Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ян. 2020, 11:00 ч.

Коя е любимата ти рецепта за бърза супа?

• 7 766
  • 290
  •   1
Отговори
Няма по-подходяща храна за зимата от топла супа! Сгрява те. Отпуска те. Засища те. Дава ти възможност да добавиш всякакви зеленчуци, които иначе се чудиш как да сготвиш. Децата също я обичат и дори на супа изяждат зеленчуците, които иначе отказват!

Има десетки лесни рецепти за супа, които отнемат само 30 – 40 минути за приготвяне. Всяка заета майка с динамично ежедневие има в кухненския си арсенал по няколко такива. Ако споделиш твоите в тази тема, ще имаш възможност да спечелиш награда, но за това след малко!

Идеята зад SoupMe Up

Сега ще ти представим една различна супа! Създадена е за онези моменти, в които много искаш да хапнеш нещо топло, но не можеш да стигнеш до кухнята – дали защото си на работа, или защото пътуваш, дали защото бебето плаче, или защото трябва да закараш по-голямото дете на спорт, на танци, на английски и т.н. За тези моменти е SoupMe Upпървата разтворима супа за заети жени с протеини, зеленчуци и фибри.

Какво съдържа SoupMe Up?

SoupMe Up съдържа грахов протеин, букет от цветни органични зеленчуци, сушени на слънце, и добавени фибри, които осигуряват ситост и се грижат за чревното ти здраве. Овкусена е само с истински подправки и минимално количество морска сол. В нея няма овкусители, подобрители, оцветители и натриев глутамат.

За кого е предназначена?

Създадена от жена за жени и от майка за майки, супата съдържа 15 грама протеин в една порция и макар да е готов продукт, вкусът ѝ напомня този на домашна супа!
Неин създател е Маги Пашова, известна като автор на книгата „По-здрави бебета“ и на десетки рецепти за заети жени и майки. Идеята за супата ѝ хрумва, защото, като работеща жена и майка, тя също невинаги успява да сготви и иска в тези моменти да разполага с алтернатива на сухите храни като тестени и захарни изделия.

Как се приготвя SoupMe Up?

За да приготвиш супата, е необходимо само да разтвориш съдържанието в 250 мл гореща вода и да разбъркаш. Можеш да го направиш навсякъде – у дома, в офиса, в колата, на улицата, на път. Бързо, лесно и удобно!
Можеш да поръчаш SoupMe Up на https://soupmeup.bg/ и да се насладиш на истински вкусна супа!

Отзиви на потребителите, тествали SoupMe Up:
Pushpin ревюто на labrex
Pushpin ревюто на Линдичка

Включи се в играта на BG-Mamma и SoupMe Up!

Ако се включиш в играта ни, имаш възможност да спечелиш кутия с 10 сашета супа. Печелившите участници ще бъдат двама и ще имат ангажимент да напишат кратко ревю с впечатленията си от вкуса на SoupMeUp.

За да участваш, сподели в коментар твоята любима рецепта за бърза супа, която се харесва и на децата!
На 11 февруари на томболен принцип ще изтеглим победителите.

Моля, запознайте се с Общите условия на играта тук.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 15:37 от Редактор***

# 1
  • София-Младост
Любима на мен ми е супата от червена леща. Става бързо, вкусна е и засища. Синът ми обаче предпочита варианта с обикновена леща, която също става много бързо, стига да е стояла поне 6-8 часа накисната в студена вода.

# 2
  • София
Любимата бърза супа на мен и дъщеря ми е зеленчукова крем супа. Докато зеленчуците се варят приготвям крутоните на фурна. После пасирам зеленчуците и добавям мляко или масло и подправки и е готова.

# 3
  • София
Супите са на голяма почит у нас. Фаворит ни е спаначената супа, която става и най-бързо. В момента точно нея готвя.
Във вряща вода последователно добавям ситно нарязан морков, лук, картофи, малко ориз и накрая спанак. Като се сварят зеленчуците, застройвам с 1 яйце и 2-3 с.л. кисело мляко. При сервиране гарнирам със сирене.

# 4
  • Велико Търново
Любима супа у дома е пилешката крем супа. Приготвям я със предварително сварено пилешко месо и домашен бульон. След като вече свареното месо на дребни късчета заедно със другите зеленчуци са почти готови ги пасирам и така супата става с богат и плътен вкус.
поднасям я с домашно приготвени препечени хлебни късчета.

# 5
  • София
От малка любимата ми супа е пилешката с ориз. Сега я приготвям на детето ми с фиде, защото обича, но добавям и Куркума, която освен, че е много здравословна, прави супата приятно жълта. Слагам: пилешко месо - 500 г ,лук, моркови, картофи, фиде, Куркума,магданоз. И за застройката жълтъци и прясно мляко.

# 6
Любимата ми рецепта за бърза супа е супа топчета, правя ги без ориз и брашно. Нарязвам лук, морков и картоф (слагам и корен целина, но той е предварително нарязан и съхраняван във фризера), докато заврат правя малки топчета само от каймата, нищо не й слагам, слагам ги при зеленчуците, 20-25 минути врат заедно (докато омекнат зеленчуците), посолявам и застройвам с 2 жълтъка, разбити в кис.мляко, добавям и магданоз. Супата е готова бързо и всички много я харесват.

