Ранни симптоми на БРЕМЕНОСТ

  • 9 219
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте изчетох доста теми , но не намерих въпрос на отговора си .... Първо ще поразкажа малко за мен ...
От този месец започнахме опитите ни за бебче People Baby .  Като бях започнала да следя О ми със тестовете , теста ми беше полужителен на 15ти . Моят цикъл последно беше такъв : на 29.11.19г. ми дойде декември нямах и на 02.01.20г. ми дойде мензица ... от 11ти почнахме с опитите до 21.01 .20г. Когато изчислявам със онлайн калкулатор за овулацията ми , то я изкарва че е на 20ти ....
Та въпросчето ми е след колко време получихте ранните признаци  за бременност , преди цикала ви , или след него . Колко време ?

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:53 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 46 508
Единственият ми симптом беше липса на менструация и след 6-ти месец увеличаване на корема.
Не се вглеждай във всяка дреболия, по филмите е доста преувеличено. Голяма част от жените нямат симптоми.

# 2
  • Мнения: 1 107
Първият месец нищо, чак след липсата на цикъл  започна едно постоянно желание за сън и да ми е лошо за около месец

# 3
  • Мнения: 2 464
Аз имах болки в корема като преди цикъл, точно преди очакваната менструация. Разпознах ги по разкази на приятелки, аз никога в живота си не съм имала ПМС. Тогава взех тест за бременност и го направих един ден преди датата, на която трябваше да ми дойде - следобед. Имаше много бледа втора черта.
След това една седмица имах много напрегнати и болезнени гърди, особено зърната, направо не можех да ги пипна. Мина изведнъж и дори се бях притеснила, слава Богу, без основание.

Само не се отчайвай, ако този месец не е настъпила бременност! Абсолютно нормално е да отнеме няколко месеца!

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 09:07 от MyDecember

# 4
  • Мнения: X
Аз имах болки в корема като преди цикъл, точно преди очакваната менструация. Разпознах ги по разкази на приятелки, аз никога в живота си не съм имала ПМС. Тогава взех тест за бременност и го направих един ден преди датата, на която трябваше да ми дойде - следобед. Имаше много бледа втора черта.
След това една седмица имах много напрегнати и болезнени гърди, особено зърната, направо не можех да ги пипна. Мина изведнъж и дори се бях притеснила, слава Богу, без основание.

Само не се отчайвай, ако този месец не е настъпила бременност! Абсолютно нормално е да отнеме няколко месеца!
Благодаря мноого ! Вчера вечерта имах за кратко и днес леки болки в яйчниците ...

# 5
  • Мнения: 441
На денят в който НЕ очаквах да ми дойде доста ме боляха гърди, а два дни преди това имах отрицателен тест.. Та излезе едва забележима черта, на следвашия ден повторих и беше вече видима, но симптомите ми започнаха около седмица след това с леко гадене от доста неща и миризми, постоянно ми се спи (но не и вечер) от време на време ме боли корема, като преди цикъл и гърдите продължават да са ми чувствителни. С първата бременност седмица преди датата на МЦ мноого ме боляха гърдите и след това гадене и повръщане до около 5 месец.. Успех 🍀

# 6
  • Мнения: 15
Здравейте, вече втори месец отново правим опити за бебче. След като бяхме спряли заради едно мое възпаление по препоръчване от лекар. Бях спряла да пия фолиева киселина, но от края на ноември отново пия такава. Този месец овулацията ми беше 15.01.-17.01. и трябва да ми дойде на 30.01. обаче от края на миналата седмица хич не ми е добре и не мисля, че е настинка. Наясно съм че гадене няма как да има още и повръщане, обаче на моменти много рязко ми става лошо, освен това никога до сега не бях се успивала всеки ден за работа. Нещото което много ме притеснява, че аз попринцип съм с ниска ТТ и при вдигане на температурата над 36.5 се чувствам като труп, а от края на миналата седмица усещам целодневно че имам температура, но нямам симптоми за грип. Тази вечер вече се ядосах и си измерих температура, оказа се че е 36.8. Какво да правя? Да изчакам ли поне ден, два закъснение, за да направя тест? Възможно ли е да си втълпявам симптоми? Наистина съм объркана...

