си въобразявам и гледам да не тревожа бебето с моите прищевки да го усетя 😀👶🏻 За всяко нещо си има време.

Мартиника, по това, което показваш, очевидно е бременна. Аз, когато правих ЧХГ се ориентирах по една руска таблица. Щом й закъснява с 12 дни, и ако е с горе-долу редовен цикъл, трябва да е около 26 дни след овулацията, тоест всичко е в рамките на нормалното. Но по-добре питай в групата за ЧХГ, там са по-вещи. Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 17:29 от Madjarova92

# 553
  • Мнения: 733
:Здравейте, момичета!
Етърва ми ме помоли да Ви пиша, понеже доста се е притеснила.
Цикълът и закъснява с 12 дни, правила е тестове за бременност - и трите теста са с две изключително ясни черти.
Днес си пусна и кръвен ЧХГ тест и предималко и излязоха резултатите. Тъй като е на преглед чак следващата седмица, а и двете не сме много наясно с разчитането на резултати от ЧХГ тест, ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако някоя от Вас може да ми каже дали стойностите са нормални и какво означават.
Благодаря предварително! HugHug



Много висок резултат, то като за близнаци! Със сигурност вече се вижда на ехограф. Над 1000MIU/мл може да се види плодното сакче. Но аз бих отишла по-скоро на преглед с този резултат...

# 554
  • Мнения: 36
:Здравейте, момичета!
Етърва ми ме помоли да Ви пиша, понеже доста се е притеснила.
Цикълът и закъснява с 12 дни, правила е тестове за бременност - и трите теста са с две изключително ясни черти.
Днес си пусна и кръвен ЧХГ тест и предималко и излязоха резултатите. Тъй като е на преглед чак следващата седмица, а и двете не сме много наясно с разчитането на резултати от ЧХГ тест, ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако някоя от Вас може да ми каже дали стойностите са нормални и какво означават.
Благодаря предварително! HugHug



Много висок резултат, то като за близнаци! Със сигурност вече се вижда на ехограф. Над 1000MIU/мл може да се види плодното сакче. Но аз бих отишла по-скоро на преглед с този резултат...

Трети човек споменава близнаци и като кажа на етървата и тя доста се шокира. Попринцип от години е с нередовен цикъл, хормонални проблеми, миналия месец пак прави изследвания и и излиза висок тестостерон. С поликистозни яйчници е, знам, че е имала кисти, за в момента дали има не съм питала. Но гинеколог преди две седмици и каза, че предния месец не е възпроизвела яйцеклетка, та сме в голямо чудене и ще чакаме да мине прегледа при друг гинеколог да видим какво ще и кажат.
Благодаря ти, Rolly! Blush

Общи условия

Активация на акаунт