Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Рим - 23 тема

• 22 226
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
моето мнение е да се търси места в центъра - близо до Campo de Fiori, via Coronari, Навона - за нас бяха идеални места изследване на града.., по средата на основната туристическа част.., на абсолютно пешеходно разстояние дори и за хора без нашата пешеходна практика Simple Smile

така като си позициониран в центъра можеш да станеш рано сутринта по прохладното да се поразходиш нанякъде, после лесно да се прибереш и да си починеш в стаята, когато навън е жесток пек.., после да излезеш отново надвечер.., мога да препоръчам този режим като най-оптимален, защото хем си почиваш много по-добре, хем имаш сили за нови обиколки, хем като се върнеш у дома ти се струва, че си бил в Рим двойно повече време!!!

**иначе за първи път като ходихме 2007г бяхме отседнали на края на Трастевере.., има си редовен транспорт, за да не вървиш цялото Виале до *същинската цел на туристите* Wink, но не може и дума да става за сравнение с това да си в центъра!!!
Абсолютна правилна стратегия! Така и престоя е по-приятен. Миналия път бяхме за два дена и половина просто ни излезе "душицата". А до центъра се надявам, че има удобно метро от Термини.

# 271
Най-удобното според мен е центъра - в близост до метро. Така успяхме да се транспортираме до Чампино за 30 до 40 минути с един билет за 1.50 €.
Първият път не бях оцелила локацията, та ме “одраха” с около 30€ до Чампино.

# 272
Здравейте, искам да пътувам до България, през Рим Фиумичино, с престой 10 ч. Има ли запознати с изискванията към транзитните пътници за Ковид мерките, дали може да се излезе от летището?

# 273
Зависи от коя държава идвате. И не може да се излезе без пср или антигенен тест.

# 274
Зависи от коя държава идвате. И не може да се излезе без пср или антигенен тест.
Благодаря за отговора, от Испания пътувам, дали ще се приеме скоро преминаването със зелен ЕУ сертификат? В Испания се въвежда от 7.06 за Италия не знам?

# 275
В италия влиза ли се със сертификат за ваксинация?

# 276
В италия влиза ли се със сертификат за ваксинация?
Все още няма информациа. И аз чакам нови правила за влизане, поне за транзитните пътници.

# 277
Здравейте на всички Simple Smile
Има ли пътували и върнали се вече? Мен честно казано ме притеснява най-вече PCR-а за връщане наобратно в България. Доколкото четох се изисква. Не знам дали може и антигенен тест. Къде ще търся лаборатории в Рим... Ако някой може да препоръча такава. Hug

unabella, дали се завърна да даде инфо от първа ръка?

# 278
Да, върнах се, влюбена в Рим, безнадеждно 🥰
На връщане, като кацнеш,  още преди паспортен контрол, две жени проверяват дали имаш сертификат за ваксина, преболедували ли си последните 6 месеца и ако не тези двете, дали имаш тест. Аз съм в графата на изкаралите ковид и показах документ. Тези, които трябваше да си правят тестове им обясняваха къде в София, наоколо мисля, че можеше някъде. Просто трябва са си готова за едно забавяне. Слизаш от самолета, правиш си тест, антигенния излиза за един час и ако е отрицателен си свободен. Не е нужно да си правиш тест в Рим.Ако не се лъжа, мисля, че и на летището имаше опция за тест, тези две жени ти обясняват кротко и спокойно всичко.

# 279
Изкарали сте хубава екскурзия.Airplane  : )
Много благодаря за информацията! Flowers Hibiscus
Значи и на отиване и на връщане може антигенен тест и реално и двата мога да си ги направя тук. Голям дерт ми беше това. Relieved

Пълно ли е вече с туристи? Няма да можем да го хванем празен този Рим.

# 280
празен Рим може да се гледа на камерите.., не искам да си го причинявам Wink

Общи условия

Активация на акаунт