# 7
  • Мнения: 441
Здравейте, вече втори месец отново правим опити за бебче. След като бяхме спряли заради едно мое възпаление по препоръчване от лекар. Бях спряла да пия фолиева киселина, но от края на ноември отново пия такава. Този месец овулацията ми беше 15.01.-17.01. и трябва да ми дойде на 30.01. обаче от края на миналата седмица хич не ми е добре и не мисля, че е настинка. Наясно съм че гадене няма как да има още и повръщане, обаче на моменти много рязко ми става лошо, освен това никога до сега не бях се успивала всеки ден за работа. Нещото което много ме притеснява, че аз попринцип съм с ниска ТТ и при вдигане на температурата над 36.5 се чувствам като труп, а от края на миналата седмица усещам целодневно че имам температура, но нямам симптоми за грип. Тази вечер вече се ядосах и си измерих температура, оказа се че е 36.8. Какво да правя? Да изчакам ли поне ден, два закъснение, за да направя тест? Възможно ли е да си втълпявам симптоми? Наистина съм объркана...

Рано е за симптоми, но можеш да направиш тест утре сутрин с първа урина, щом ти е датата на МЦ трябва да имаш резултат, ако сте уцелили момента. Успех! 🍀

# 8
  • Мнения: 15
Тази сутрин когато станах отидох до аптеката и си взех тест, обаче така и не го направих... Страшно много ме е страх от това какъв е резултатът, защото ако е отрицател мисля, че доста ще се разочаровам... Нормално ли е това? Извинявайте, ако задавам тъпи въпроси...

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 22:10 от Не се сърди, човече

# 9
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Тази сутрин когато станах отидох до аптеката и си взех тест, обаче така и не го направих... Страшно много ме е страх от това какъв е резултатът, защото ако е отрицател мисля, че доста ще се разочаровам... Нормално ли е това? Извинявайте, ако задавам тъпи въпроси...
Направи го просто. И да те е страх, и да не те е, или си бременна, или не. Нормално да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 423
Моят най-ранен симптом и при трите бременности (една успешна след инвитро, една биохимична установена с тестове, вкл. кръвен, и последната: + тест от тези дни), е металният вкус в устата, придружен от много леко постоянно гадене. При мен се появява някъде на 7-8 ден от овулация. При биохимичната този вкус внезапно изчезна, и след 8 дни закъснение ми дойде.

# 11
  • Мнения: 118
Моят ранен симптом (около закъснение) беше леееко гадене от кафето, което пиех към 17 ч. Беше през м. Февруари и понеже бях настинала, настинката се проточи необичайно дълго, без да се усложнява, но тогава не направих връзката. Съмнението се появи един следобед, през който стръвно нагъвах суджук и се разревах като магаре на банална сцена в латиноамерикански сериал Joy Едва тогава си дадох сметка, че май трябва да се тествам!
Допълвам: гърдите ми бяха наедрели, но това така или иначе се случваше около седмица преди М, та не им обърнах внимание.

# 12
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
А някой имал ли е по-често уриниране още преди датата? Аз помня, че беше един от симптомите, заради които се усъмнявах.

# 13
  • Мнения: 482
Преди 4 години бях бременна за кратко.Тъй като вече бях чела доста по темата за признаците,забелязах,че имах розово петънце,спомням си,че тогава сметнах,че е била имплантация,а след това имах пмс болки долу в корема,но кратки и на често.Гърдите ми не бяха супер болезнени,не съм имала специални предпочитания за храна преди теста.
Успех на всички!

