Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 033
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 963
Питахте за cici,обяснявам горе долу. По състав не са много по различни от чипс.  Е потресаващо е, че минават за 'бебешки'.

Сухарите на ДМ изглеждат добре Simple Smile

# 211
  • Мнения: 452
А глутена от кой месец?

# 212
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Между 7 и 8 навършени е оптимално да се започне според мен.

# 213
  • Мнения: 580
Здравейте, моето момиченце е на 5 месеца и половина. Изцяло на АМ е, започнала съм захранване със зеленчук, обедното хранене и додавам с АМ. Искам да попитам след като се замести изцяло обедното хранене, следва следобедното, но то с каша ли трбва да е, каша с плод и тн? На Аптамил АДЦ сме. Досега съм въвела картоф, морков, тиква и пащърнак. От седмица изяжда цяло пюренце пащърнак. Simple Smile

# 214
  • Мнения: 433
Погледни назад в темата - наскоро май се обсъжда това Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 836
Момичета, бебка отказва да дъвче 😳 9м и 4 зъба, какво да правя?
Пюрета с парченца - плюе, повръща?
Кскво да дам, за гризкане ли нещо😐 и съответно нещо, с което да не се задави, че както кашля и повръща от парчета, ме е страх

# 216
  • Мнения: 844
Опитай да даваш залъчета хляб или сиренце. И моя се дави от парчета, ако са в яденето, но хляб и сиренце си дъвче

# 217
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Моят син също отказваше да дъвче доста дълго, докъм година и половина. Не искаше да отхапва плодове, солети, хляб, нищичко. Ми има и такива деца. Тъкмо мислех да търся хранителен терапевт и взе, че прояде. Макар че първите му опити с бисквита се състояха в отхапване и изплюване на парчетата постепенно се усети, че стават за ядене.

# 218
  • Мнения: 5 478
Какво ѝ харесва да яде по принцип? Може да пробваш да даваш нещо, което със сигурност обича и така да се отпусне да дъвче. Ако харесва ябълки примерно, печеш една ябълка и я даваш на големи резени да си отхапва. Тя си става достатъчно мека във фурната.

# 219
  • Мнения: 4 963
Също и бананче Simple Smile

# 220
  • Мнения: 1 134
Здравейте, моето момиченце е на 5 месеца и половина. Изцяло на АМ е, започнала съм захранване със зеленчук, обедното хранене и додавам с АМ. Искам да попитам след като се замести изцяло обедното хранене, следва следобедното, но то с каша ли трбва да е, каша с плод и тн? На Аптамил АДЦ сме. Досега съм въвела картоф, морков, тиква и пащърнак. От седмица изяжда цяло пюренце пащърнак. Simple Smile
Следобедното го редуваш - един ден плодово пюре, на следващия - каша или каша с плод(по избор в зависимост какво харесва детето). Лично аз понякога давам два поредни дни плодово, понеже дъщеря ми се запича от кашите, а друг път предлагам плодово с разкиснати бебешки бисквити(тя е на почти 8 месеца, а бисквитките са за 6++).

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:02 от Sunny555

# 221
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Здравейте, мами. Колко дни почивка правите между въвеждането на различните видове меса? Жълтък още не давам по препоръка на педиатърката. Не знам каква връзка има, но препоръча заради бялата кожа да го дам на 8 месеца. От месото съм дала само пилешко 3 дни. На 7++ сме сега.

# 222
  • Мнения: 580
Здравейте отново, с какви плодове започнахте? Знам че не е ок за бананите и ягодите, както и цитрусите.
С АБКМ сме. На почти 6 месеца сме и съм въвела зеленчуците.
Бях чела, че е добре да се редуват запичащ плод с разхлабващ. Благодаря.

# 223
  • Мнения: 433
Здравейте отново, с какви плодове започнахте? Знам че не е ок за бананите и ягодите, както и цитрусите.
С АБКМ сме. На почти 6 месеца сме и съм въвела зеленчуците.
Бях чела, че е добре да се редуват запичащ плод с разхлабващ. Благодаря.
Ябълка, круша Simple Smile

# 224
  • Мнения: 6 554
Ябълка, круша, банан, сливи, кайсии. Това давам аз. Само банана е суров, другите варени.
Месо се дава през ден. Един ден даваш месно-зел. пюре, на другия - само зеленчуци и редуваш. Аз също съм въвела само пилешко до сега, а бебето ми е на 8++

Общи условия

Активация на акаунт