Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ян. 2020, 20:58 ч.

ВИЕНА тема 12

• 9 487
  • 261
  •   1
Отговори
# 255
  • Вестерос
Уизеър спира всички полети от и до Варна до 1 май от утре

# 256
  • СОФИЯ
Сега погледнах сайта на Летище София. Само УИЗ и Раян още летят. Всички други полети са анулирани. В същото време България ер продава билети за Виена за след средата на април и то на не съвсем ниски цени. Нещо не разбирам как процедират при цялата неяснота.

# 257
  • Пловдив
Разчитат на това, че 13 април във Виена всичко се "отпушва". Канцлера удължи от 3 април до 13 април извънредното положение и уж считат, че няма да има нова нужда. 5000 заболели към днешна дата. 500 и нещо са във Виена. Тирол и най-зле все още.

# 258
  • СОФИЯ
Хич не ми звучи реалистично нещата да приключат до края на Април. Не само за Австрия и България. В Австрия започна 2 седмици преди БГ. Поне имате по-ясна статистика и организация. От друга страна изолацията не може да продължава до безкрай. Обществото трябва да започне да функционира пак.

# 259
  • Пловдив
Да. Просто няма парично как да стане и да се издържи...ще пуснат и полети, ще отворят всичко наред и така!

# 260
  • София
Здравейте на всички! Надявам се това да е правилната тема! Simple Smile
През август планирах пътешествие на мен и родителите ми до Виена по повод тяхната 60 годишнина. В момента обаче те са силно обезпокоени и като цяло по-скоро са склонни да анулираме всичко, въпреки че има много време и според мен до август може и да се нормализират нещата. От друга страна, разбирам опасенията им, плюс, че и финансово никой не знае какво го чака..

На ваше място не бих бързала да анулирам. Оптимист съм, че до август епидемията ще е отшумяла. Така или иначе,  ако анулирате сега, ще си загубите парите. Със сигурност в момента трудно можете да вземете правилно решение, защото емоциите и страхът надделяват. Изчакайте поне до юни, преди да решите.

# 261
Здравейте на всички! Надявам се това да е правилната тема! Simple Smile
През август планирах пътешествие на мен и родителите ми до Виена по повод тяхната 60 годишнина. В момента обаче те са силно обезпокоени и като цяло по-скоро са склонни да анулираме всичко, въпреки че има много време и според мен до август може и да се нормализират нещата. От друга страна, разбирам опасенията им, плюс, че и финансово никой не знае какво го чака..
Та - трябва да пътуваме с австрийските аеролинии, платила съм билетите, бяха на по-ниски цени, съответно нямам опция да ми възстановят парите. Имате ли идея дали могат да ми върнат парите и има ли смисъл да пиша? Четох в сайта им, но виждам само опция за промяна на датата.
Зная, че август на фона на това, че хората се борят с резервации от днес за утре, е твърде далеч, но си  мисля, че ако по отдалече заявя отказ, имам по-голям шанс за някакво възстановяване.
Ще съм благодарна за помощ от някой с повече опит.
Планирах пътуването им цяла година... Sad

От сега нищо не канселирайте, изчакайте да видите какво ще е положението. Ако кризата продължава, авиокомпанията сама ще отмени полетите и ще ви върнат парите или ще ви дадат възможност да ползвате билетите за друга дата, когато може да се пътува... Единствено хотела може да канселирате ако е с free canselation и му изтича датата по-рано. После ако се оправят нещата и може да пътувате през август, ще си букнете наново хотел...

Общи условия

Активация на акаунт