П.с. забравих, че добавям и фиде, 2 минути преди да махна супата от котлона, има едно много тъничко, което за сварява за толкова.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 12:03 от Krem112

# 7
Лесна картофена супа
Необходими продукти:

1 морков
1/2 кг картофи
1 глава лук
фиде
1 жълтък
1 с. л. кисело мляко
сол и черен пипер на вкус
1 бульон
1 ч. л. чубрица

Начин на приготвяне:
Морковът и лукът се почистват и се настъргват. Слагат се във вряща вода и се варят около 10 минути.
Прибавят се нарязаните на кубчета картофи и подправките.  Когато картофите омекнат, се добавя фидето и супата се готви, до готовност на фидето. След това съдът се дърпа от огъня.
Киселото мляко се разбива с жълтъка и към тях, на тънка струйка и при постоянно бъркане, се налива малко от бульона от супата. Сместа се изсипва в супата и се разбърква. Съвет: Може да гарнирате всяка порция с пресен магданоз или зелена подправка по избор. Супата е вкусна както топла, така и студена.

# 8
  • В. Търново
Обожавам супи и общо взето всички ги правя бързо, така съм се специализирала.
Пилешка с филе ми е любима и бърза. Нарязвам наситно месото, слагам два разполовени картофа, морков, чушка, лук наситно, лъжица доматено пюре и шепа ориз. Всичко наведнъж. Вадя сварените картофи и намачквам на пюре. Малко сол, олио, чер пипер, застройка с един жълтък и няма и час, всичко е готово.

# 9
  • Перник
У дома любимата ни супа е супа топчета. Не е от най-бързите, но пък е много вкусна и обичана от децата ми.

# 10
Любимата супа на моето семейство е пилешката. Сварявам месото, накъсвам на дребно. Прецеждам бульона, добавям картофи, моркови, чушки, целина и фиде и сварявам. Добавям масло, като поизстине супата застройвам с мляко и яйце.

# 11
Децата много обичат крем супа от броколи. Варя около 500 гр броколи, 4-5 картофа, 2-3 моркова и след като са готови добавям малко масло и пасирам. Отделно се приготвят и кротончета.

# 12
Любима на мен и семейството ми е картофена крем супа. Бърза, лесна и много вкусна.
1кг. картофи, 2 моркова, една глава лук/преди пасирането я махам/. Сварявам всичко, пасирам, слагам малко масло и сервирам с крутони, може натрошено сирене и запържен бекон.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 12:19 от Пролетно цвете

# 13
Любимата ни супа у дома е супа топчета.

# 14
Любимата ни супа е картофената крем супа. Продуктите се сваряват, пасират се и е готова.

# 15
  • София
Любима и бърза супа е картофената крем супа със сирене и крутони.

# 16
Най-любимата и бърза супа на мен и децата, е супа от броколи, защото я правя почти безсолна. Просто сварям броколи, малка глава лук, малък картоф и половин морков, добавям съвсем малко сол и черен пипер и пасирам. Това е! При сервиране често добавям и натрошено сирене.

# 17
пилешка супа със ориз и зеленчуци

# 18
  • софия
Вкъщи много обичаме супи. Крем супите са най-лесни - зеленчуци по избор се варят на пара и когато са сварени се пасират с водата от варенето, прясно мляко и малко сметана. Бързо и вкусно за отрицателно време.

# 19
  • Polski Trambesh
Всички у дома обичат картофена супа и най вече децата.

# 20
Зеленчукова крем супа

# 21
Любима на децата е картофената крем супа. Сварявам картоф, морков и лук, добавям прясно мляко и масло, пасирам.

# 22
  • София
Моя любима и най-бърза супа е по оригинална италианска рецепта:
Stracciatella in brodo - Парцалена Супа
Типична супа (тип бульон) за централна Италия и по-специално в района на Рим.
Това е пилешки бульон (купешки или от сварено пиле), към който са добавени яйца, пармезан и настъргано индийско орехче. Нарича се парцалена, защото яйцето и пармезана образуват в бульона парцалена дантела подобна на страчателата. Перфектна е за студените зимни вечери и децата я харесват, защото в нея не плуват зеленчуци, а яйчица Animal Hatching Chick Animal Hatching Chick Animal Hatching Chick

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 13:10 от Линдичка

# 23
Моите деца много обичат супи, така че у дома задължително присъства всеки ден в менюто. Една от най-бързите, а същевременно и много любими супи, това е крем супа от карфиол. Често приготвяме различни видове крем супи от сезонни зеленчуци, спаначена супа, супа от червена леща.

# 24
  • София
Моята любима супа, която се харесва и на децата е картофена крем супа с броколи.
Ето и моята бърза рецепта:

Необходими продукти:
картофи - 2 големи
лук - 1 глава
моркови - 1 голям
броколи - 1 глава
сол и черен пипер - на вкус.

Начин на приготвяне: Сваряват се броколите, лукът, картофките и морковът. Добавят се съвсем малко сол и черен пипер и се пасират.
При сервиране може да се добави заквасена сметана и натрошено сирене.