# 14
  • MUC
  • Мнения: 297
При първата си бременност нямах симптоми, различни от ПМС, чак до около датата на очаквания цикъл. Понеже моят цикъл тогава беше малко разтегливо понятие, горе-долу 14 дни след овулация (засечена с БТ), докато си пиех биричката, усетих едно леееко гадене, на следващата сутрин тестът беше положителен. Едва следващите дни гаденето започна да се усилва, гърдите ми наедряха и ме заболяха повече (мен винаги ме болят преди цикъл) и започна неистово да ми се спи. Реално преди закъснение нямах никакви признаци.

# 15
  • Мнения: X
Здравейте, бях на гинеколог, минах през кръвни тестове и цитонамазка. Нямам рак. Гърдите ме болят. Тежат ми. Менструалния цикъл отсъства.
Сутрин вечер гърдите ми стоят, като чужди и не мога да ги докосна. Дори се събуждам от болката. Търсих в Интернет лек някакъв. Нещо да ги мажа или да им слагам за да спре да ме боли. Ако някой знае лек да сподели. Вие как премахвате болката в гърдите си?

# 16
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте, бях на гинеколог, минах през кръвни тестове и цитонамазка. Нямам рак. Гърдите ме болят. Тежат ми. Менструалния цикъл отсъства.
Сутрин вечер гърдите ми стоят, като чужди и не мога да ги докосна. Дори се събуждам от болката. Търсих в Интернет лек някакъв. Нещо да ги мажа или да им слагам за да спре да ме боли. Ако някой знае лек да сподели. Вие как премахвате болката в гърдите си?
с колко ви закъснява? Правихте ли тест за бременност?

# 17
  • Мнения: X
Седмица вече ми закъснява. Не е ли рано за тест? Не се ли изчакват 28 дни от последните дни на предишната менструация, която беше в началото на Януари. На 10 Януари се появи зацапване на 13.01.2020 спря. Беше оскъдна и с ден по-къса. От там нататък болките в гърдите започнаха. По-често търся тоалетната, но може и да е от студа. Постоянно ми се пишка. 🤔 Друго нямам. Проблема е в гърдите ми. Огромни, болезнени, щръкнали и най-вече чужди. Не мога да ги докосна.

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 08:22 от Анонимен

# 18
  • София
  • Мнения: 10 642
Направо изчакай 280 дни...

# 19
  • Мнения: 2 464
Ако цикълът е със средна продължителност 28 дни и 10.01. е имало менструация, макар и малко по-различна, тези дни се очаква следващата. Седмица закъснение? Може би имате по-кратък цикъл? Направете тест.

# 20
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Дошло й е началото  на януари, а около 10-ти е имала зацапване. Аз поне така разбрах.
Swete, не е нужно да чакаш повече и минута, за да си направиш тест. Не е мужно дори да е с първа сутришна урина. При такова закъснение ще отчете всякак. Вземи още сега тест и ни се похвали тук с 2 чертички. Успех!

# 21
  • Мнения: 2 464
А, да. Върнах в началото. Понякога има зацапване покрай овулацията. Да, време е за тест. Обичам да виждам положителни Simple Smile

# 22
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
чакаме сега положителен тест! Grinning Да изплакнем око Wink

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте, аз искам да попитам някоя от вас пробвала ли е теста за бременност на clear ovu (купих си 5 бр тест за овулация и вътре имаше един тест за бременност, пише, че установява ранна бременност). Направих си го денят, преди очакваната менструация - отрицателен. Днес съм вече 2ри ден закъснение и се чудя дали има смисъл да си купувам друг тест или да се доверя на този

# 24
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Аз бих направила нов тест. За 2 дни ще се насити хормона достатъчно, за да отчете, ако има бременност. При втората ми бременност не се виждаше почти чертата 1 ден преди чаканата менструация. На 1 ден закъснение вече се виждаше. Овулацията ми беше точно на 14ти ден.

