Истанбул [тема 51]

  • 39 393
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 539
А по повод споменатите маршрутки, това ли са тези Minibus, които ми излизат като търся някой маршрут? За тях важи ли Истанбулкарт?

# 436
  • София
  • Мнения: 13 127
А по повод споменатите маршрутки, това ли са тези Minibus, които ми излизат като търся някой маршрут? За тях важи ли Истанбулкарт?
Не, плаща се в брой.

Беличке, просто нахълтаха спомените. Изобщо не съм имала намерение обяснявам каквото и да било. Wink

Скрит текст:
Анджи ми е приятелка във фейса. Във форума май не съм я засичала. Сигурно ѝ е омръзнал. Слага снимки от най-различни места по света, но май точно Истанбул вече не ѝ е много на път.

# 437
  • Мнения: 539
Аз, малко с риск за ме нападнете, ама не разбирам за тези стикери за магистралите. Може ли без тях? В Гърция си има пунктове на магистралите, където си за плащаш таксата, в Турция не е ли така? Моят съпруг ходи това лято 5-6 пъти до летището и твърди, че никакви стикери не е зареждал, плащал си е на пункт.... Аз му обяснявам какво съм чела тук, а той не та не. Ще стане семеен скандал, та реших да питам...
      Миналата година при преминаване на третия мост над Босфора и по моста над Измитския залив  мисля че се плащаше на ръка, но сега са включени в системата HGS.

# 438
  • Мнения: 98
Здравейте ,как стой въпроса с паркирането на моловете ,имат ли паркинг ,платени ли е ?

# 439
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Разбира се, че имат паркинги. Безплатни са, естествено.
Скрит текст:
Нямам претенции, че съм обиколила много такива места, ама не съм чувала някой да си плаща паркинг, за да отиде да пазарува в търговски център.
Знам ли, може и да има някъде...

Таня67, няма и смисъл. Wink
Скрит текст:
Попрехвърлих малко от тогавашните теми... Спомени, спомени... И много хора, които отдавна избягаха от тук. Предполагам, че поне някои от тях все още ходят и обичат Истанбул и причините да ги няма са други.
Анджи е пътешественик. Нека! И до днес се възползвам от някои нейни препоръки. Здрава да е!

# 440
  • София
  • Мнения: 13 127
Скрит текст:
Нямам претенции, че съм обиколила много такива места, ама не съм чувала някой да си плаща паркинг, за да отиде да пазарува в търговски център.
Знам ли, може и да има някъде...
Не е нужно да обикаляш света. Ела в София. hahaha hahaha hahaha  В единия мол безплатни са само 20 минути, в другия - 30, в този на Цариградско шосе са 1,5 или 2 часа. В мола на Ситняково са отпуснали цели 4 часа и успявам на спокойствие да обиколя няколко магазина и да напазарувам от Била. Laughing

# 441
  • Мнения: 5 943
Има, има платени паркинги и в молове те, на прима Виста се сещам за Марково Тепе в Пловдив, в Стара Загора също в единият мол по спомен е платен.

# 442
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Здравейте ,как стой въпроса с паркирането на моловете ,имат ли паркинг ,платени ли е ?
Има безплатните паркинги /сещам се за  Fly inn, Mall of Istanbul, Forum Istanbul, Arena park/, на повечето се плаща или ако си пазарувал/хранил си се над определена сума е безплатно за n-часове /Capacity, Carousel/. В Aqua florya е безплатен само 1 час.
Подземните паркинги са само за коли, които не са с газови уредби /подсещам само, тъй като преди няколко дни имаше недоволен българин опитващ се да влезне с кола на газ/.

# 443
  • Мнения: 14
Здравейте, търсих в темите информация за Seven hills restaurant, но не намерих, извинявам се ако сте обсъждали и съм пропуснала!
Някой, който е посещавал този ресторант би ли споделил дали си заслужава и как са цените? Благодаря предварително !!

# 444
  • Мнения: 98
На темата ресторанти ....
Препоръчайте добро место за хапване с нормални цени в района на Фатих

Благодаря

# 445
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Скрит текст:
Нямам претенции, че съм обиколила много такива места, ама не съм чувала някой да си плаща паркинг, за да отиде да пазарува в търговски център.
Знам ли, може и да има някъде...
Не е нужно да обикаляш света. Ела в София. hahaha hahaha hahaha  В единия мол безплатни са само 20 минути, в другия - 30, в този на Цариградско шосе са 1,5 или 2 часа. В мола на Ситняково са отпуснали цели 4 часа и успявам на спокойствие да обиколя няколко магазина и да напазарувам от Била. Laughing

Леле, колко сме добре ние!
Скрит текст:
Не съм в час... Тук няма таквоС нЯщУ като плащане на паркинг в МОЛ-а. Не че съм молец, ама ако трябва да им плащам и паркинг, хич няма да им стъпА.
Там ходим с колата в МОЛ Форум, защото ни е удобно на връщане. Ходили сме и в Ераста в Одрин. И на двете места е безплатно. Не съм видяла предупреждения за ограничения във времето. А е натоварено. Този път беше ужас...
За мен е безумие да си плащаш, за да пазаруваш. При това в търговски център с множество магазини. Какво са 20 минути? Дори за един магазин, а какво остава за МОЛ.
Тук има някакви ограничения на паркинга на единия Лидл, ама това е защото е на границата на синята зона и срещу двора на болницата, където все няма места, а и паркирането е платено. Та, за да ограничат тарикатите...
Съжалявам, че съм дезинформирала неволно.