# 25
Нашата любима супа е пилешка.

# 26
И вкъщи любимата ни супа е картофената крем супа. Лесна и бърза,страшно вкусна.

# 27
Любима ми е минестроне - картофи и моркови на кубчета, тиквичка, магданоз, домати, червен боб от консерва и дребна паста/може и фиде, но аз предпочитам звездички Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes

# 28
  • Пловдив
Няма по-вкусна храна от домашно приготвената.
Най-бързата супа е картофена супа с грис. Картофите се нарязват на кубчета, запържвам леко две лъжици грис в бучка масло, добавям картофите и заливам с вода. Може да се добави и малко фиде накрая. Поръсвам с пресен магданоз, след като спра котлона. Става за нула време.

# 29
Аз супи не ям, но дъщеря ми много обича спаначена, както и крем супа.
За зеленчукова крем супа използвам 4-5 картофа, 2 моркова, малко грах, 200 гр топено сирене. Зеленчуците се сваряват в подсолена вода, пасират се и се добавя топено сирене и малко черен пипер. Сервирам ги с крутони.

# 30
Картофена крем супа. Картофи, праз, морков, тиква. Варя с малко сол, пасирам и подправям с разтопено масло. При сервирането добавям крутони, пармезан, натрошено сирене.

# 31
  • При децата ми
Много обичам супи! Всеки ден мога да ям супи. Любимата картофена супа приготвям така:

Около килограм картофи се обелвам и нарязват на кубчета.
Една глава лук нарязана на ситно и настъргани 1-2 моркова, може и нарязани на дребно.
В тенджера с вряща вода сипвам лука, морковите и добавям малко олио. Като омекнат зеленчуците слагам картофите. Посолявам със сол. След като и картофите са готови добавям фиде. Когато и фидето е готово добавям подправки на вкус: чер пипер, чубрица, магданоз. Накрая подправям с жълтък и кисело мляко.

# 32
У нас супите са много на почит - и аз, и детето обичаме чорбички Simple Smile Най-често приготвям пилешка (сварявам пилешко месо и картофи и добавям към задушен морков и лук, да поврят заедно, добавям подправки (сол, черен пипер, чубрица, риган, готова смес за пиле на грил понякога и застройвам (яйце и кисело мляко с лимонов сок), но обичам и бистра зеленчукова, а също и различни крем супи - картофена и броколи. Мъжът ми е фен на гъбена крем супа Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 15:22 от _di_di_

# 33
  • София
Любимата супа на моето семейство е пилешката. Сварявам месото, накъсвам на дребно. Прецеждам бульона, добавям лук, моркови, целина и се вари на тих огън. Накрая слагам фиде и оставям още малко на котлона. Обичам я и със застройка от кисело мляко и жълтък, но не винаги правя

# 34
Много обичам пасирана супа  от карфиол ( Става и с други зеленчуци).Варя около 500 гр броколи, 4-5 картофа, 2-3 моркова , олио , а накрая и подправките(сол, черен пипер ) и след като са готови добавям малко масло и пасирам. Отделно се приготвят и кротончета.

# 35
Любимата ни супа е гъбената! 🙂Необходими съставки:
гъби 500 грама
1 морков
лук-1 брой
ориз- 1 кафена чаша
магданоз--1/2 връзка

Рецептата:
Първата стъпка от рецептата за гъбена супа е подготовката на гъбите. Измийте, почистете и нарежете морков и лука на дребно, след което изсипете нарязаните зеленчуци в сгорещеното олио и задушавате за около 5 минути, като разбърквате непрекъснато.
Почиствате, измивате и нарязвате гъбите на ивици и ги добавяте към задушените зеленчуци. Задушавате и гъбите при непрекъснато бъркане за около 5 минути, след което добавяте сол (около една чаена лъжица) и 1,5 литър вода. Гъбената супа ври около 15-тина минути.
Измития ориз добавяте към гъбената супа и варите до пълното му сваряване.
Преди сервиране към супата добавяте и ситно нарязания магданоз, а по желание и черен пипер.

ДОБЪР АПЕТИТ!

# 36
Любима ни е картофената супичка. Картоф, морков, лук или праз и фиде.

# 37
Любимата супа вкъщи е пилешката. След сваряване и накъсване на пилешкото месо, към прецедения бульон се добавят зеленчуци, нарязани на ситно (лук, морков, картоф) и малко олио. Малко преди да се свари се добавя фиде и се слагат подправките (сол, черен пипер, магданоз). Правя и застройка от един жъктък и 4-5 с.л. кисело мляко.

# 38
Червена турска леща, измивам я, запържвам малко лук, 1 скилидка чесън, 1 морков нарязан на кубчета, червен пипер, чубрица. Завира за малко и я закашвам леко с брашно. Всичко на всичко ми костват 20 минути, става страхотна и е много полезна.

# 39
  • София
Любимата супа на децата е супата, която им приготвях като бебета. Първо трябваше да е картофено пюре с масълце, после включих и морков в пюрето, после бяло пилешко месце. Постепенно пюрето го разредих като супа, добавих малко фиде и спрях да пасирам. И така си остана. Каквото и друга супа да са им правила, не се е одобрявала както тази. Simple Smile На практика е без подправки, но мирише на масло и това е достатъчно. Застройката с яйце я прави още по-вкусна.

