Истанбул [тема 51]

  • 39 445
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 038
Оххх, явно аз бъркам квартала 😔 чела съм тук да споменавате квартал на брега със симпатични кафенета на брега. Спомням си, че имаше джамия и се снимки филми там..... Връщам и чета темите и не мога да сетя кога съм го чела

# 466
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Жирафче - това е Ортакьой. След Долма бахче се намира, в тази посока е.

# 467
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
И аз залагам на Ортакьой Wink

# 468
  • Мнения: 163
Оххх, явно аз бъркам квартала 😔 чела съм тук да споменавате квартал на брега със симпатични кафенета на брега. Спомням си, че имаше джамия и се снимки филми там..... Връщам и чета темите и не мога да сетя кога съм го чела

Препоръчвам ресторанта на Radisson Blu Bosphorus Hotel в Ortakoy

На живо гледката е доста по-добра Simple Smile

# 469
  • Мнения: 2 420
Mollyyy , как са цените?

# 470
  • Мнения: 167
Да старо инфо се върти в мрежата ☺️Мерси

# 471
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Да старо инфо се върти в мрежата ☺️Мерси
Гледайте датите на източниците. Няма как старата информация да се трие от различните форуми и блогове, но винаги може да се намери и актуална.
Както казах, в темата я има. Само трябва да се потърси.
30 лири заредихме в края на 2014-та. Стикерът беше 5, наистина.
Когато през 2017-та се наложи да слагаме на друга кола, вече беше съответно 52.50 депозит + 7.50 стикер.
На 14.02. т.г. - 52.50+12.50
Сега очевидно е станало 60+12.50.
Когато купувате от официален пункт, няма от какво да се притеснявате. Ако ще ви лъжат някъде по бензиностанциите, ще е с повече.



И аз бих се радвала на инфо за цените в препоръчания ресторант.

# 472
  • Мнения: 18 552
И аз залагам на Ортакьой Wink

И аз реших,че е Ортакьой ама рекох да ни си обаждам,че както не съм била... но явно е това. От сериалити като каза и се сетих.
Ние реишихме да изчакаме и да отидем ако положението не стане по-зле ако екскурзията не се отмени и без това.
Познати ходиха сега към Турция. Дано поутихне този вирус.
Междудругото Зейнеп от на кафе показваше един ресторант точно при дгамията на Ортакьой като много любшм неййн и добри цени. Показваше типичната турска закуска,която много искам да опитам. Не каза име обаче или поне аз не го запомних,но беше точно там на брега при джамията.

# 473
  • Мнения: 163

Цените не са най-ниските възможни, но са приемливи.
Заведението не може да се сравнява с някое за хапване на крак или някоя дюнерджийница.
Естествено зависи кой какво търси. Simple Smile

# 474
  • Варна
  • Мнения: 4 221
И аз мисля, че трябва да изчакаме и да видим какво ще е положението, като наближат пътуванията.  
А иначе... Разбирането на Зейнеп за "добри цени" със сигурност е доста различно от това на повечето от нас.
В заведението, което коментирахме онзи ден, под Султанахмет, закуската беше 100 лири на човек. Предвид факта, че повечето настанявания са със закуска, не бих дала толкова пари. Лично мнение, разбира се. Просто бих ги употребила за част от сметката за вечеря.

Mollyyy, никой не мисли, че това заведение е сравнимо с дюнерджийница.
Все пак, нещо конкретно?

# 475
  • Мнения: 163
И аз мисля, че трябва да изчакаме и да видим какво ще е положението, като наближат пътуванията.  
А иначе... Разбирането на Зейнеп за "добри цени" със сигурност е доста различно от това на повечето от нас.
В заведението, което коментирахме онзи ден, под Султанахмет, закуската беше 100 лири на човек. Предвид факта, че повечето настанявания са със закуска, не бих дала толкова пари. Лично мнение, разбира се. Просто бих ги употребила за част от сметката за вечеря.

Mollyyy, никой не мисли, че това заведение е сравнимо с дюнерджийница.
Все пак, нещо конкретно?


Честно казано никога не съм се заглеждала чак толкова в цените. По принцип живея в София и в по-добрите турски ресторанти като цена храненето ми идва колкото би било и в София.. рядко една идея по-скъпо.

В посоченото заведение сервират от кафе и чак до обяд и вечеря. Винаги го посещавам по обяд, защото харесвам гледката през деня за вечерта имам други по-любими места.

По спомен доматената супа е около 25-30 лири, за останалите неща ми е трудно да си спомня...

# 476
  • Варна
  • Мнения: 3 940
супите по масовите ресторанти , крайпътни заведения , заведенията за бързо хранене , основните 5 - 6 вида са грубо по 10тина лири.Ценови нива ''доматената супа е около 25-30 лири'' са характерни за по изисканите ресторанти , ние им викаме ''ресторанти с бели покривки''.Всъщност то така е навсякъде на Запад - видите ли истинска покривка ,  а не хартиена или пластмасова подложка по масите да си знаете , че ценовите нива са доооста по високи Simple Smile Същото е и със '' закуската беше 100 лири на човек'' .Все пак има много места където 100 лири е нощувка и закуска за ДВАМА.Съвсем наскоро коментирахме тридневни екскурзии със 2 нощувки + закуски за 80 - 90 лв.И всеки е свободен да си избере каквото му е по душата , и по джоба де Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 10:51 от peterky2002

# 477
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
На втория ден в програмата ми са- Се.София,Синята джамия,Домабахче,св.Стефан и разходка с корабче.И ето тук не мога да си начертая плана- кое първо да посетим,може ли да се качим на корабче и да слезем на Домабахче и после пак на корабче....
Да се самоцитирам и подбутна въпроса,че все още не мога да си начертая плана!

# 478
  • Варна
  • Мнения: 7 505
На втория ден в програмата ми са- Се.София,Синята джамия,Домабахче,св.Стефан и разходка с корабче.И ето тук не мога да си начертая плана- кое първо да посетим,може ли да се качим на корабче и да слезем на Домабахче и после пак на корабче....
Да се самоцитирам и подбутна въпроса,че все още не мога да си начертая плана!

Според мен сутринта рано първо Света София, после Синята джамия - те са една срещу друга. Спускате се на Еминюню  - с ферибот - редовна линия (на всеки час са)до Долмабахче и после към св. Стефан.

https://www.rome2rio.com/map/Emin%C3%B6n%C3%BC/Dolmabah%C3%A7e-Palast#r/Ferry

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 11:11 от BVAR

# 479
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Жирафче - това е Ортакьой. След Долма бахче се намира, в тази посока е.

Точно под джамията има спирка на корабче от Еминьоню.Следващата спирка е Arnavutköy - може ли някой да разкаже за квартала , че не го намирам нещо в инфото.

Общи условия

Активация на акаунт