ВИЕНА тема 12

  • 48 621
  • 827
  •   1
Отговори
# 285
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Аз вече проверих, но не ме устройват
нито дати
нито условия
Конкуренция ми предлага нещо странно, не съм готова да го направя.

# 286
  • Мнения: 4 730
Кога се очаква да отворят музеите и другите атракции във Виена? Полетите ще започнат, обаче с тези скъпи тестове на летището как ще я докараме? Ако пътува 4-членно семейство това си е направо ненормална сума само за тестове... И на децата ли е предвидено да се правят тестове? Аз имам едни ваучери за полети до Виена и не знам кога да ги ползвам... До края на лятото дали е реално да се опрaвят напълно нещата?

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Четете една идея по-нагоре - Защо да плащате тест на летището, като приемат направен и в Бг, до 4 дни преди пристигане?!
В Бг е значително по-евтин. Дори с превод на немски, ще ви излезе поне двойно по-евтин. Но след 15ти юни може и да отпадне..още малко търпение!
Доста неща вече работят, за музеите още малко- пак вероятно 15ти юни. От юли нататък всички ще върви с пълна сила, убедена съм на 99 процента- то никоя икономика не може толкова да изкара, дори с помощи от държавата.

# 288
  • Мнения: 4 730
Четете една идея по-нагоре - Защо да плащате тест на летището, като приемат направен и в Бг, до 4 дни преди пристигане?!
В Бг е значително по-евтин. Дори с превод на немски, ще ви излезе поне двойно по-евтин. Но след 15ти юни може и да отпадне..още малко търпение!
Доста неща вече работят, за музеите още малко- пак вероятно 15ти юни. От юли нататък всички ще върви с пълна сила, убедена съм на 99 процента- то никоя икономика не може толкова да изкара, дори с помощи от държавата.

Аз не живея във БГ и няма как да направя евтин тест...Grinning
Тук правят някакви тестове със секрет от гърлото, обаче само в краен случай. Не знам за пътуване някой ще се съгласи ли да ти пусне такъв тест... Абе луда работа с тия тестове, да не говорим и колко са точни....

# 289
  • София
  • Мнения: 3 109
Доста неща вече работят, за музеите още малко- пак вероятно 15ти юни. От юли нататък всички ще върви с пълна сила, убедена съм на 99 процента- то никоя икономика не може толкова да изкара, дори с помощи от държавата.
Повечето музеи вече са отворени. Малко инфо за графика на отваряне от блога на българите в Австрия:

Цитат
Редица музеи и галерии ще започнат да приемат посетители още от тази седмица. От 15 май отварят Долно Белведере, дворецът Шьонбрун, музеят на Сиси и апартаментите на кайзера в Хофбург, от 17 май – Mumok, от 20 май – Природо-научният музей, от 27 май – Leopold-Museum, Албертина, а от 30 май Музеят за история на изкуството. /bulgaren.org/
Дори в Музея за история на изкуството цената на билета е дарение по желание до края на юни:blush:. Все още е затворен музеят на Хундертвасер. "Къщата на музиката" ще отвори на 31 май. Залата на Националната библиотека и литературният музей отварят днес. Музеят на глобусите и на папирусите ще работят от 1 юли. От днес отварят и атракционите и ресторантите в Пратера.  Утре отваря Техническият музей.

Надявам се до края на лятото задължителният тест да отпадне, защото по 100-140 лева на човек за едно семейство са сериозно натоварване на бюджета за пътуване. Желанието ни беше да видим Виена през пролетта, но не стана. Сега се замислям евентуално за септември - ако успеем да заделим средства, разбира се. защото покрай кризата имаме финансов спад. Не е много подходящ месец с оглед на разходите по началото на учебната година, но последният, в който можем да хванем по-топло време.