# 40
Любимата ми бърза супа е картофена крем супа с целина и крутони.

# 41
  • София
Сума по тиквички:
Варят се тиквички и малко картофи - на кубчета.
Подправки - обикновено ползвам универсална подправка.
Правя я с малко ориз вместо фиде.
Поднасям я с натрошено сирене.

# 42
Любима на нашето семейство е пилешката супа

# 43
Нашата любима и бърза супа,е зеленчукова крем супа.Сварявам зеленчуци,пасирам,добавям масло и мляко.Докато се вари супата,приготвям и хрупкави крутони.

# 44
Любимата ми супа е картофената крем супа с крутони. Продуктите  се сваряват и пасират, крутоните се добавят при сервиране.

# 45
Крем супа. Варя нарязани зеленчуци (каквито имам), пасирам и добавям масло и течна сметана.

# 46
Най-любимата супа е крем-супа от боб(малко е странна май), но я обичаме всички. Става много бързо с боб от буркан, добавям морков, лук, чесън. Варя до готовност на зеленчуците(10тина минути, режа ги на тънко), добавям сметана, пасирам и е готова. Понякога слагам и запечен бекон.
Бих пробвала крем-супа в движение, в колата, защото тя е моя офис.

# 47
Любимата ни супа е зеленчукова супа. Продукти : Моркови 3 бр. ,чушка червена и зелена по 1 бр.,лук - 1 глава 1 грах - 100 гр. , морков - 1бр. целина - 4-5 стръка , магданоз - половин връзка, пащърнак 2бр. Олио 5-6 супени лъжици. Бульон зеленчуков - 1 бр. Начин на приготвяне : Продуктите се нарязват на ситно и сваряват в тенджера. Овкусява се със сол на вкус и черен пипер. Застройва се със жълтък - 1бр. и половин кофичка кисело мляко . Магданоза се слага когато е готова супата ситно нарязан.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 09:58 от LZ 13

# 48
Любимата супичка на нашето семейство е пилешка,но и супата топчета е на почит.

# 49
  • Сф
Зеленчукова крем супа- варя картофи, целина, морков , пасирам, добавям масло и пр.мляко за да не е много гъста и ..готово!❤

# 50
  • Бургас
Любими са ни спаначената и пилешката супа.

# 51
  • София
Много обичаме минестроне, а и става много бързо.
Червен боб от консерва, изплакнат и отцеден, домати на кубчета, морков, лук, целина, фиде или спагети, бульон.
Слагаме нарязаните моркови, лук и целина да се запържат, прибавяме доматите, боба, бульона и още вода, изчакваме да омекнат хубаво морковите и целината, добавяме фидето и готово.

# 52
Доматена супа -пасирам една консерва белени домати, добавям малко олио и сол, както и ситно нарязан кромид лук.Обожаваме я цялото семейство...

# 53
  • София
Готвя много често супи - супа топчета, супа пиле, леща, спаначена. Най-бързо се приготвя спаначената супа.

# 54
Любими са ми топчета,пилешка и пилешко крем супа .Свареното пилешко месо го пасирам и прибавям към бульона прибавяме масълце  и приготвям крутони.

# 55
Любимата ми лесна супа е супа леща с много моркови. Приготвя се за 10 мин и е любима и на детето ми.

# 56
Картофена крем супа 🥘
Няколко големи картофа,1 морков, половин глава лук,30 грама краве масло,100 мл. прясно мляко.
Варим картофите, моркова и лука до омекване.След това пасираме,прибавяме прясното мляко,маслото и малко от водата, в която сме варили зеленчуците.По желание прибавяме магданоз.

# 57
Любимата ни супа е топчета, а любимата бърза супа е зеленчукова крем супа със сезонни зеленчуци. Сваряват се, малко масло и се пасира със бульона.

# 58
Вкъщи любимата супа на малкия е спаначена. Хубавото е, че наистина става супер бързо. Обикновено във фризера имам замразен пресен спанак (не от този, който се продава замразен, а пресен спанак, който сама съм замразила). Изваждам спанака да се отпусне за малко, накълцвам с чопъра лук, морков и чушка (червена и зелена, ако има и жълта, още по-добре). Наливам вода в тенджера, почти догоре, слагам зеленчуците и ги оставям да поврат за кратко под капак докато поомекнат. Добавям спанака, който е предварително нарязан, слагам подправките - сол (използвам хималайска), черен пипер, малко чубрица, червен пипер. Може да се добавят и други, според предпочитанията. След 10-тина минути добавям и домашно доматено пюре, оставям да поври още малко, а през това време приготвям застройката от цяло яйце и половин кофичка кисело мляко и/или заквасена сметана. Отстранявам супата от котлона, добавям малко от булюна в съда със застройката и разбърквам добре. Същото се повтаря още 2 пъти. След това изсипвам застройката в тенджерата със супата и отново разбърквам. Накрая добавям парче масло в още  горещата супа. Сервирам с натрошено овче или биволско сирене, може и с всякакво друго, разбира се. Към супата може да се добави и ориз или фиде, но аз лично избягвам.

# 59
У дома супите са на особена почит. Любимата ни е пилешка супа. Сварявам няколко пилешки бутчета, През това време нарязвам на ситно 1 глава лук, 3-4 картофа, 1 морков. след като бутчетата се сварят, ги обезкостявам и нарязвам на ситно. В прецедения бульон слагам нарязаните зеленчуци, сол и малко олио, малко по-късно и половин чашка ориз. Връщам накълцаното месо и застройвам с яйце и кисело мляко. Накрая ръсвам пресен магданоз и мъничко черен пипер.