# 25
  • Мнения: X
Здравейте, аз искам да попитам някоя от вас пробвала ли е теста за бременност на clear ovu (купих си 5 бр тест за овулация и вътре имаше един тест за бременност, пише, че установява ранна бременност). Направих си го денят, преди очакваната менструация - отрицателен. Днес съм вече 2ри ден закъснение и се чудя дали има смисъл да си купувам друг тест или да се доверя на този
На мен точно 7 дена преди очакваната  М  ми отчете много бледа втора черта след 3 дни повторих с шуърчек и имаше добре видима втора черта Simple Smile

# 26
  • Мнения: 20
Днес вече ще взема шуър чек.... Стискайте палци Simple Smile

# 27
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Днес вече ще взема шуър чек.... Стискайте палци Simple Smile
хайде, чакаме снимка на положителен тест!

# 28
  • Мнения: X
Днес вече ще взема шуър чек.... Стискайте палци Simple Smile

Хайде стискаме , пиши какъв е резултата Simple Smile

# 29
  • Мнения: 20
Мога да се похваля с положителен тест Simple Smile)))))

# 30
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Мога да се похваля с положителен тест Simple Smile)))))
Хайде честито И лека бременност!

# 31
  • Мнения: 441
Мога да се похваля с положителен тест Simple Smile)))))

Честито лека и безпроблемна бременност! 🍀💗

# 32
  • Мнения: 55
Здравейте
Имам притеснения- на 26 март беше последната ми меструация, като с мъжат ми не сме се пазили през целия период около овулацията( която не съм сигурна дали беше тогава-10 или 11 март), трябваше да ми дойде днес да кажеме утре, но на 20 вечерта получих зацапване и реших, че по рано ще ми дойдв, но не, това зацапване продължи 2 дена и спря като дори не е имало по бельото. Правих 4 теста два положителни с мноого бледа втора черта и два отрицателни. Като имам леки пмс но имам и болки в кръста, а до този момент не съм имала такива. Какво мислите?

# 33
  • Мнения: 163
Здравейте
Имам притеснения- на 26 март беше последната ми меструация, като с мъжат ми не сме се пазили през целия период около овулацията( която не съм сигурна дали беше тогава-10 или 11 март), трябваше да ми дойде днес да кажеме утре, но на 20 вечерта получих зацапване и реших, че по рано ще ми дойдв, но не, това зацапване продължи 2 дена и спря като дори не е имало по бельото. Правих 4 теста два положителни с мноого бледа втора черта и два отрицателни. Като имам леки пмс но имам и болки в кръста, а до този момент не съм имала такива. Какво мислите?
Здр повтори пак тест за бременност  то и аз по съштия начин имам 2 теста + и 2 отрицателни имам закъснение 3 дена ,имашли снимки от теста .

# 34
# 35
  • Мнения: 163
ето и моята снимка дано да имаме ++ тест повтори ако искаш теста .

# 36
  • Мнения: 55
Този тест е от петък, иска ми се да поизчакам поне вторник или сряда. Страх ме е да направя

# 37
  • Мнения: 163
Този тест е от петък, иска ми се да поизчакам поне вторник или сряда. Страх ме е да направя
На друга марка тест направете заштото коментират за престо показва изпарителни черти дано да имате + успех

# 38
  • Мнения: 55
Два + са на Престо. Един - пак на Престо и един - на сюър чек, но всички съм правила преди датата на закъснение

# 39
  • Мнения: 1 484
Рано е изчакай няколко дни .

# 40
  • Мнения: 237
Последния ми Ц беше на 26.03, трябваше да ми дойде около 22-23, но съм с нередовен МЦ..имах +тест за О на 06.04 както и на 23.04, когато трябваше да ми дойде!?Съвсем се обърках..по изчисленията ми имам закъснение 6-7дни, от 4-5 дни получавам някакво ужасно гаден усеща се като киселини,дори се събуждам посред нощ от гадене..вчера правих тест за Б -..Дали да чакам още и да направя още един тест, или да пия противозачатъчни, за да го предизвикам(понеже се консултирах с Аг и той каза ако не дойде, да ги пия) притеснявам се относно това какво се случва с мен..имам Пкс ц както и един мисед в 7г.с октомври..
Някой някакъв съвет

# 41
  • Мнения: X
Чакай сега- как така противозачатъчни?! Те не се пият за предизвикване на цикъл Flushed А киселините са така или иначе предимно вечер като си легне човек, и мъже страдат от тях и без да са бременни.

