Православието като начин на живот - 8

  • 40 547
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 490
Исках да споделя това, навечерието на Великия пост е, но всъщност всяко време е добро за запознанство с една жена, която е жив пример как дори и в наши дни е възможно да живееш в Христа:
https://www.youtube.com/watch?v=FZcJ26-TdfE&ab_channel=%D0%A … D1%83%D1%80%D0%B0

# 481
  • София
  • Мнения: 5 247
Оказаха се много видеа посветени на Агафья. От филма разбирам, че не е православна. Самото видео е малко стил риалити формат. Въздействащо е да се научи за подобен живот.

# 482
  • Мнения: 347
Здравейте,
Синът ми има проблеми със съня - заспива много трудно и се налага да пие хапчета.
Знаете ли дали има някакви молитви за добър сън или да се моля със свои думи?

# 483
  • София
  • Мнения: 7 815
Здравейте,
Синът ми има проблеми със съня - заспива много трудно и се налага да пие хапчета.
Знаете ли дали има някакви молитви за добър сън или да се моля със свои думи?
Задължително с ваши думи! Задължително! Защото те идват от вас, от душата ви. Сядате някъде, успокявате се (задължително трябва да бъдете спокойна) и се обърнете към Бог с вашите мисли.

# 484
  • София
  • Мнения: 6 146
Безсънието е голям бич и изпитание, съжалявам че се сблъсквате с него Cry Синът на колко години е? Само докато заспи ли има пробелм или след това и нощем се буди?
Молитвата независимо дали е написана от друг или е лична, трябва да ти мине през сърцето. Дори тогава може да се появи "червеят на съмнението", който да ти нашепва глупости. Моли се колкото е възможно искрено, а не като задължение, което трябва да мине от ред. Господ ще те разбере, независимо с какви думи Му говориш, стига да си "напипала" смисъла на проблема. Понякога страданията ни се дават като лекарство и трябва да си изясниш каква е болестта, която лекуват. Ако синът е по-голям трябва той да се бори.

# 485
  • Мнения: 347
Цитат
Задължително с ваши думи! Задължително! Защото те идват от вас, от душата ви. Сядате някъде, успокявате се (задължително трябва да бъдете спокойна) и се обърнете към Бог с вашите мисли.
Благодаря, Дядо Хаджия. Малко ми е трудно да бъда спокойна само, разплаквам се.
А към кого да отправям молитвата - към Исус или към Богородица, това ми е дилема?

GorgOnzola, синът е в ранните 20. Като цяло трудно заспива, казва, че понякога минават часове. Като заспи, всеки шум го буди и се налага да пие лекарства - те пък го успиват или на моменти не помагат.

# 486
  • Мнения: 1 563
melange, молете се на Бог, може би и синът Ви също, за да му даде спокойствие.

Исках да споделя един стих от Притчи 21:3 "Да върши човек правда и правосъдие Е по-угодно за Господа от жертва". Ще се радвам и вие да споделяте различни цитати и размишления.

Съжалявам, че я няма Катерица в темата. Дано всичко е наред с нея. Харесваше ми да я чета.

Поставих си за цел да не пропускам ден без четене до Великден поне. След Притчи, Еклисиаст и Псалми, ще чета Матей за да е по към Великден.
Между другото в моята Библия е изписано "Еклисиаст", където тегля цитати "Еклесиаст" (biblia.bg), Thinking .

# 487
  • Мнения: 1 698
Заведете момчето на психиатър, нека не. Ви звучи страшно, това не означава, че е психично болен. Такъв специалист ще му изпише подходящо лечение. Предполагам сега пие хапчета, които се отпускат със зелена рецепта, а те не трябва да се пият продължително, защото водят до пристрастяване. Не подценявайте проблема, а потърсете специалист.

# 488
  • Мнения: 2 871
Отиде ли човек на психиатър и добре да е, ще се побърка. Най- доброто нещо е молитвата.

http://www.sveta-gora-zograph.com/molitvenik/molitva.php?id=2

# 489
  • София
  • Мнения: 6 146
melange, инсомнията е мъчителна болест и на всичко отгоре неразбрана от околните. Като при много други болести на този свят, понякога помага доктор, понякога - молитва, понякога - чудо, а понякога - нищо Confused
Но не се отчайвайте! Молете се, с цялата си майчина загриженост и любов, на Господ, на Богородица, на всички Светии! Подкрепяйте сина си, защото много хора няма го разбират (в това число могат да са и психиатърът, и свещеникът, и Вие самата). Подкрепяйте го! Изслушвайте го! Дано Ви споделя.  И най-вече не му позволявайте да изпада в отчаяние!

# 490
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Отиде ли човек на психиатър и добре да е, ще се побърка. Най- доброто нещо е молитвата.

http://www.sveta-gora-zograph.com/molitvenik/molitva.php?id=2
Не е хубаво да се дават толкова категорични мнения, защото може да повлияят зле  в дългосрочен план на хора, които имат нужда от помощ. Никой не отрича силата на молитвата, но и лекарите не са отречени, нали?

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 11:32 от milmich

# 491
  • Мнения: 1 563
Предполагам, че момчето е ходило на лекар, който му е изписал хапчетата. За психиатрите и аз съм с особено мнение, защото те бързат да изписват хапчета от които после трудно се отказваш, бих прибегнала в краен случай, предпочитам невролог, дори да посетя психолог, ако предполагам от къде е проблема със съня. Никой не отрича лекарите, но психичното здраве е свързано и с вътрешно спокойствие, което донякъде можеш да постигнеш с вяра и подкрепа от съмишленици.

Днес ме докоснаха следните стихове:
Притчи 24
17 Не се радвай, когато падне неприятелят ти, И да се не весели сърцето ти, когато се подхлъзне той.
18 Да не би да съгледа Господ, и това да Му се види зло, И Той да оттегли гнева Си от него.
Притчи 25
21 Ако е гладен ненавистникът ти, дай му хляб да яде, И ако е жаден, напой го с вода,
22 Защото така ще натрупаш жар на главата му И Господ ще те възнагради.

Вие как се борите с "отровните хора" в живота ви?

# 492
  • София
  • Мнения: 5 247
Независимо дали е безсъние ири друг проблем бих подходила и по двата начина за помощ и усилени молитви и консултации с доктори.
Борбата с отровата е ежечасна. Трябва себе си да удържа в сили , да не допусна да се огорча, много години ми трябваха за да съзра поне малко, че това е пагубно за мен- да страдам. Помагат ми светоотческите наставления, молитвите както за себе си, така и за този, с когото имам проблем. Изповедта. Отровата  в делника около нас  е неизменна негова  част. Натискат ни  тревоги, страхове, отявлени посегателства. Колкото повече вярваш, толкова повече проумяваш къде е коренът на всичко. И все е трудно. Трудно е и когато неволно и ти си отрова. Трудно е когато и ти е на гърба целенасочено.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 08:56 от Мигла

# 493
  • София
  • Мнения: 7 815
Към който и свещеник да се обърнете (повтарям свещеник, а не църковен ритуалчик) никога няма да се възпротиви да се обърнете към лекар - никога. Даже истинския свещеник ще ви посъветва да направите това.

# 494
  • София
  • Мнения: 5 247
Този път нищо не разбрах от разговора на Милков в предаването Религията днес с отеца в студиото. Говореха за Тодоровден, Неделя православна , минаха на ваксини и съвсем се обърках. Аз ли  трудно се ориентирам или наистина интервюто беше с неясни послания.

Общи условия

Активация на акаунт