Окръжна болница Варна - тема 9

  • 27 493
  • 380
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6
Здравейте , моля 🙏  майките който са родили наскоро да обяснят как протича всичко в ОБ . ( За екип - все още обмислям варианта , а Аг-то което ми води ЖК  е в друга болница ) Питанките ми са 🤭 .Тоновете на бебето , задължително ли лекаря който ще ме изражда трябва да ги следи !?  В ОБ следят ли тоновете или не е разрешено в момента !??  Заради пандемията за жалост няма ден на отворените врати и няма кой да ми отговори на въпросите .  Много ще се радвам ако някой може да помогне ☺️ .

# 271
  • Мнения: 112
Тонове при мен слушаха чак когато ме приеха вече да раждам - с предизвикване, и се следяха от израждащ АГ. При мен беше - прием, после ми сложиха абокат, вързаха тоновете и по-късно ме преместиха в предродилна отново на тонове, но с включена система окситоцин. После на следващия ден пак, та чак до раждането. Имаше една родилка за секцио, при нея тонове слушаха точно до преди да влезе за операцията. Имаше първата вечер една жена, дойде към 10ч, само за тонове, но не знам там как беше ситуацията.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 725
Здравейте , видях списъка с нещата за болницата в сайта на окръжна и не е опоменато марка на козметиката. Вече може ли да се носи друго освен Хип ?

# 273
  • Варна
  • Мнения: 556
Аз бях купила Хип, даже не се сетиха да ми ги искат, ама все пак им ги оставих.

# 274
  • Мнения: 147
Здравейте насочила съм се към раждане в ОБ термина ми е за 9 август. Не съм се насочила към лекар,още незнам дали не съм закъсняла, но се следя в друг град и затова. Кой лекар ще ми препоръчате за секцио? И да попитам спиналната упойка плаща ли се отделно как става трябва ли да се уговарям с анестезиолог нямам представа. Благодаря ви и извинявам се ако някъде пише  но аз не съм видяла:)

# 275
  • Варна
  • Мнения: 3 052
Не си закъсняла, препоръчвам доктор Мария Ангелова, скоро писаха за нея и във една от  групите във Фейсбук, всички са във възторг от тази лекарка. Не съм срещала подобна загриженост от лекар към пациент. Не че и другите не са добри там, но тя прави повече от това, което ѝ е по длъжностна характеристика, да кажем. Не се плаща допълнително упойката.

# 276
  • Мнения: 147
Здравейте моля за мнение и съвет ще раждам началото на август и съм се насочила към Окръжна болница, но незнам кой лекар да избера колебая се между д-р Папазов и д-р Нешев става въпрос за секцио. Според вас кой е по-добрия вариант?

# 277
  • Мнения: 90
Според мен д-р Папазов щом става въпрос за секцио.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 725
1вото си дете раждах при д-р Нешев и съм суууперрр доволна , страхотен е.Сега през Август отново ще съм при него , но става въпрос за нормално раждане.За секцио имам добри отзиви от приятелки и за двамата.

# 279
  • Мнения: 90
За нормално раждане д-р Нешев е страхотен, но за секцио бих се спряла на д-р Папазов, той е специалист с повече опит. Но естествено най-добре е да се консултирате и с двамата и тогава да си изберете, най-важно е да ви вдъхва доверие и да се чувствате спокойна.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте, моля някоя мама, която е раждала скоро или пък е питала, какво е отношението към маникюра, необходимо ли е гел лака да бъде свален?

# 281
  • Варна
  • Мнения: 725
Раждах 2019г. бях си с гел + гел лак и не сме го коментирали изобщо.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 3 052
Не ми се струва нормално в 21 век да се разчита да се види, че нещо с родилката не е в ред по цвета на ноктите по време на секциото, примерно. Просто къс маникюр - и аз бях с гел.

# 283
  • Мнения: 90
Аз също бях с гел на секциото, умишлено бях си направила френски, за да се виждат ноктите.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 725
Някой раждал скоро в окръжна ? Показват ли бебето на бащата след като се роди , или изобщо не го допускат до етажа на родилното ?
Също изписването още ли си е на стълбите или и там не допускат никой и е доло пред болницата ?

Общи условия

Активация на акаунт