# 290
  • Мнения: 341
Лабораториите предлагат семейни/ групови тестове до 5 човека на цена като за един. Даже има и за 10 човека( метод на пуловете). Правят ги в България. Проблем е ако има позитивен в групата, че трябва да се повтарят индивидуално. Но пак е по- евтино. За който пътува семейно или в малка група е отличен вариант- 130 лева за 5 човека. В Австрия казват, че признават чуждите тестове, а на летищета ще правят само ако нямаш предварителен.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 109
Лабораториите предлагат семейни/ групови тестове до 5 човека на цена като за един. Даже има и за 10 човека( метод на пуловете). Правят ги в България. Проблем е ако има позитивен в групата, че трябва да се повтарят индивидуално. Но пак е по- евтино. За който пътува семейно или в малка група е отличен вариант- 130 лева за 5 човека. В Австрия казват, че признават чуждите тестове, а на летищета ще правят само ако нямаш предварителен.

Много полезна информация, благодаря! Чела съм за метода на пуловете, но мислех, че е само за целеви изследвания. Така цената е несравнимо по-добра.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз да науча нещо ново. Знам, че зоопарка отвори с резервации (не че ги  гледаха), но природонаучния, че е отворил...хем минавам всеки ден, явно не съм видяла да влизат хора като минавам. Имаше едно обявление, че са отворили, но не съм сигурна дали не бяха само градините на Шонбрун и изобщо външната част, а не самия него вътре с хора. Тогава каква е логиката Зоопарка да отвори 15май с опр брой хора и без помещенията, които са къщички и затворени, само отвън разрешиха, а шонбрун да работи вътре от 15ти?! Нещо съм изпуснала, не че съм се засилила да се набутам вътре...Мисля поне известно време да се разхождам и разглеждам само отвън...

Относно карантината..чета, че взимат решения най-различни. Още малко търпение, много скоро ще забравим за тестове и за карантини. Аз искам пэтя наобратно към Бг до измина с кола и чакам яснота...

# 293
  • Мнения: 341
И аз да науча нещо ново. Знам, че зоопарка отвори с резервации (не че ги  гледаха), но природонаучния, че е отворил...хем минавам всеки ден, явно не съм видяла да влизат хора като минавам. Имаше едно обявление, че са отворили, но не съм сигурна дали не бяха само градините на Шонбрун и изобщо външната част, а не самия него вътре с хора. Тогава каква е логиката Зоопарка да отвори 15май с опр брой хора и без помещенията, които са къщички и затворени, само отвън разрешиха, а шонбрун да работи вътре от 15ти?! Нещо съм изпуснала, не че съм се засилила да се набутам вътре...Мисля поне известно време да се разхождам и разглеждам само отвън...

Относно карантината..чета, че взимат решения най-различни. Още малко търпение, много скоро ще забравим за тестове и за карантини. Аз искам пэтя наобратно към Бг до измина с кола и чакам яснота...
Сподели като минеш пътя с кола, защото аз обмислям обратния( към Виена) да е с кола. Все още се чудя кола или самолет( границите ме притесняват и нови мерки/ големе опашки евентуално).

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, ще споделя..гледам рейсовете от 3 юни почват. Но може да следиш движението на коли по камерите на сръбския сайт : https://kamere.amss.org.rs/
На живо е. Ние го гледаме преди тръгване ден два.
Впрочем с музеите не са точно така нещата. Природонаучния тази седмица отворил. Т.е вчера или онзи ден. И само единият етаж до утре. От 1ви юни останалата част. Абе, внимават доста. Има лимит на хора. Нормално.
Днес една позната се засили и тя ми го каза това. Били безплатни първите дни. Но аз й казах, че няма да я придружим.

# 295
  • Viena
  • Мнения: 3 579
Всичко пускат скоро, само маските в транспорта и в болница остават.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 7 505
ОООо много готино това с камерите, благодаря!
Няма ли и по другите граници?

# 297
  • София
  • Мнения: 3 109
От 16 юни Австрия отваря границите си за 31 държави,  включително България.

"На практика това означава връщане към свободата на пътуване, позната от преди пандемията. Български граждани ще могат да влизат в Австрия без да се налага да остават в 14-дневна карантина или да представят резултати от негативен тест за Covid-19. Няма да има нужда и от доказване на причина за посещението на страната (постоянна адресна регистрация, трудов договор и др.)."

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
О, и аз следя с нетърпение. Иска ми се да се разходим до там, но чакаме да паднат ограничения и карантини. Дай-боже по-скоро!

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
3 дни хорааа
 Не остана!
Чакам и аз като топъл хляб

Общи условия

Активация на акаунт