# 42
  • Мнения: 1 484
Последния ми Ц беше на 26.03, трябваше да ми дойде около 22-23, но съм с нередовен МЦ..имах +тест за О на 06.04 както и на 23.04, когато трябваше да ми дойде!?Съвсем се обърках..по изчисленията ми имам закъснение 6-7дни, от 4-5 дни получавам някакво ужасно гаден усеща се като киселини,дори се събуждам посред нощ от гадене..вчера правих тест за Б -..Дали да чакам още и да направя още един тест, или да пия противозачатъчни, за да го предизвикам(понеже се консултирах с Аг и той каза ако не дойде, да ги пия) притеснявам се относно това какво се случва с мен..имам Пкс ц както и един мисед в 7г.с октомври..
Някой някакъв съвет
Какво показа теста като го направихте .Може и кръвен да направиш .Не се пият така противозачатъчни по телефона без преглед .Аз на 9 ден от закъснението бях на доктор вече .

# 43
  • Мнения: 11
Момичета, някоя от вас да има номеря на д-р Делян Йорданов (Бургас)

# 44
  • Мнения: 18
Здравейте, нова съм и се извинявам,ако пропусна да дам важна информация. Последно ми дойде м/у 08.04 и 11.04, продължителноста на цикъла ми е м/у 30-32 дни. От около 3 месеца с годеника ми правим опити. Около 25.04 имах силни болки в десния яйчник и кръста ме скъса,предположих че е О, понеже преди да решим че искаме бебе, не съм се заглеждала въобще в О и прочие. От 20 до към 27 кажи речи всеки ден имаше полов акт. Естествено направих си тест от нетърпение ,като съм наясно, че и имплантация още не е сигурно че има , ама нетърпението е голяма работа.Беше отрицателен.😔Преди месеци имах стафилококова инфекция и се лекувах с антибиотици. На 27-28 имах силно бяло течение с миризма и се притесних, че пак повтарям инфекцията,но не исках да правя промивки, защото се филмирах,че ако има процес на зачеване или имплантация ще прецакам нещо. Странното е че след 2 дни няма и следа от това течение, нито миризма нито нищо от време на време една слуз(бледо жълта почти безцветна) Болките в яйчниците спряха, през ден ми се гади нещо, но е прекалено рано за симптоми и мисля че си въобразявам вече.Забелязах че урината ми е с по обострена миризма но си е бистра и Светла .Вече не знам ко да мисля! Изследванията ми за хормони преди 3-4 месеца бяха перфектни и вече почвам да се побърквам че не става. Кога да си направя пак тест,не ми се чака закъснението, а от друга страна не искам разочарование? Да се притеснявам ли за това течение или не след като е спряло?

# 45
  • София
  • Мнения: 10 642
Колкото и да не ти се чака, ще трябва да си изчакаш закъснението, или поне деня в който трябва да ти дойде

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте преди близо 1 седмица си направих тест за бременност два пъти И двата показаха един и същ резултат 2 чертички Но нямам никакви симптоми възможно ли е теста да лъже?

# 47
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте преди близо 1 седмица си направих тест за бременност два пъти И двата показаха един и същ резултат 2 чертички Но нямам никакви симптоми възможно ли е теста да лъже?
Само половината от бременните имат симптоми.