# 60
Обожавам всякакви супи. Лятото обичам супа от тиквички, защото е приятна за консумация и студена.
Обичам пилешка супа, спаначена супа, а зимата една шкембе чорба сгрява душичката в студеното време, както и супа топчета особено, ако към нея се добави чаша хубав зелев сок и малко праз. Повечето супи стават бързичко, но все пак си иска да се завъртиш в кухнята. Идеята за здравословна супа, която се приготвя за минутки е добра, особено, ако нямаш време или си уморен след тежък работен ден.
Най бързо ми се получава спаначената супа, имам готов замразен спанак от магазин, както и прясно замразен, който сама съм си почистила, измила, нарязала и замразила. Задушавам в мазнина малко стар или пресен лук, добавям спанака, после водата, фиде или ориз, подправям със сол, черен пипер, чубрица, пресен или замразен свеж копър и воала супата е готова. Понякога правя застройка от яйце и кисело мляко, понякога добавям течна готварска сметана, ако имам подръка, а понякога я оставям без тези добавки, тогава при сервиране гарнирам с хубаво и гъсто кисело мляко.

# 61
  • София
Любимата ни  супа е италианска.

Сваряват се макарони около 200 гр. Добавя се прясно мляко. Зашържва се червен пипер с  масло. Подправя се с черен пипер и малко сол.  Като се махне от котлона се слага натрошено сирене.

Става за 15-20 минути и е много вкусна. Поне на нас ни  харесва,

# 62
  • София
Любимата ни бърза супа е спаначената. Не изисква нито много време, нито много прадукти. Във вряща вода слагам замразения и наситнен спанак, олио, сол и ориз. След няколко минути като се свари и ориза, супата е готова. После всеки в купичката със супата си добавя обилно натрошено сирене, което я уплътнява и доовкусява. Ядеме я с препечени филийки.

# 63
Любимата ни бърза супа на мен и детето ми е зеленчуковата супа . Правя я с картофки , чушки , лук , ориз , тиквичка , магданоз морков и фиде . Бързо , лесно и вкусно 😋

# 64
  • Mediterraneo
Зеленчукова крем супа. Картоф, морков, карфиол, броколи и праз. С крутони и сирене.

# 65
Моята любима супа е крем супа от тиквички със синьо сирене, приготвя се много бързо и лесно. В подсолена вода сваряваме 2-3 тиквички и 1-2 картофа, пасираме с част от бульона и добавяме крове масло. Сервира се с настъргано синьо сирене и крутони. Децата ми я обожават.

# 66
  • София :(
Сравнително бърза за приготвяне и типично зимна - куркудена чорба, която има десетки варианти, но у нас се прави само с шарено свинско, праз, зелев сок, ориз, мазнина по избор, кимион, черен пипер и дафинов лист.

# 67
Любимата бърза супа на мен и дъщеря ми е зеленчукова крем супа. Всеки път слагам различни сезонни зеленчуци - броколи, карфиол, тиквичка, цвекло и т,н, но винаги има картоф и морков. Обичам да слагам накрая масло или сметана, както и крутони , прясно изпечени с билки.

# 68
Много обичаме супи у дома. Любима ни е пилешката супа с ориз. Сваряват се 2 пилешки бутчета, обезкостяваме ги и ги  накъсваме/нарязваме.  Прецеждаме бульона и в него сваряваме ситно нарязани глава лук и един морков. Връщаме обратно свареното месо и добавяме добре измития ориз (150 гр) . Прибавят се подправките и варим 15 минути. През това време приготвяме застройката: разбива се 1 яйце заедно с 1 с.л брашно и  половин кофичка кисело мляко. Добавя се в сместа един черпак от бульона на супата и хубаво се разбърква. Прибавя се още един черпак и също се разбърква. Получената смес се изсипва на тънка струйка в тенджерата като се бърка непрекъснато. Разбъркваме хубаво и сваляме от котлона.

# 69
  • русе
Любимата ни супа е зеленчуковата крем супа. (Тиквичка,морков,червена чушка и картоф)Продуктите се сваряват, пасират се и е готова.

# 70
Крем супа с червена леща

Нарязвам два моркова и един малък пащърнак на ситно, запържвам ги в тенджерка около 5 минути, докато морковите получат лек загар. Добавям шепа нарязани печурки и един нарязан на малки парченца картоф, разбърквам и наливам около 1 литър вода. Малко преди зеленчуците да омекнат добавям и шепа измита червена леща и още вода. След 10 минути махам тенджерата от котлона, добавям малко нарязани зелени подправки (магданоз, копър), куркума, черен и бял пипер, малко сол, щипка джинджифил на прах и пасирам. Получава се вкусна крем супа, като гъстотата зависи от добавеното количество вода.

