Съни бийч по bTV

  • 42 109
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 904
Това което видях до тук не ме грабва по никакъв начин, но ще се насиля да изгледам още 1-2 епизода дано да има някакво развитие.

# 196
  • Мнения: 11 566
Много ми хареса.
Тази Лидия Инджова не игра ли в някакъв сериал с Калин Врачански- задръстена учителка беше.

# 197
  • Мнения: 669
Българското кино от време оно е известно с това, че не може да прави добро озвучаване на филми. Това продължава и до днес в сериалите, а лошата дикция на актьорите допълва проблема.

Не знам как може да гледам филми на чужд език, който не владея и да чувам ясно няколкото думи, които знам от езика, а на български да не ги разбирам какво говорят?!?

Точно така. Актьорите от дублажа са много по-силни в тази област. И затова ясно се разбира когато гледаме чужд филм или сериал, озвучен на български, отколкото български филм или сериал. Нивото пада главоломно, и в НАТФИЗ, това може да го чуете от цялата гилдия... през последните 15 години изобщо ги няма тези критерии за интонация, за правоговор.  От старите актьори да сте чули някого да казва УЪ вместо Л? Или от дадена дума да се чува само ударената сричка, останалите да ги глътва и да ги маже? Това нещо се учи, тренира.. Не всеки става за тази работа. Ама когато се взимат по роднинско-приятелска линия, после резултатът е какъвто го чувате, в сериала "Връзки" не им се разбира. В "Денят на бащата" също.  Иначе Васил Бинев, Даниел Цочев и т.н. актьори от дублажа като се появят и с лицата си, в български сериали, тогава чувате ясно разликата. И разни там... Луиза Макариев, Сано и т.н не могат да им стъпят и на малкия пръст .. по отношение на правоговора. Те са просто "красиви" и нищо повече.
А в другия сериал "Ягодова луна", който рекламират.. видях Ваня Джаферович в анонса.  Тоя има скороговорка, изрича по две изречения в секунда. Това е кошмар за слушане. За това, че е чужденец и има акцент, не е виновен, разбира се. Но плямпа с бърза скорост, не е актьор. Взели са го просто "заради сините му очи" и това е.  А  натрапването на едни и същи образи е отделна тема. И дълга!

Актьорите от старата школа,са ходили на логопед.Имах приятел от Силистренския театър/светла му памет/ той ми беше казал,че с молив и с коркова тапа в устата са правили упражнения за подобряване на дикцията. А тия младите си мислят,че всичко знаят ... Не съм сигурен дали ходят на логопед.

# 198
  • Мнения: 11 667
Днес успях да го изгледам. Хареса ми. Точно в стил "следобед с кафето" Идеално ми идва в напрегнатото ежедневие.
На тинейджърката й хареса също 😁

# 199
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
И аз сега го изгледах. Хареса ми! Кастът е хубав, Бойко ми е много симпатичен, харесвам и Явор, има талант, независимо какви ги върши в личния си живот( то понеже холивудските актьори не друсат, не пият, не бият и т.н.). Лидия я "открих" в "Дяволското гърло", много я харесвам, играе страхотно!

# 200
  • Мнения: 1 692
Къде мога да гледам епизода?

# 201
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
По- назад в темата има линк.

# 202
  • Мнения: 669
Къде мога да гледам епизода?
ето тук  ,до 7 дни след излъчването по бтв, после се прехвърля у войо,а там вече трябва да плащаш,а има и други сайтове за гледане онлайн Simple Smile
https://btvplus.bg/produkt/seriali/22633/sani-bijch

# 203
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 769
Днес  следобед  към 15,00 часа видях, че го повтаряха по БТВ комеди.

# 204
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Тази Лидия Инджова не игра ли в някакъв сериал с Калин Врачански- задръстена учителка беше.
За друг сериал с учителки не се сещам, но в "Господин Х и морето" не е участвала. Гледах съвсем малко от него, но от това, което си спомням, ролята на скучноватата учителка май е актрисата Ина Добрева
Скрит текст:

# 205
  • Мнения: 11 566
Да, точно той е сериала.
Приличат си актрисите, и затова се бъркам, явно.

# 206
  • Мнения: 1 463
Хареса ми. Разпускащ е, не е с характерените клишета. Леко тийнеджърски идва, но щом го догледах...
Само името не ми харесва, така написано на кирилица, пък произнасящо се на латиница. Явно хрумка на сценаристите.

# 207
  • Мнения: 336
хъни/бъни/мъни кич

От 20 г. не съм ходил на родното ку*во-мутроморие и изглежда още по-лачено спрямо продуктовото манипулиране в Под прикритие. В началото на епизода Гомес каза някаква мъдрост, която звучи - колкото по-лъскаво, толкова по-кухи хора/клиенти, които Роберт Янакиев нарече - бъдещето на България.

Ясно е какво ще се случи и по-скоро ще е драма, а не комедия. Царят на балканската трагикомедия е един и се казва Емир Кустурица. Евелин Костова и наркоманчето са много добри актьори. Бойко не става - никаква харизма и пословично мрънкотене под носа. Аръка има потенциал, но предпочита сигурната заплатка на битивито като Кадиевия Сашко. Грозното пате също се справя добре, но мислех че се снима в по-сериозни продукции. Явно кризата в територията е голяма и спасение не дебне отникъде. В каста пише, че и други уж свестни актьори ще се излагат за пари, но ще дам шанс само на другото пиколо - много ми е познат актьора и заедно с Мич ще да правят шоуто