Здравейте, търсих в темите информация за Seven hills restaurant, но не намерих, извинявам се ако сте обсъждали и съм пропуснала!
Някой, който е посещавал този ресторант би ли споделил дали си заслужава и как са цените? Благодаря предварително !!

Не е обсъждан, доколкото помня.
Скрит текст:
В последно време отсядаме в хотел, вървейки от който към Султанахмет всеки път минаваме покрай споменатия... Последния път даже любезно ни поканиха. Не бяхме подходащо облечени, иначе имаме желание да го посетим. Надявам се ако отново отидем без децата, да го направим някой ден. В този смисъл, ще съм благодарна на отзиви и аз.
Това, което намирам в нета като цени (доколко актуални, нямам идея) е очаквано.

На темата ресторанти ....
Препоръчайте добро место за хапване с нормални цени в района на Фатих

Благодаря

Район Фатих...

# 446
  • Мнения: 14
Скрит текст:
Скрит текст:
Нямам претенции, че съм обиколила много такива места, ама не съм чувала някой да си плаща паркинг, за да отиде да пазарува в търговски център.
Знам ли, може и да има някъде...
Не е нужно да обикаляш света. Ела в София. hahaha hahaha hahaha  В единия мол безплатни са само 20 минути, в другия - 30, в този на Цариградско шосе са 1,5 или 2 часа. В мола на Ситняково са отпуснали цели 4 часа и успявам на спокойствие да обиколя няколко магазина и да напазарувам от Била. Laughing

Леле, колко сме добре ние!
Скрит текст:
Не съм в час... Тук няма таквоС нЯщУ като плащане на паркинг в МОЛ-а. Не че съм молец, ама ако трябва да им плащам и паркинг, хич няма да им стъпА.
Там ходим с колата в МОЛ Форум, защото ни е удобно на връщане. Ходили сме и в Ераста в Одрин. И на двете места е безплатно. Не съм видяла предупреждения за ограничения във времето. А е натоварено. Този път беше ужас...
За мен е безумие да си плащаш, за да пазаруваш. При това в търговски център с множество магазини. Какво са 20 минути? Дори за един магазин, а какво остава за МОЛ.
Тук има някакви ограничения на паркинга на единия Лидл, ама това е защото е на границата на синята зона и срещу двора на болницата, където все няма места, а и паркирането е платено. Та, за да ограничат тарикатите...
Съжалявам, че съм дезинформирала неволно.

Здравейте, търсих в темите информация за Seven hills restaurant, но не намерих, извинявам се ако сте обсъждали и съм пропуснала!
Някой, който е посещавал този ресторант би ли споделил дали си заслужава и как са цените? Благодаря предварително !!

Не е обсъждан, доколкото помня.
Скрит текст:
В последно време отсядаме в хотел, вървейки от който към Султанахмет всеки път минаваме покрай споменатия... Последния път даже любезно ни поканиха. Не бяхме подходащо облечени, иначе имаме желание да го посетим. Надявам се ако отново отидем без децата, да го направим някой ден. В този смисъл, ще съм благодарна на отзиви и аз.
Това, което намирам в нета като цени (доколко актуални, нямам идея) е очаквано.

На темата ресторанти ....
Препоръчайте добро место за хапване с нормални цени в района на Фатих

Благодаря

Район Фатих...

Благодаря !!

# 447
  • Мнения: 161
Здравейте. В момента съм в Истанбул и бях спряла пред едно заведение и намерих това😔 Може ли превод

# 448
  • Варна
  • Мнения: 7 505
MadameD,

На вниманието на собственика на превозното средство

В нарушение на Закон № 5326

Образувано е наказателно производство съгласно член 38/1

Община Фатих
Служителите на дирекцията


Бележката изглежда просто принтната и няма телефони, печати, нищо , което наистина да свързва с общината, може да е просто предупреждение от собственика на заведението.

Питайте в хотела си на рецепцията като се приберете. На мен ми прилича на фалшиво : )

Скрит текст:
Член 38/1 гласи с превод от гугъл:
За заемане на площи (окупация)
Член 38- (1) Без изричното и писмено разрешение на компетентните органи,
общината до лицето, което заема тротоарите, където пешеходците идват и минават, или който продава стоки там
Петдесет турски лири административни глоби се налагат от полицаите.
(2) Площада, улицата, улицата или пешеходците без изричното и писмено разрешение на компетентните органи.
общинските полицаи, лицето, което строи строителни материали по тротоарите, където той идва и си отива
административна глоба от сто турски лири до петстотин турски лири.
(3) Разпоредбите на специалните закони са запазени

5326 е Закон за нарушенията

Текста в оригинал, ако някой иска да си го превежда, да не го набира : )
Скрит текст:
arac sahibinin dikkatine

5326 sayili kabahatler kanunun

38/1 maddesine istinaden

cezai islem uigulanmistir

Fatih belediyesi
zabita mudurlugu


И закона
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 19:14 от BVAR

# 449
  • Мнения: 161
Бележката е малко листче залепена на стъклото 🙂 В понеделник ще ходя до полицейското в Фатих да проверявам но незнам дали глоба ще ми връчат ?

Общи условия

Активация на акаунт