# 71
Гъбена супа (от форума )
В масло се запържват гъби печурки.Като станат златисти се добавят във вряща вода ,заедно с равни количества прясно мляко и течна сметана за готвене .На слаб огън се оставя да поври .Две лъжици брашно се разтварят в малко  студена вода и се прибавят към супата .Овкусява се+сол и черен пипер .Като се посгъсти се маха от котлона .Много вкусна е с чеснови франзели /багети .И много бърза Blush

# 72
Любима и ми и лесно се прави зеленчукова крем супа. Хвърлям в тенджерата всички зеленчуци, които има в хладилника, добавям малко подправки, пасирам и супата за нула време е готова.

# 73
Картофена крем супа е любимата на дъщеря ми. Готви се лесно и бързо, тъй като нарязвам зеленчуците на едро -морков, лук, картофи. След като омекнат, прибавям магданоз и пасирам.

# 74
Любимата ми супа ,която става много бързо е от лапад с ориз.

# 75
  • София
Любимата ни супа е зеленчукова крем супа.  Наличните продуктите се сваряват, пасират се и е готова. Слагам малко мляко и парче масло. Накрая посолявам и добавям чубрица.
Много бърза и питателна супа.

# 76
Крем супа  - просто слагам каквото имам в наличност - картофи , броколи , пиперки , моркови , сварявам ги и ги пасирам.

# 77
Любимата ни рецепта за супа е от сайта на Бени:
Супа със Сладък Картоф, Морков и Къри
4 бр - малки Сладък картоф
5-6 бр Морков
3-4 чаши Вода
2 чл Къри
четвърт чл Джинджифил на прах
половин чл Хималайска сол
1 сл Зехтин
по желание Сирене (от кашу)
Измий, обели и нарежи на кубчета сладкия картоф и моркова.
Сложи ги в тенджера и добави водата.
След като заври, намали котлона за да ври леко и добави подправките. 
Варим за около 20 минути или докато зеленчуците омекнат.
След като свалиш от котлона, добави зехтина и разбъркай.
По желание при сервирането добави настъргано сирене (от кашу или друго ядково сирене).

# 78
  • Варна
Пилешка супа - пилешко месо, картофи, морков, лук, фиде, магданоз. Обичаме я със застройка.

# 79
Моят фаворит е крем-супа от грах Simple Smile Мятам няколко картофа да се варят, добавям замразения грах и така до готовност. После добавям масло и сметана, пасирам и воала Stew

# 80
Супа от зелена леща.
Сварявам я заедно с една глава лук и малко олио. Режа чесъна, сол и копър и е готова.

# 81
  • Across the Multiverse
Любимата супа у дома е класическата пилешка супа, а любимата бърза- кремсупа от сезонни зеленчуци с масло или сметана Simple Smile

# 82
  • Варна
Яйла чорба ( турска супа)
1 чаша ориз (турска кафена чаша)
7 водни чаши вода
1 водна чаша кисело мляко
1 яйчен жълтък

Малко повече от 1/2 чаша брашно (турска кафена чаша)
3 супени лъжици зехтин
2 супени лъжици краве масло
сол
суха стрита мента
Как се приготвя:
Водата, олиото, солта и оризът се слагат в тенджера на котлона.
Оризът се вари до омекване.
В друга тенджерка на слаб огън се смесват киселото мляко, брашното и малко сол. Бъркайте без да спирате и добавете жълтъка. Разбъркайте интензивно и добавете 1 чаена чаша вода.
Когато оризът омекне, добавете към него кисело-млечната смес, бавничко с разбъркване.
Разбъркайте, докато заври.
Варете 10-15 минути на слаб огън. Не забравяйте да разбърквате от време на време.
Когато е готова, дръпнете чорбата от котлона.
Ако много се е сгъстила долейте малко топла вода и разбъркайте.

Рецептата е от една група във фейсбук, много бърза и вкусна. Децата много я обичат.

# 83
Рецептат е на баба ми и до сега я правя, когато варя макарони за макарони на фурна.
Сварявам макароните в подсолена вода и изваждам една част за макароните на фурна, друга част оставям във водата. Прибавям натрошено сирене и застройвам с яйце, кисело млеко и малко оцет. Накрая пускам парченце масло и малко смлян чер пипер. Много е приятна и млечна.
Другата любима супа е доматена с фиде и пресечено яйце.

# 84
  • Елхово
Любимата ни супа е пилешката. Сварявам пилешкото, нарязвам на ситно. Прецеждам бульона, добавям картофи, моркови, чушки, целина и фиде и сварявам. Добавям масло, като поизстине супата застройвам с мляко и яйце.

# 85
Любимата ни супа у дома е супа топчета.

# 86
Вкъщи всички обичаме бързи крем супи. Една от любимите ни е със спанак, броколи, картоф, морков и сладък картоф, малко лук, босилек, сол и пипер. Пасираме с малко масло и понякога добавяме сметана. Често правим и вариант с червена леща и горепосочените продукти, но импровизираме и с други, общо взето каквото имаме под ръка.

# 87
Супа с червена леща - става много бързо .Първо сварявам морков,лук и пипер , добавям за някоко минути лещата и всичко е готово. Simple Smile

# 88
Любима на мен и дъщеря ми е картофената крем супа. Сварявам картофи,малко лук,чесън,морков и ако имам и сладък картоф, става убийствено вкусно. Пасирам,слагам масло, мляко или сметана. Когато имам време правя и крутони. Сервирам с натрошено сирене...-убиец!