Скрит текст:
Ето е едно мнение от тракера, според което ОЖ бил мега сериала, а всичко останало БУЛшит. Според мен човека не прави разлика между сериал и сапунска: "Честно казано очакванията ми бяха големи, но за съжаление с нищо не ме впечатлиха поне лично мен, актьорският състав вече ми е писнал да го гледам къде ли не, явно режисьорите не искат да рискуват с нещо ново и свежо и се спират на едни и същи образи. Именно най-вероятно и заради това няма развитие в българските сериали в последните години, освен разбира се "Под Прикритие", който намери гледаемост и из други държави, а не да гледаме само жалки опити... Знаете ли, че от 1990-та година до 2020-та има над 30 сериала само с по 1 сезон? Чудите се защо ли? Ами хайде замислете се малко за какво иде реч... Едни ще кажат - ами беше лоша режисурата, други ще кажат - актьорският състав не се справи, трети ще кажат - липса на пари и гледаемост... Ами не е така, просто има ли замисъл на нещо рискуваш и го правиш поне едно 10 години за да има популярност, то с 1-2 сезона няма как да станат нещата и с по 6-10 епизода на кръст на сезон няма как да пробиеш... Примера го последваха и "Откраднат Живот", супер много хейт в началото почти никаква гледаемост и впоследствие вече са на 9-ти сезон с над 400 епизода... еми така се прави популяризация, правиш нещо до край, въпреки всички и всичко... Има и друго, което е всезнаещо за българската продукция, което сигурно ще си остане и занапред така, а именно фактът, че хората с връзки са постоянно пред екрана и все повече и повече хората хейтят (не харесват) определеният сериал, шоу или филм. Да това е един голям проблем, но за съжаление нищо не може да се направи по въпросът... Няма да забравя преди години случаят с една приятелка, която бе в началото на актьорската й кариера и я бяха одобрили за един сериал и впоследствие й се обадиха, че режисьора в последният момент си е променил мнението и в старта на сериала като видяхме коя й бе заместничката картинката се изясни, просто връзките на "популярната й колежка" бяха бая-бая големи и естествено това бе и причината тя да се откаже изобщо да се занимава с това в България и момичето проби в немската телевизия и сега е търсена, но уви "след дъжд качулка"  както се  казва!!! Нарочно няма да споменавам имена, че да не навредя на някой, който лети във облаците и си мисли, че света е негов, не, не е, просто не струваш и затова и сериала ти е спрян Sign Exclamation Именно и заради това българската продукция ще си пати и занапред, защото не избират таланта определен за ролята, а този, на който шуробаджанащината стига до девето коляно както е на много места, а не само в тази сфера... Hands Thumbsdown Който каквото ще да говори, това си е лично мнение, спираме с ЕСЕ-то...  Innocent "

# 208
  • Мнения: 1 366
Като цяло българските сериали видгнаха нивото доста, но комедийните не им се получават, може би някакво изключение за "Столичани в повече", но ние спряхме да го гледаме края на 2012-та, защото родих бебенцата ни тогава и часа за къпане съвпадаше с часа на новата серия, та му оттървахме края. Възложихме големи надежди на "Полицаите от края на града', още повече, че мъжът ми е служител в системата, както и почти всички семейства от близкото ни обкръжение. Бяхме се събрали за колективно гледане на първия епизод и  - греда. Няма и няма такава простотия. До епизод 2 не стигнахме. Затова и още като гледахме рекламите на "Съни Бийч" не му дадохме шанс. Дори не е стоял въпросът ДАЛИ да го гледаме. И така до снощи, когато сложихме децата да спят и докато въртяхме каналите, видяхме, че е започнал (бяхме изтървали 10-на минути).
Ами, честно казано, доста се посмяхме. Супер неангажиращ и разтоварващ, без безумни, граничещи с простотия клишета като "Полицаите..." и "Комиците". Засега му даваме шанс.
Иначе - съгласна съм, че това връткане на едни и същи лица вече дразни, но ... това не е само до нас. И в Холивуд е така. Любимите ми сериали - "Игра на тронове", "Синовете на анархията", "Викинги", "Призън Брейк", "Тюдорите", "Отмъщението" си менкат едни и същи актьори. Така че - каквото - такова Simple Smile Дразни ме само като ангажират Ивайло Захариев в нов сериал. Иде ми да ги питам - "Кое от предните му представяния не разбрахте??"
Очаквам завръщането на Захари Бахаров в сериалите, предвид работното му положение в момента.

# 209
  • София
  • Мнения: 13 082

Дразни ме само като ангажират Ивайло Захариев в нов сериал. Иде ми да ги питам - "Кое от предните му представяния не разбрахте??"
Очаквам завръщането на Захари Бахаров в сериалите, предвид работното му положение в момента.

Иво е много добро и симпатично момче, че и напредък има в играта, но винаги е бил дърво. Пасват му само роли от типа на тази в "Поручик Бенц", където стои, слуша прекрасната игра на партньорите си и повече си мълчи.
А Захари съвсем ми опротивя след последната вечер на поетите, където се появи изненадващо и прекрасната му дикция и артистичен талант не му попречиха да се държи изключително просташки и да ми развали удоволствието от прекрасните стихове.

Съни бийч определено не е лошо сериалче. Вкъщи му дадохме шанс и се загледахме всички, независимо от възрастта. Леко, като дъвка или като лимонов кейк с аперитив. Млади и свежи актьори, без да броя Явор, за когото пък ролята сакаш е писана специално. Добри възрастни актьори. Даже и "Мич" ми хареса с бургаския акцент и детската си усмивка, докато актьорът винаги ми е бил изкуствено сладникав и определено харесван от дъщерите ми. Ако не беше поредното лошо озвучаване, заради което изпускам цели реплики, ми е забавно и разпускащо.

Общи условия

Активация на акаунт