Истанбул [тема 51]

  • 39 446
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 167
Ето и как бях спряла като изрично питах хората в заведението дали са ок и дали ще звънят на полицията. казаха няма проблем 😒Не е пред гараж даже не съм една кола има и други пред мен

# 451
  • Мнения: 98
Здравейте , ние за съжаление се отказахме от путуването заради бежансата вълна . Трябваше да сме в Истанбул на 29-02 +01.03+02.03 , но вечерта на 28.02 когато разбрахме какво напрежние се е създало с отворените граници между Турция и Сирия и прилива на бежанжи решихме да не рискуваме (пътуваме с децата )

Мисля , че най -доволни от всичко ще останат хотелите ,предплатени стай с анулирани резервации

В момента има ли напрежение от бежанска вълна във Фатих или по магистралата ?

# 452
  • Мнения: 18 552
Много жалко. Аз друго се чудя. Дали хората няма да си откажат заради корона вируса и екскурзията и без това да ни си отмени. Ние решихме да изчакаме до последния момент и ако ни затихни положението ще се опитаме да призаверим за октоври. Ходеше ми се ва хубаво време,но вече не зависи от нас. Не знам...сигурно много хора ще се откажат.

# 453
  • Мнения: 2 293
Добро утро момичета и момчета.

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА.
Бъдете здрави и щастливи вие и вашите семейства, много късмет и нека пътешествията да не спират.

Днес е ПРОШКА.
Първо да благодаря на всички вас, че винаги сте толкова добри и отзивчиви, благодаря, че ви има.
И простете на такива като мен, които тепърва (нищо, че съм ходила вече два пъти) откриват красотите на любимия ми град.

# 454
  • Мнения: 167
Здравейте , ние за съжаление се отказахме от путуването заради бежансата вълна . Трябваше да сме в Истанбул на 29-02 +01.03+02.03 , но вечерта на 28.02 когато разбрахме какво напрежние се е създало с отворените граници между Турция и Сирия и прилива на бежанжи решихме да не рискуваме (пътуваме с децата )

Мисля , че най -доволни от всичко ще останат хотелите ,предплатени стай с анулирани резервации

В момента има ли напрежение от бежанска вълна във Фатих или по магистралата ?
Няма никакво напрежение в мегаполиса 🙂

# 455
  • Мнения: 32
Здравейте , ние за съжаление се отказахме от путуването заради бежансата вълна . Трябваше да сме в Истанбул на 29-02 +01.03+02.03 , но вечерта на 28.02 когато разбрахме какво напрежние се е създало с отворените граници между Турция и Сирия и прилива на бежанжи решихме да не рискуваме (пътуваме с децата )

Мисля , че най -доволни от всичко ще останат хотелите ,предплатени стай с анулирани резервации

В момента има ли напрежение от бежанска вълна във Фатих или по магистралата ?

Ние не се отказахме Simple Smile е, създадох малко напрежение, обмислях ситуации всякакви, заредих една чанта с храна за 2 3 дни, но все пак тръгнахме! 😄 И не - напрежение няма Simple Smile

# 456
  • Мнения: 167
Здравейте в пощенската станция на Истанбул съм и ми казват че цената на стикер за HGS е 12.5 и трябва да заредя за минимум 60 ?

# 457
  • Димитровград
  • Мнения: 806
И какво ви притеснява? Стикера си е толкова, останалото са си ваши пари в сметката - ще си ги ползвате. На 14.02 минималната цена е била 65 лири, сега 72,50.

# 458
  • Мнения: 1 038
Здравейте, следя темата с интерес от доста врвме и много се радвам на разказите ви 🙂
Имам нужда от помощта ви 🙂
В момента съм в Истанбул(до събота) чела съм страхотни разкази за Бакъркьой, но не ги намирам 😔 може ли да ми кажете има ли пазар там

# 459
  • Мнения: 316
Здравейте, следя темата с интерес от доста врвме и много се радвам на разказите ви 🙂
Имам нужда от помощта ви 🙂
В момента съм в Истанбул(до събота) чела съм страхотни разкази за Бакъркьой, но не ги намирам 😔 може ли да ми кажете има ли пазар там
Събота е пазарния ден в Бакъркьой!

# 460
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравейте в пощенската станция на Истанбул съм и ми казват че цената на стикер за HGS е 12.5 и трябва да заредя за минимум 60 ?
Както казах преди две седмици, на 14.02. цената на стикера пак беше 12.50, а минималната обща цена с депозита - 65 лири. Поне на входа на града. Явно се е вдигнала се е на 72.50... Съвсем нормално е да са завишили минималния депозит. Не бяха вдигали тази сума от три години, някъде. Поне от лятото на 2017-та беше 52.50, което при днешните такси си е малко. Тогава Бабаески - Истанбул беше 7.50, после стана 9.50, сега платихме 11.50. А лирата падна осезаемо за тези години, така че... 7 лири и половина са малко над два лева...

Здравейте, следя темата с интерес от доста врвме и много се радвам на разказите ви 🙂
Имам нужда от помощта ви 🙂
В момента съм в Истанбул(до събота) чела съм страхотни разкази за Бакъркьой, но не ги намирам 😔 може ли да ми кажете има ли пазар там
.

Вече са ти казали, че е в събота. Взимате метрото от Йеникапъ или Аксарай, като внимавате да се качите на мотриса за летище Ататюрк (линия М1а). Още като наближите станция Бакъркьой, ще видите пазара от лявата страна. Там мотрисите се движат над земята и няма проблем да забележите опънатите платнища. Поне 500-600 метра преди станцията ще ги видите. Слизате, излизате от станцията и веднага вляво има малък лунапарк. Може през него да влезете към пазара, а може и да продължите по тротоара покрай магазинчета и пак наляво да стигнете до входа. Общо взето, тълпата ще ви заведе.

# 461
  • Мнения: 1 038
Благодаря ви, а има ли някъде около брега кафенца? Да седнем да се наслади малко на атмосферата 🙂

# 462
  • Мнения: 167
Благодаря ви, а има ли някъде около брега кафенца? Да седнем да се наслади малко на атмосферата 🙂
Аз мисля че квартала не е на брега ☺️
И какво ви притеснява? Стикера си е толкова, останалото са си ваши пари в сметката - ще си ги ползвате. На 14.02 минималната цена е била 65 лири, сега 72,50.
Притесняваше ме че може на различни места да обявяват различни цени, а бях разбрала че стикера е 5 а депозита 30 лири 🙂

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 08:02 от AnMary

# 463
  • Димитровград
  • Мнения: 806
Не знам откъде ви е информацията, но такава цена 35 лири няма поне от 3 години. Наслаждавайте се , улучихте чудесно време!

# 464
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Благодаря ви, а има ли някъде около брега кафенца? Да седнем да се наслади малко на атмосферата 🙂
От съботният пазар до брега има около 40 мин. ходене пеша. На марината има търговски център(Галерия) със заведения, но по мое мнение няма нищо интересно. Ако стигнете до там и сте гладни, може да хапнете в Гелик след бензиностанция Опет. Заведението е на самообслужване ,има дюнери, бургери, месо на скара, супи и десерти. Има и ресторант, но цените и атмосферата са други.

Общи условия

Активация на акаунт