# 89
  • София
Пилешка супа - вкусна, полезна, ароматна

# 90
  • София
Картофена крем сума. Сварявам картофи и 1 морков, след това пасирам и слагам Вегета.

# 91
Супата от червена леща ме спасява много пъти, когато трябва да сготвя нещо бързо, вкусно и лесно.
А една от любимите ми е крем супа от зеленчуци - Зелечуците се сваряват, овкусяват и се пасират - бързо, практично, вкусно и полезно.

# 92
Крем супички от:

броколи и синьо сирене
тиквички и пармезан
спанак и бяло сирене
картофи, чедър и бекон

Когато има повече време и мерак:

френска лучена с домашен телешки бульон
шкембе чорба
рибена със саламурика

# 93
  • Димитровград
Най-последната ми любов е супа от праз и картофи.
300 грама праз се запържват с малко масло и се добавя по желание морков и зеленчуков бульон. Слагат се картофки на вкус, за мен поне три картофа. Накрая се прави млечна застройка и се добавя магданоз и по желание малко сиренце.
Овкусява се със сол и черен пипер.

# 94
Любима и бърза супа е чорба по селски /рецептата е от една стара готварска книга/.
Задушавам лук и настъргани моркови, добавям малко брашно, а след минута вода, картофи и целина. Сваряват се бързо и към края изсипвам прясно мляко и изчаквам да кипне с останалата течност. Подправям с естрагон. Търпи всякакви добавки - колбаси, сирена. Аз я обичам с парченца кашкавал, които се разтапят в горещата супа, и с много лют червен пипер.

# 95
Спаначена по рецепта на Зори от Аглю мама

# 96
  • София
Крем супа от зеленчуци Simple Smile В нея се крият и не толкова любимите неща като броколи и карфиол Simple Smile

# 97
  • на пясъка при черупките от миди
Спаначена крем супа, която приготвям у дома за около 50 мин. Преди сервиране слагам сирене и с крутони е мммм вкусотия

# 98
  • На брега на морето
Любимата червена леща, както и крем супа от тиква....мммм

# 99
Любимата супа е супа от грах - слагам от консерва, слагам малко моркови, лук и ври около 15 минути.
Много засища, лесно и бързо.

# 100
Според мен всички супички стават бързо или поне повечето. Любимата ни е пилешка. Варя пилето предварително. Нарязвам чушка, лук, морков сварявам ги малко в бульона от пилето. Добавям пилето и фидето... Застройвам с яйце и кисело мляко... Става за 30-40 мин...

# 101
Любима ми е пилешката супа на мама Heart

А любимата на синът ми е крем супа от тиквички и картофи.Приготвям я като сварявам картофите и тиквичките, пасирам и добавям масло и прясно мляко. За завършек натрошавам сирене и добавям крутони. Много лесно и вкусно Simple Smile

# 102
Любимата супа вкъщи е от червена леща. Задушавам зеленчуци и добавям лещата,  заедно с литър бульон. Добавям къри, кимион, куркума, сол и лимон.  Пасирам и добавям на всеки малко заквасена сметана.

# 103
За зимния сезон любимата ни супа е - срем супа с просо и коприва. Така  "тайно" успявам да давам желязо и зелено....

# 104
Любимата ни супа е пилешка. И бързо я приготвям!

# 105
  • София
Постна крем-супа от карфиол

1/2 глава карфиол
1 глава лук
3-4 скилидки чесън
бял пипер
сол

Лукът и чесънът се обелват и нарязват на едро. Карфиолът се разделя на розички и се измива. В тенджера се сипват 2-3 ч.ч. вода. Добавят се зеленчуците и се варят 15-20 минути. Посоляват се и се пасират. Супата се поднася поръсена с бял пипер и крутони.

# 106
Любима бърза супа е зеленчуковата крем супа - слагам да се варят различни  зеленчуци, пасирам и добавям сметана, масло и по желание сирене и някакви сурови ядки.

# 107
Любима ми е супа-топчета, но ако говорим за бързина на приготвяне, то тогава фаворит ми е крем-супа от броколи. Броколи, картофи, морков се сваряват, добавя се черен пипер, сол масло и всичко това се пасира до хомогенна смес. Сервира се по желание с крутони.

# 108
  • София
Любимата ни супа е крем-супа от картофи.
Сварявам обелени и нарязани картофи и ги пасирам, като добавям прясно мляко. Крутоните приготвям на тиган с много масло, стават изключително вкусни и придават вкус на масло на супата.

# 109
Любима ми е крем супа с кротони, а също и пилешката , когато е с домашно пиле.

# 110
На нас ни е любима  супа от картофи и праз.
Картофите се обелват и нарязват на кубчета. Също нарязани морков и праз се слагат в тенджера и се задушават. Налива се вода и се вари на тих огън до готовност. Прави се застройка от жълтък,мляко и брашно. Слага се по един черпак супа към настройката и се разбърква. Връща се на котлона за 5 минути. Готовата супа се поръсва с магданоз.

# 111
На мен любима ми е ето тази доматена супа:
Задушавам малко лук, след това добавям 1 кг настъргани на ренде белени домати или 1 буркан от консерва. Като се посгъсти малко доматения сос добавям шепичка фиде, сол и варя до готовност на фидето. Накрая добавям 1 ч.ч. леко затоплено прясно мляко (или ако искате да е напълно постна - вода) и оставям да поври още няколко минути. Като се свали от котлона поръсвам малко магданоз или босилек.

