Истанбул [тема 51]

  • 39 250
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 901
Аз също четох в някаква статия, че децата не боледували от коронавирус, но били носители
В друга статия пък пише да не се надяваме, че със затопляне на времето вируса ще отмине. Щял да върлува и лятото
Наистина се всява паника в хората, но пък може би и ситуацията е сериозна, като се има в предвид колко грипни ваканции пускаха деца

# 541
  • Мнения: 18 503
с всички неща изброени в по-горния пост са причината и аз да се замислям по-скоро към отлагане. Вие поне сте били, аз не съм и много, ужасно много ми се ходи....но се чувствам отговорна за дете и себе си и близки. Има резон да се откажем, ще видим какво ще е положението до другия месец.

# 542
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ако някой вътрешно има притеснения и не се чувства добре да пътува - нека се довери на интуицията си и да не пътува. Ако си сам и отговаряш само за себе си - ок, но като имаш деца и други роднини с тебе - по-добре да не се поемат излишни рискове.
Но пак да напиша - нека всеки да реши спрямо усещанията си.
Който не се притеснява - да отива. Който вътре го стяга душата - да си седи дома  : ))))
Живи и здрави!

# 543
  • Варна
  • Мнения: 105
Здравейте, някой знае ли цената на Телеферика  до Пиер Лоти?
А входа на Карие? Благодаря на отзовалите се.
Можете и пешеходно да стигнете до "горе", много от посетителите минават маршрута през гробищата. 🙂
За Карие през август - вх. такса беше 45лири.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Sign Triangular Flag On Post  Инфо
Новите цени

📍Ая София - 100 тл
📍Археологически музей - 50 тл
📍Топкапъ - 100 тл + 70 тл Харем
📍 Долмабахче - 90 тл + 60 тл Харем
📍Музей на Турското и Ислямското изкуства (дворецът на Ибрахим Паша) - 50 тл
📍Музей Карие -  65 тл
📍Музей на мозайките -  30 тл
📍Музей на дервишите - 18 тл
📍Румели Хисар - 25 тл
📍 Бейлербей - 50 тл

Вече има и по-нови цени.

Музей Карие -  65 тл

# 545
  • Мнения: 47 888
И аз не съм ходила и ужасно ми се ходеше, че и леля ми щях да водя, но...ще видим...

# 546
  • София
  • Мнения: 3 007
Sign Triangular Flag On Post  Инфо
Новите цени

📍Ая София - 100 тл
📍Археологически музей - 50 тл
📍Топкапъ - 100 тл + 70 тл Харем
📍 Долмабахче - 90 тл + 60 тл Харем
📍Музей на Турското и Ислямското изкуства (дворецът на Ибрахим Паша) - 50 тл
📍Музей Карие -  65 тл
📍Музей на мозайките -  30 тл
📍Музей на дервишите - 18 тл
📍Румели Хисар - 25 тл
📍 Бейлербей - 50 тл

Вече има и по-нови цени.

Музей Карие -  65 тл

Кои са още по-новите цени?

# 547
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 412
Повечето знаят моите страсти Истанбулски,и Геджемански!
И така,щастлива съм да съобщя че Халит и Бергюзар вече имат второ момче,Хан!
Много съм щастлива!
Това са Онур и Шехерезада от 1001 Нощ.
Здрави да са!

# 548
  • Варна
  • Мнения: 7 505
По предписания на медицинските служби на Големия брат, отвъд голямата вода за предпазване от този вирус трябва постоянно да се пие вода, така ,че гърлото да не пресъхва, защото сухото гърло помага на вируса да се закрепи и развие. Препоръчват пиене на топла вода на малки глъдки. Та който пътува да има това предвид - не оставяйте гърлото сухо. Постоянно трябва да е овлажнено. Също пишат да се ограничи пържената храна и лютото и да се пие повече витамин Ц.

Eiger - тези от поста на Шебечко имах предвид, че са по-новите. Писах го заради цитираната цена от 45 тл за Карие.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 14:59 от BVAR

# 549
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ще видим, разбира се.
Каквото дойде, това ще е.

Пиенето на вода винаги е полезно.
Скрит текст:
Тук идеята май била вируса да отиде в стомаха, където се неутрализира. Ама всичко е в сферата на догадките.

И не е никак смешно да си стоиш вкъщи... Особено като ти се ходи толкова.

Емка, честито! Да са здрави и щастливи!

Май повечето цени са вдигнати с около 40%... или аз не съм в час? Че скоро не съм била много "културна и историческа".

А времето в Истанбул е приказно...
Ох!

# 550
  • Мнения: 25
Здравейте, възможно е въпроса ми да е много неуместен, но тези нови цени на входните такси на музеите са ако си закупиш билет на място ли , защото тези които са дадени в сайта им за закупуване on-line електронни билети са много по- различни ? Моля за съвет кое е по- добре да се закупят предварително или на място? Местата които съм предвидила да посетя са Топкапъ + харема, Долма Бахче+ харема , св София , благодаря ви Simple Smile

# 551
  • Мнения: 1 652

Май повечето цени са вдигнати с около 40%... или аз не съм в час?

Вдигнати са. Последно от тези обекти бях в Долмабахче на 24 май м.г. - цената за дворец + харем общо беше 90 тл (иначе поотделно беше 60+40) - сега пише 90 тл дворец + 60 тл харем. А миналия май лирата беше към 31-32 ст.
Одеве погледнах и за Ефес, че се стягаме за натам за Великден, и той се е вдигнал на стотачка (от 72).

Ivelinka009, за Света София купете билет предварително (или от двора на Топкапъ) или отивайте за отварянето, че много навалица се сбира.
Въобще, ако можете, ходете навсякъде по-рано - така се избягват тълпите. Само в Долмабахче отидохме към 11, но беше техен работен ден и беше добре откъм хора, единствената група вътре бяха българи. Колко се зарадвах, че съм свободна птичка и никой не ме тика по час да ходя. Simple Smile

# 552
  • Мнения: 1 901
Здравейте нашата екскурзия се отложи  ТА каза, че всички агенции получили нареждане за отменяне на екскурзиите до юли( незнам дали е вярно)  Сега чакаме да ни върнат капарото

# 553
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Здравейте нашата екскурзия се отложи  ТА каза, че всички агенции получили нареждане за отменяне на екскурзиите до юли( незнам дали е вярно)  Сега чакаме да ни върнат капарото
Само за протокола - коя е вашата ТА?..Може и на лични..

# 554
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Розова маслинка, и на мен са ми такива спомените. Междувременно май други увеличения не е имало, значи така се получава - над 40% ръст. Което далеч надскача спада на лирата. Тя е малко над 30 ст. вече година и половина, а сега е паднала малко под тази граница. Но това да е. Като не се юрва човек да посещава всичко накуп, не е кой знае какъв разхода за входове. Поне докато плащаш за един или двама. За четирима вече става сериозна сума.

До юли си е доста сериозно. Не ми се вярва да вземат такова кардинално решение, но...

Общи условия

Активация на акаунт