ВИЕНА тема 12

  • 48 756
  • 827
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin, вярно ли е , че при предплата в Booking парите се дърпат от Booking и се изплащата на мястото за настаняване едва след като фактически е извършено настаняването и то не веднага ?
Да ,абсолютно. 15 дни след края на настаняването. Моите условия са 14 дни отмяна, а не плати без отмяна. При плати без отмяна, може и букинг по-рано да дава парите на собствениците. Букинг събира парите и плаща след това на мен като си дръпнат комисионната.
Ербиенби имат къде по-хубави условия и малки комисионни. Но е факт, че по-рядко е ползван този сайт.
Като погледнах сега и букинг ми е приложил каквито си иска условия през април ..например отмяна до 2 дни безплатна на едни испанци. Това е заради форс мажорните условия, които приеха и испански гости спадат към тях.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 379
Добре, а какво ще стане ако не отидем, без да отменяме. Кой ще получи парите и ще се води ли фактически ще сме били ?

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Не. Ще ви вземат парите , ако не отидете отново. Защото има един бутон "no show", който се активира в полунощ на деня, в който се настанявате и ако ви няма , се натиска от наемодателя и ви се взима сумата отново от букинг и превежда на наемодателя 15 дни след края на резервацията. Също така освобождава датите за ново резервиране. И също букинг не пропускат да удържат и комисионната си от неосъществилата се резервация. Но парите за почистване не ги получавам, а са ги събрали?! Ако си проверите и са ви събрани, искайте си ги. Защото ги махат със сигурност при мен...

# 213
  • Мнения: 1 511
Не. Ще ви вземат парите , ако не отидете отново. Защото има един бутон "no show", който се активира в полунощ на деня, в който се настанявате и ако ви няма , се натиска от наемодателя и ви се взима сумата отново от букинг и превежда на наемодателя 15 дни след края на резервацията. Също така освобождава датите за ново резервиране. И също букинг не пропускат да удържат и комисионната си от неосъществилата се резервация. Но парите за почистване не ги получавам, а са ги събрали?! Ако си проверите и са ви събрани, искайте си ги. Защото ги махат със сигурност при мен...
Всъщност много зависи какъв договор има сключен между наемодателя и букинг. При no show има вариант да не се удържа комисион или примерно да се таксува само първата нощувка. Вижте си при какви условия е направена вашата резервация, звънете на букинг с молба да ви съдействат за отказ на резервацията и връщане на платените суми - правят го много често. При нас примерно е имало гости, които след първата нощувка решават да си ходят поради някаква причина. Звънят на букинг, оттам букинг се свързват с мен, за да ме питат дали съм съгласна да се съкрати престоя и при какви условия. Така че варианти има, зависи и от благоразположението на отсрещната страна.

# 214
  • Мнения: 4 734
Имаме полети за средата на април Брюксел- Виена с две различни авиокомпании. Днес едната ми е писала, че променят часът на полета, но не го канселират напълно. И сега се чудя дали после ще го канселират или ще има полети през април? Другата авиокомпания не ми е писала все още. Аз не искам да канселирам по мое желание, за да изчакам те да отменят полетите и да ми върнат парите. До колко дни преди полет става канселирането в най-лошия случай? Защо някои полети за месец май са отменени, а за април още не са? Има ли разлика във връщането на парите за билетите ако не приема новия час на полета или ако те отменят същия тотално? На 100% ли става връщането на парите или ти дават ваучер за следващ полет?

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 00:02 от lunna pateka

# 215
  • Варна
  • Мнения: 3 939
До средата на април я камилата , я камиларя , твърде рано е да решаваме каквото и да е било , ситуацията се сменя не с дни , а с часове !

# 216
  • Мнения: 232
Нашия полет е на 26.03.с Уизъра и за сега още не е отменен?Но не се и надявам това да се случи! Дори
и в момента лети самолет от Варна за Виена!!!

# 217
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Интересно колко ли пътника има в него? И аз очаквам съобщение за полети от/до Виена, но на Райън.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Интересно колко ли пътника има в него? И аз очаквам съобщение за полети от/до Виена, но на Райън.

За вчера:
Ами от познати с инфо Австрийците са дошли с около 80 човека, заминали са със 110 ( заявени 140);
Уиза от 190 са заминали 80 човека, а са докарали към Варна 100;
 
От Лондон са дошли между 125-130;
Към и от Москва и Айндховен са с над 120 човека и в двете посоки.

Истанбул е много слабо под 50 човека.

От и за Париж-Бове около 100-те.

Има и още дестинации : ))) Народа си пътува и не му дреме.


Днеска доста по-малко с австрийците - дошли са межуд 80-85 и са заминали под 50 човека.

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 13:10 от BVAR

# 219
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Доста безотговорно поведение ако пътуването не е абсолютно необходимо. Наистина не е необходимо хората да са в паника, но едно нормално, отговорно поведение  следва  да е налице.
Че като чета за варненеца с коронавирус как си отишъл в епицентъра на заразатав Италия, преминал през Испания, прибрал се в Бг, качил се на влака София - Варна, че и такси от гарата си взел. Само до някой от големите супермаркети дето не напазарувал пътем, че и там да зарази няколко човека.  Безобразие.

# 220
  • София
  • Мнения: 3 111
От днес в Австрия се въвеждат много строги мерки за ограничаване на епидемията. Тук са описани доста изчерпателно: http://---shoretner923-39Tt5pv

Аз също правех планове за (второ) семейно пътуване към края на май. Дори през февруари резервирах апартамент в Букинг. До 7 май мога да отменя резервацията безплатно, така че няма да бързам засега, но най-вероятно ще се наложи да го отложим.

# 221
  • Мнения: 357
Добре, а какво ще стане ако не отидем, без да отменяме. Кой ще получи парите и ще се води ли фактически ще сме били ?


Опитахте ли чрез бутона за анулиране на резервация? Има две опции. Едната е при условията, които имате. Другият, ако не греша, гласеше нещо като Анулирай на по-ниска цена. Ако кликнете върху него, има опция да напишете в свободен текст причините. Има ограничения в броя знаци, но е достатъчно да кажете в две три изречения. Тако официално искането ви е към Букинг, които казват, че може да стане отмяна на резервацията със съгласието на домакина. Той като потвърди безплатно анулиране, букинг ще потвърди и на вас. Едва ли в тази сигуация някой ще откаже. Това е процедурата.

# 222
  • Мнения: 4 734
От днес в Австрия се въвеждат много строги мерки за ограничаване на епидемията. Тук са описани доста изчерпателно: http://---shoretner923-39Tt5pv

Аз също правех планове за (второ) семейно пътуване към края на май. Дори през февруари резервирах апартамент в Букинг. До 7 май мога да отменя резервацията безплатно, така че няма да бързам засега, но най-вероятно ще се наложи да го отложим.

Само не е ясно полетите до/от Виена отменени ли са?

# 223
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Австрийските от четвъртък май спират напълно.

# 224
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Моят с Райн за 30.03 бе отменен вчера и май всички до началото на април

Общи условия

Активация на акаунт