# 48
# 49
  • Мнения: 423
Липсата на менструация също е симптом. Имате ли или не? Аз лично, освен закъснение на цикъла, нямах никакви симптоми поне десетина дни

# 50
  • Мнения: 7 898
Tоест, не е задължително да имаш симптоми. Много жени изкарват цяла бременност без симптоми.

# 51
  • Мнения: 76
Здравейте ,
не знам дали тук е мястото , но нямам опит в бебеправенето , нито знам какво симптоми трябва да има.
Въпроса ми е , на 18май бях в цикъл , който е на 28 дни , което означава , че на 1ви съм била в овулация.
От както цикъла ми е спрял , и преди цикъла имаме постоянни полови контакти.
От 4 дни имам болки в яйчника , към кръста и то са тъпи такива , не постоянно , но ги получавам дори и в момента.
Очаквам МЦ на 15 , но за мен са непознати такива усещания. Дори и преди като съм била в овулация не ме е боляло. Кръвното ми вчера бе доста ниско , и тази сутрин отново преди да пия кафе , да пуша и т.н.
Моля , ако някой е имал такова усещане  , да сподели за да ми даде малко информация. Има ли такива симптоми по време на ранна бременност , има ли вероятност да има бременност в момента.
Ще ми бъдете адски полезни.

# 52
  • Мнения: X
Имплантацията започва да се случва най-рано 7 дни след овулация. Дори да е започнал вчера такъв процес той все още не е завършен и реално няма бременност.
Болка в яйчника може да има ако фоликула не се е спукал и се е образувала киста. А може да са още 100 неща, като най-вероятно е внушение.

# 53
  • Мнения: 34
Здравейте! Последната ми менструация дойде на 28.05, по принцип цикълът ми е с различна продължителност 24-28дни. Правим опити за бебче. На 16.06 започна едно бледорозово - светло кафяво течение, което продължи 4 дни, но много оскъдно по 1-2 капки. Днес трябва да ми дойде, но не ми идва.. дали е възможно да съм забременяла

# 54
  • Мнения: 7 898
Тест направи ли си?

# 55
  • Мнения: 34
Не днес ще си взема и ще си направя

# 56
  • Мнения: 23
Здравейте ,
не знам дали тук е мястото , но нямам опит в бебеправенето , нито знам какво симптоми трябва да има.
Въпроса ми е , на 18май бях в цикъл , който е на 28 дни , което означава , че на 1ви съм била в овулация.
От както цикъла ми е спрял , и преди цикъла имаме постоянни полови контакти.
От 4 дни имам болки в яйчника , към кръста и то са тъпи такива , не постоянно , но ги получавам дори и в момента.
Очаквам МЦ на 15 , но за мен са непознати такива усещания. Дори и преди като съм била в овулация не ме е боляло. Кръвното ми вчера бе доста ниско , и тази сутрин отново преди да пия кафе , да пуша и т.н.
Моля , ако някой е имал такова усещане  , да сподели за да ми даде малко информация. Има ли такива симптоми по време на ранна бременност , има ли вероятност да има бременност в момента.
Ще ми бъдете адски полезни.
Здравей миличка ходи ли на лекар , какво ти установиха защото в момента и аз сам така имам болки ниско долу в лева яайчник но не са постоянни , незнам от какво може да е !

# 57
  • Мнения: 5
Здравейте, аз имам въпрос..на 13.06 ми дойде моят цикъл е 7 дена като на 7мия е много слабо вече. На 18.06 с приятеля ми не се пазихме.. въпросът ми е мога ли да зачена защото от другия ден до днес имам тъпи болки в яйчниците, сънлива съм и имам затруднение в ходеното до тоалетна?

# 58
  • Мнения: 7 898
Много си закъсняла със симптомите. Обикновено почват в деня в който сте правили секс.

# 59
  • Мнения: 4 814
И овулацията е доста надценена.

# 60
  • Мнения: 5
И овулацията е доста надценена.
Тоест

Общи условия

Активация на акаунт