# 112
Любимата ми рецепта за супа е следната: Купувам гъбена крем супа на прах.
Изсипвам съдържанието на пакета в тенджерка, добавям 750 мл студена вода и разбърквам. Вари се за 8 мин. И детето много я обича.

# 113
  • Бургас
Пиле със звездички
Любима е на децата, защото не е с обичайното фиде, а се радват на кускузените формички. За бебето я пасирам, а за всички нас...броим звездите Simple Smile
/морковче, чушка, тиквичка... зеленчуците са задължителни. Застройка с жълтъче и кисело мляко и прясно магданозче/

# 114
Най-бързата и вкусна супа в къщи е картофена крем сума. Варя на бързо картофи с половин глава лук и един малък морков. След готовност слагам сол и черен пипер, прясно мляко и блендирам.
И воала - вкусна, топла и домашна ❣️

# 115
Любимата ми рецепта е за бърза картофена крем супа.
Сварявам зеленчуците, пасирам, добавям масло и подправям.
И готово!

# 116
Любимата супа на цялото семейство е копривената супа.
Попарената коприва я нарязвам наситно, добавям морков, лук или праз,  олио, малко картоф на кубчета и на котлона. След като се сварят добавям фиде или ориз ( по избор на мъжете) и накрая застройвам с жълтък и кисело мляко. Приятен апетит!

# 117
  • В царството на мечтите
Любимата ми супа е пилешката

# 118
Бърза и вкусна крем супа на моето семейство е от червена леща. Вкусно, бързо и здравословно

# 119
Всички у дома обичаме супи.Най-любимата ни е крем супа от броколи,карфиол и картофи.Разбира се обожаваме и класиката - пилешка супа.

# 120
  • София
Любимата ми супа е крем супа от грах и мента!

# 121
  • София
  Любимата ми супа е супа топчета. Много е вкусна в студените зимни вечери. Но и през другите сезони си я похапваме с огромно удоволствие.

# 122
Любима на всички вкъщи е картофена крем супа.

# 123
Бърза крем супа:
Картофи, моркови, лук и тиквичка, масло, мляко и сол.

# 124
Любимата ми бърза супа е фрикасе - сваряваме пилешкото филе, накъсваме го, добадяме разбито кисело мляко, с яйце и 2 лъжици брашно. Бъркаме и добавяме сол и индииско орехче. Отделно разтапяме масло с малко червен пипер и добавяме към супата.

# 125
Вкъщи любима ни е супа топчета.

# 126
Картофена крем супа - бързо лесно и вкусно Simple Smile

Сваряват се картофи, морков и лук. Изсипва се в отделна купа водата от зеленчуците. Пасират се зеленчуците и към тях се прибавят прясното мляко и разтопеното масло. Постепенно се сипва и от отделената вода (колкото искате да е гъста или по-течна супата). Подправя се с черен пипер и сол. Връща се за малко на котлона. Разбира се тази супа върви много и с крутони Simple Smile

# 127
Броколи крем супа с картофи . Сваряваме в тенджера картофите и морковите , след това ги пасираме и добавяме сметана и сол на вкус . Гарнираме на края с крутони направени на тиган с масло и шарена сол . Бързо , лесно и вкусно Simple Smile .

# 128
Зеленчукова супа с топено сирене. Във вряла вода се прибавят нарязаните на ситно зеленчуци ( картоф, морков, тиквичка, лук и други зеленчуци по Ваш вкус), варят се до омекване, след което се прибавя топено сирене( 5-6 бр триъгълничета) и фиде. Супата не се застройва.

# 129
Любимата ни супа е пилешката, става готова за 30-40 минути, защото я приготвям с филе, което нарязвам преди варенето. Зеленчуците настъргвам, като добавям и картоф на кубчета, като за мусака. Бързо и вкусно е.

# 130
Любимата ни бърза супа е крем супа от зеленчуци. Слагам каквито заленчуци имам да се варят. Накрая добавям сол, масло и пасирам и е готова.

# 131
  • на последния етаж
Любима вкъщи е картофената крем супа. Задушавам картофите, лука, морковите в малко масло. Добавям гореща вода и подправки. Пасирам и добавям крутони по желание.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 20:35 от Лита

# 132
Децата обожават пилешка супа, както и леща. Задължително приготвям поне веднъж седмично.

# 133
За лятото любима супа е кремсупа от тиквички и грах, накрая добавям нарязано на ситно варено яйце или сирене.  За зимата любима супа е кремсупа от тиква и праз лук.  Накрая за разкош добаеям сушени доматки.

# 134
Някога, когато бях дете и тепърва се учех да готвя, приготвях тази рецепта
 250 грама леща, 1–2 моркова, главичка лук, няколко скилидки чесън, 2 твърдо сварени яйца, сол и чубричка. И до днес я приготвям и много се харесва

# 135
  • Deutschland
Супа със сьомга, картофена крем супа, пилешка супа и леща. Това са ми фаворитите

# 136
  • Бургас
Крем-супа от тиквичка и картоф със скилидка чесън и масло.

# 137
Спаначена крем супа